MATIC balinalarında hareketlilik başladı!

MATIC balinalarında hareketlilik başladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC balinalarında hareketlilik başladı!

Santiment tarafından yayımlanan bilgilere nazaran MATIC balinaları teknik yapı eşliğinde hareketlilik gösterdi.

Onchain tahlil firması Santiment’e göre MATIC, son vakitlerde balina süreçlerinde bir artış gördü. Balina aktivitesinin bu kadar yüksek olması son olarak 22 Ağustos’ta, MATIC’in 0,60 dolar düzeyine yükselmesinden yalnızca birkaç gün önceydi. Bu durum, büyük yatırımcıların potansiyel bir fiyat artışı beklentisiyle MATIC biriktirdiğine dair bir gösterge olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC balinalarında hareketlilik başladı! 1

MATIC, hem teknik tahlil hem de onchain datalarıyla öne çıktı

Güncel olarak MATIC, son 24 saatte yüzde 1,5 artışla 0,55 dolar civarında süreç görüyor. Bununla birlikte, Ağustos sonunda Yükselen Takoz formasyonunun kırılmasının akabinde genel eğilim düşüş eğilimini sürdürüyor. Major coin, 0,75 dolarlık temel takviye düzeyinin altına düşerek düşüş trendini doğruladı.

Fiyat o vakitten beri Haziran ayında 0,50 dolar civarında takviye buldu. Ancak kısa, orta ve uzun vadeli vakit dilimlerinde genel eğilim aşağı istikametli olmaya devam ediyor. Momentum göstergeleri karışık; MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde (yükseliş), fakat RSI 45’in altında (düşüş eğilimi).

MATIC için izlenmesi gereken temel düzeyler, 0,50 dolarlık takviye ve 0,75 dolar ve 1,00 dolarlık dirençtir. Tüccarlar fiyat alarmları kurmalı ve balina faaliyetlerini birikim işaretleri açısından yakından izlemeli. 0,50 dolarlık takviye tutunamazsa MATIC daha fazla düşüş görebilir.

Balina süreçlerinde son periyotta yaşanan artış, MATIC boğalarına bir umut ışığı sağlıyor. Lakin teknik datalar genel olarak düşüş eğilimini sürdürüyor. MATIC’in trendin bilakis döndüğünü doğrulamak için kilit düzeyleri geri alması gerekecek. O vakte kadar, kripto piyasalarındaki daha geniş düşüş eğilimi göz önüne alındığında dikkatli olunması gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap