Manipülasyon: Bu Altcoin Kurucuları Coinleri 32x Yararla Sattı!

Manipülasyon: Bu Altcoin Kurucuları Coinleri 32x Yararla Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Manipülasyon: Bu Altcoin Kurucuları Coinleri 32x Yararla Sattı!

16 Nisan’da piyasa sürülen ve kısa müddette 3.200x yükselen Pepe Coin hakkında yeni argümanlar var. Yakın tarihli raporlar, akıllı mukavelesinin kimi kuşkulu fonksiyonlar içerdiğini gösteriyor. Yeni bulgulara nazaran, altcoin fiyatı bu fonksiyonları elinde tutan proje takımı tarafından denetim ediyordu.

Pepe Coin hakkında yeni argüman: Altcoin fiyatı manipüle ediliyor

SHIB ve Dogecoin üzere topluluk odaklı bir göğüs coin olan Pepe, geçen haftadan bu yana yüksek karıyla gündemde. Fiyat bir noktada 3.200x yükseldi ve son günlerde tıpkı süratle düşüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, rallinin takım tarafından manipüle edildiği öne sürülüyordu. Pepe Coin takımı, binlerce yatırımcının cüzdanına giren coin’leri denetim edecek bir akıllı mukavele fonksiyonu tasarladı.

Lookonchain’in yeni raporuna nazaran, Pepe Coin takımıyla ilişkili cüzdanlar son vakitlerde yüklü ölçüde altcoin taşıyor. Fiyat ralli yaparken, trilyonlarca PEPE çeşitli borsalarda ETH ile takas edildi. Detaylar şu şekilde…

Lookonchain’in raporuna nazaran, proje grubuyla temaslı 5 cüzdan, ralli öncesinde hazırlık yaptı. Bu cüzdanlar 0,19 ETH üzere düşük bir bakiyeyle Pepe Coin rallisinden evvel 8,87 trilyon adet token satın aldı. Akabinde, merkezsiz borsalar üzerinden 7,76 triyon PEPE’yi 1,23 milyon dolara sattılar.

Bu satışlar yüklü olarak Uniswap üzerinden gerçekleşti. Daha küçük bir ölçü kripto borsası Huobi’de satıldı. Böylelikle kısa müddette yaklaşık 1,23 doların karı cebe indirdiler. İlgili 5 cüzdan, bu al-sat süreçlerinde 3.200x kar elde etti.

Pepe Coin bu balinalar tarafından denetim ediliyor!

Pepe Coin, Shiba Inu üzere bir göğüs coin boğası yaşadı ve milyonlarca dolar kıymetinde cüzdanalara ulaştı. Lakin, bu büyük bakiyelerin fiyat üzerinde direkt tesiri var.

En büyük Pepe Coin balinası, 1 milyon dolardan daha fazla bedelinde PEPE tutuyor. Analistler, Ethereum’da ihraç edildikten sonra büyük ölçülerde Pepe Coin satın alan ve birinci sermayeyi birkaç gün içinde 9 milyon dolardan daha fazla artıran yatırımcıların davranışları konusunda kaygılarını lisana getiriyorlar.

BTC Piyasası: Manipülasyon: Bu Altcoin Kurucuları Coinleri 32x Yararla Sattı! 1

Flipside Crypto’nun derlediği datalara nazaran, en büyük Pepe Coin cüzdanı birkaç yüz dolarlık ETH karşılığında şu anda 1,1 milyon dolarlık cüzdana sahip. Bu cüzdan birebir vakitte 1,1 milyon dolarlık Shiba Inu (SHIB) ve 1 milyon dolarlık Floki (FLOKI) de tutuyor. Bilgiler, balinanın faal bir memee coin yatırımcısı olduğunu gösteriyor. Cüzdanın ayrıyeten 43.000 dolar pahasında ETH de yatırımı var.

Altcoin yatırımcıları için sırada ne var?

Twitter’dan @louround_ üzere analistler geçen hafta, cüzdan tahlil aracı Bubblemaps’in 3.78 milyon dolarlık token kıymetindeki datalarına atıfta bulunarak, PEPE varlıklarının neredeyse %3’ünün birbirine bağlı olduğunu söyledi. @louround_ tweet’inde, “Bu cüzdanlar, ağdaki mevcut tüm likiditeden daha üstün bir token bedeline sahip olduğundan, piyasa ve sahipleri için büyük bir risk teşkil ediyor.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap