MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Paylaş
BTC Piyasası: MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Alchemy, Starknet için platformunun herkese açık bir sürümünü yayınladı. Yatırım-yönetim firması olan Hamilton Lane, Polygon (MATIC) tabanlı tokenize erişim sunuyor. Bu ortada, DeFi altcoin projesi Curve Finance, crvUSD stablecoin’i resmen başlattı. Ve altcoin’lerden daha fazla sıcak haberler var.

SOL, MATIC, DOGE ve daha fazlası için son dakika gelişmeleri

Alchemy, ZK Rollup Starknet için kamu takviyesini başlattı

Yazılım geliştiricilere Blockchain’ler için uygulamalar geliştirmeleri için araçlar sağlayan Alchemy, iki sıcak teknoloji olan zk-kriptografisi ve hesap soyutlamasının birleşimi nedeniyle izlenmesi gereken bir proje olarak görülen Starknet için platformunun herkese açık bir sürümünü yayınladı. Bu ortada Blockchain, Web3 geliştirici platformunun sunduğu mahallî hesap soyutlamasına sahip birinci platform pozisyonunda. Ayrıyeten, geliştiricilerin Alchemy’nin Starknet üzerindeki altyapısıyla uygulamalar oluşturmasına imkan tanıyor.

Hamilton Lane, MATIC tabanlı tokenize erişim sunuyor

Bir yatırım-yönetim firması olan Hamilton Lane, ikinci bir fona tokenize erişim sağlıyor. Bunun için Polygon’u (MATIC) kullanmaya karar verdi. Bu ortada, firmanın idare ve nezareti altında 824 milyar dolarlık varlığın olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu doğrultuda erişim, Polygon (MATIC) Blockchain’deki Securitize’dan bir besleyici fon aracılığıyla sağlanıyor. Besleyici fon, Hamilton Lane’in geçen yıl duyurduğu üç tokenize fondan ikincisi. Ocak ayında Hamilton Lane Equity Opportunities Securitize Fund V için tokenize erişim açılmıştı.

BTC Piyasası: MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 1

Coinbase Ventures, 10 milyon dolarlık ZkLink fonunu destekliyor

Blockchain’ler ortasında varlık ticaretini kolaylaştıran bir altyapı katmanı olan ZkLink, kripto borsası Coinbase’in (COIN) risk sermayesi kolunu da içeren bir dizi yatırımcıdan stratejik bir finansman çeşidinde 10 milyon dolar topladı. Fon toplama, zkLink’in üçüncü çeyrekte main-net lansmanına yanlışsız ilerlemesine yardımcı olacak.

Alchemy Ventures, Vibe için 4 milyon dolarlık çeşidi destekliyor

Kreatiflerin tokenları özelleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olacak araçlar sağlayan yeni bir Non-Fungible Token (NFT) platformu olan Vibe, 4 milyon dolarlık bir tohum çeşidi topladı. Ayrıyeten, cinsteki yatırımcılar ortasında Web3 altyapı devi Alchemy’nin risk sermayesi kolu Aglaé Ventures ve K-Pop sanatkarı Psy’ın müzik şirketi P Nation da yer aldı.

Curve Finance, crvUSD stablecoin’i resmen başlattı

DeFi platformu Curve Finance, stablecoin’i crvUSD’yi resmen piyasaya sürdü. Piyasa oyuncuları, uzun müddettir bunu bekliyorlardı. On-chain bilgilere nazaran geliştiriciler, şu ana kadar 22 milyon crvUSD bastı. Bu ortada, Curve.Fi Team isimli bir kripto cüzdanı, bu süreçte frxETH kullanarak 1 milyon crvUSD’lik bir kredi oluşturdu.

Son datalar 1.001.394 SOL’un Binance’e aktarıldığını gösteriyor

Blockchain izleme platformu Whale Alert, makul bir Solana (SOL) transferiyle ilgili birtakım yeni bilgiler paylaştı. Gönderiye nazaran, anonim bir cüzdan, yaklaşık 22.194.904 dolar bedelinde 1.001.394 SOL’u Binance’e aktardı. Daha ince süreç detaylarından kimileri da Twitter gönderisinde yer aldı. Örneğin bu durum balinanın önümüzdeki birkaç gün içinde satmak emeliyle SOL varlıklarının bir kısmını transfer etmeye karar verdiğini gösteriyor olabilir.

Uniswap Wallet en uygun 75 finans uygulaması arasında

Bu ortada, DeFi kripto borsası Uniswap, yeni piyasaya sürdüğü Uniswap Wallet ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en uygun 75 finans uygulaması ortasına girdi. Bu doğrultuda Uniswap, Apple’ın App Store sıralamasına nazaran 74. sıraya yükselmeyi başardı. “DeFi Degens’in Kralı” olarak bilinen Uniswap’in yüzü Hayden Adams mevzuyla ilgili görüşlerini belirterek, “Uniswap App Store sıralamasında tırmanmaya devam ediyor. Ayrıyeten Çarşamba günü DeFi cüzdanına 20.000 yeni iştirakçi dahil oldu” dedi.

Injective, Pyth Main-net entegrasyonunu duyurdu

Bir katman-1 Blockchain olan Injective, Pyth’in Injective main-net’iyle entegrasyonunu duyurdu. Bu hareket, merkezi olmayan uygulamaların (dApps), kriptoya ek olarak pay senetleri, emtialar ve döviz paritelerini kapsayan yüzlerce pazar için Pyth’in on-chain datalarından rastgele birine erişmesini sağlayacak. Injective, entegrasyonun Cosmos IBC ekosistemi için bir birinci olduğunu ve Injective’i Wormhole aracılığıyla Pyth datalarını toplayan birinci IBC özellikli Blockchain olarak konumlandırdığını açıkladı.

BTC Piyasası: MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 2

Solana Vakfı, NFT pitch müsabakasını başlattı

Solana Vakfı, gelecek vadeden yaratıcıları profil resmi koleksiyonları için fikirlerini şirkete sunmaya davet ediyor. Altcoin grubu, NFT projelerinin kalitesini güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıyeten, “NFT Showdown” olarak isimlendirilen müsabaka, sanatkarları moda, cümbüş ve oyun sanayileri için “gerçek dünya faydası” sunan koleksiyonlar oluşturmayı amaçlayan kapsamlı iş planları tasarlamaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

BitMEX’ten iki yeni listeleme: PEPE ve SUI

Bu ortada, önde gelen bir kripto para türev borsası olan BitMEX, bugün PEPE ve SUI olmak üzere iki yeni daima kontratın listelendiğini duyurdu. BitMEX, SUI Perpetuals Kontratlarını listeleyen birinci ve PEPE Perpetuals Kontratlarını listeleyen ikinci türev borsası oldu. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere PEPE, son vakitlerde meteorik yükseliş kaydetti. Bu durum, holder’lar için likidite konusunda tasalara yol açtı. Token’ın piyasa bedeli bir haftadan kısa bir müddet içinde 137 milyon dolara yükseldi. Bununla birlikte, süratli yükselişi nedeniyle, büyük durumların satışının, token fiyatını değerli ölçüde olumsuz etkilemesi mümkün. BitMEX, PEPE Daima Mukaveleleri sunarak, yatırımcıların likit olmayan piyasalardan korkmadan tokene yatırım yapmasını sağlar.

Aave artık Scroll Alpha test-net’inde yayında

Layer2 ağı Scroll, Aave’nin artık Scroll Alpha test-net’inde yayında olduğunu duyurdu.

BTC Piyasası: MATIC, INJ ve Bu 12 Coin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var! 3

The Sandbox, ERM LABS ile iştirak kurdu

Metaverse coin’i Sandbox, Web 3.0 hızlandırıcı platformu ERM LABS ile bir iştirake girdi. Böylelikle, sanal gerçeklik cümbüş sanayisi için bir metaverse tahlili sağlamayı amaçlıyor. Bu iştirakin merkezinde, The Sandbox’ın 12 x 12 LAND sitesinde, en sürükleyici kaçış odası tecrübesini sağlamak üzere oyun için sanal bir merkez olarak hizmet verecek olan Escape Room Metaverse (ERM)’de Kaçış Odası Fikri Mülkiyetinin (IP) oluşturulması yer alıyor. İştirak sayesinde birden fazla oyun stüdyosu, dijital altyapı, oyun bulmacaları, oyun mantığı, mimari tasarım ve dijital eserler geliştirerek The Sandbox’taki ERM topluluğu için birinci sınıf bir tecrübe sunmak üzere işbirliği yapacak.

Kava 13 mai-net yükseltmesi ertelendi

Kava toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada Kava 13’ün piyasaya sürülmesinin 17 Mayıs’a kadar ertelendiğini duyurdu. Yükseltme, tam node yazılım optimizasyonu ve yönetilen servis sağlayıcı ölçeklendirmesi yoluyla performansı artırarak, kesinti mühletini ortadan kaldıracak. Ayrıyeten, protokollerden ve cüzdanlardan gelen büyük hacimli dataları sürece taleplerini hızlandıracak. Böylelikle, yeni protokollerin başlatılmasını destekleyecek.

Eski Dogecoin adresi uykusundan kalktı!

Bu ortada, Whale Alert’e nazaran, 1.556.994 DOGE (123.155 dolar) tutan hareketsiz bir adres 9,3 yıllık hareketsizliğini bozdu. Bu adresin Dogecoin’in piyasaya çıkışından kısa bir müddet sonra coinleri satın almış olması muhtemel. Bu, bu türlü bir adresin bu kadar uzun bir müddet boyunca elde tutma gücünü vurguluyor. Cüzdanın kayıp anahtarlarını geri almış ve akabinde hesabı tekrar canlandırmış olması da mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap