Madencilik Devi Bu Altcoin İçin Dayanak Ekliyor: Satış Yarın!

Madencilik Devi Bu Altcoin İçin Dayanak Ekliyor: Satış Yarın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Madencilik Devi Bu Altcoin İçin Dayanak Ekliyor: Satış Yarın!

Çin merkezli kripto para madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain, artık yeni bir altcoin için madencilik aygıtları üretmeye hazırlanıyor.

Bitmain, bu altcoin madencilerine yeni ekipmanlar sağlayacak

Çin merkezli madencilik aygıt üreticisi, Filecoin (FIL) için takviye ekledi. Duyuruya nazaran şirket, Filecoin madencilik aygıtlarını ünite başına 38.800 dolardan satışa sunacak. Madenciler yarından itibaren yeni aygıtları sipariş edebilecekler. Aygıtlar birebir vakitte staking hizmetleri içinde çeşitli avantajlar sağlayacak…

Bitmain’in bu adımı, esasen Bitcoin madencilik ekipmanları üretimindeki güçlü pozisyonuyla dikkat çeken bir atak oldu. Şirket kripto para bölümündeki tesirini yeni altcoin’ler üzerinden genişletmeyi hedefliyor.

Söz konusu staking hizmeti, yeni aygıtları sipariş eden yatırımcılara özel olacak. Bu hizmet karşılığında Bitmain, aylık sırf %0.5’lik bir fiyat talep edecek.

SEC, Filecoin’in menkul değer olduğunu düşünüyor

Öte yandan SEC, geçtiğimiz haftalarda Grayscale’e gönderdiği bir mektupta Filecoin’i bir menkul değer olarak nitelendirdi. Grayscale, Filecoin Trust eserini SEC’e kaydettirmek için müracaatta bulunmuştu. Regülatörün geri dönüşü, FIL’in federal menkul değer maddelerine nazaran bir menkul değer olduğunu belirtti.

Grayscale, yapılan açıklamada, SEC işçisinden, Filecoin’in menkul değer tarifini karşıladığı tarafında bir mektup aldıklarını belirtti. Lakin şirket, FIL’in federal menkul değer kanunları kapsamında bir menkul değer olduğuna inanmadığını tabir etti. Ayrıyeten, SEC’in kayıt talebini geri çekme talebini kabul etmedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Madencilik Devi Bu Altcoin İçin Dayanak Ekliyor: Satış Yarın! 1

Bununla birlikte, SEC işçisinin görüşleri, resmi bir siyaset oluşturmadığı belirtiliyor ve yalnızca tavsiye niteliği taşıyor. ABD’li düzenleyici, kripto dalına olan sert halini sürdürmeye devam ediyor. Daha evvel Ripple’ın XRP token’ını menkul değer olarak nitelendiren ve öteki kripto şirketlerini maksat alan regülatör, Coinbase ve Kraken üzere büyük platformlara yönelik düzenlemeler ve yaptırımlar uyguladı.

Kripto para kesimi, SEC’in düzenlemelerinin net olmamasından ve sık sık değişebilmesinden telaş ediyor. Lakin SEC Lideri Gary Gensler, düzenleyici kuralların açık olduğunu öne sürüyor. Sonuç olarak, Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız 13 Temmuz’un Ripple zaferi, Filecoin üzere SEC radarında olan coin’ler için avantaj sağladı.

FIL fiyatı ne durumda?

Filecoin bu hafta tekrar tanıdık bir bölgeye girdi. Haziran ortasından bu yana, FIL yükselen bir üçgen formasyonu çizerek birebir yükseklerle daha yüksek tabanlar yaptı. Şu anda gün içi %3,5 yükseldiği 4.45 dolar bölgesinde süreç görüyor. Bu ortada, Bitcoin 13 Temmuz’da yeni bir tepeye ulaştı. Lakin yazı yazılırken ivme zayıflıyor. Bu hareket BTC’yi tekrar 30 bin bölgesine sürükledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap