LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var!

LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var!

XRP tokenin ardındaki şirket olan Ripple, Japonya’daki son işbirlikleriyle kurumsal alanda yük kazanıyor. Astar, LUNC, Aark Digital ve öteki altcoin projelerinden sıcak gelişmeler şu şekilde…

LUNC, XRP ve 8 altcoin yeni haberleri duyurdu

Astar Network, Astar 2.0’i yakında piyasaya sürülecek

Polkadot tabanlı Astar Network, Astar Tokenomics 2.0’ı piyasaya süreceğini duyurdu. Ağ zati süreç fiyatlarının %80’ini hali hazırda sirkülasyonda kaldırdı. Fakat takım “DApp Pledge Burning” ile yakım ölçüsünü daha da arttırmayı amaçlıyor.

Duyuruya nazaran dApp taahhüt kısmına ilişkin projeler, ağdaki kıymetlerine nazaran sınıflandırılacak. Astar 2.0, ASTR için yeni bir token iktisat modeli getiriyor. Proje kısa mühlet evvel SDK ile Astar Link’i, Startale Labs’ı ve Astar idaresinin kurulmasını başlatacağını duyurdu.

SBI VC Trade, Ripple (XRP) ile iş birliği yapacak

Japon SBI Group bünyesindeki bir ticaret platformu olan SBI VC Trade, XRP’nin memleketler arası havale altyapısı ODL’yi kullanmak üzere Ripple (XRP) ile işbirliği yapıyor. Havalelerle ilgili ayrıntılı duyuru daha sonra ortaya çıkacak. ODL Ripple tarafından sağlanan talep üzerine bir likidite hizmetidir. Bilhassa süratli ve verimli hudut ötesi fon transferleri nedeniyle tercih edilmektedir.

CME Bitcoin vadeli süreç hacmi ATH yaptı

CME Bitcoin vadeli süreçleri Temmuz ayında bu yılın en yüksek aylık süreç hacmine ulaştı. Hacimler şu anda 53,33 milyarın üzerinde seyrediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var! 1

Aark Digital, Beta sürümünün ve teklif sisteminin lansmanını duyurdu

On-chain türevi DEX’i Aark Digital, 10 Ağustos’ta Beta sürümünü piyasaya süreceğini duyurdu. Ayrıyeten Aark Digital, 31 Temmuz’da bir tavsiye sistemi başlatacak. Daha evvel OKX Ventures, Arbitrum tabanlı Aark Digital’e yatırım yapmıştı. Aark, profesyonel yatırımcılar için yeni kuşak GMX şekli bir kaldıraçlı merkezsiz borsadır.

SolidProof ve Kyber Network işbirliği

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, ZkSync Era’daki altcoin projesi Kannagi Finance bugün rug pull ile gündeme geldi. Olayın akabinde Blockchain güvenlik kontrol şirketi SolidProof, soruşturma için Kyber Network ile işbirliği başlattı

SolidProof, olayla ilgili Vault kontratını denetlemediğini, kontrolünün SolidityFinance tarafından yapıldığını belirtti.

Messari, kapsamlı Graph (GRT) raporunu yayınladı

Analiz platformu Messari, The Graph’ın 2023’teki ikinci çeyrek raporunu . The Graph’ın USD cinsinden talep taraflı geliri çeyreksel bazda %48 azaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var! 2

BlackFort Exchange Network (BXN), yeni nodüler Blockchain’ini tanıttı

BXN’in son teknoloji yeniliği, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile gibisi görülmemiş sürat, ölçeklenebilirlik ve uyumluluk sunarak merkezi olmayan finans ve akıllı mukavele yürütme ortamını tekrar şekillendiriyor. Nodüler Blockchain mimarisi, Blockchain teknolojisinde kıymetli bir ilerlemeyi temsil eder.

Güvenli bir Kanıtlanmış Yetki İspatı konsensus düzeneği uygulayarak BXN, şeffaf ve verimli süreç doğrulaması sağlayarak tüm süreçlerin güvenlikten ödün vermeden süratli bir formda işlenmesini sağlar. Bu ihtilal niteliğindeki yaklaşım, BXN’nin en yüksek seviyede ademi merkeziyetçiliği korurken yıldırım suratında onaylar elde etmesine imkan tanır.

Ulaş Utku Bozdoğan: LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var! 3

Shiba Inu (SHIB), olağandışı balina süreçlerine şahit oluyor

Santiment, 10 ila 100 milyar SHIB tutan balinaların, son 8 haftadır 9 milyon dolarlık ekleme yaptığını bildirdi. Bu satın alımlar, SHIB’in piyasa bedeline nazaran birinci 15’e geri dönmesine yardımcı oldu. 4 Haziran’dan bu yana bu cins cüzdan adresleri 1,11 trilyon SHIB satın aldı. Santiment raporunda olağandışı satın alma faaliyetlerine dikkat çekti.

LUNC yakımları yeni bir kilometre taşına ulaştı

Güncel raporlara nazaran, topluluk tarafından yakılan toplam LUNC, 70 milyara ulaştı. Bu yakımlar 18 Mayıs 2022’den bu yana diğer bir dönüm noktasını temsil ediyor. Binance’de yaklaşık 36 milyar LUNC yakarak 50’den fazla katkı sağladı.

DOJ, SBF’nin kefaletini iptal etmeye çalışıyor

ABD Adalet Bakanlığı, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in kefaletini iptal etmek gayesiyle federal yargıca yazılı bir görüş sundu.

Savcılar, SBF’nin eski iş arkadaşı ve Alameda Research’ün CEO’su Caroline Ellison’ın günlüklerini paylaşarak üzerine gölge düşürdüğünü tez ettiler. Ayrıyeten SBF’nin, Ellison hakkındaki makaleyi yazan gazeteciyi daima taciz ettiğini tez ettiler. Federal savcılar, SBF’nin bu ataklarının mahkemenin seyrini berbat tarafta etkilediğini belirtiyor. Yetkililer ayrıyeten Ekim ayında yapılacak duruşmaya kadar mahpusta kalması gerektiğini vurguladılar. Yargıç Lewis Kaplan, her iki tarafın taleplerini yazılı olarak iletebilmesi için müddet tanıdı. SBF’nin mahpusa atılıp atılmayacağına dair kesin kararın 3 Ağustos’ta verileceği belirtildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: LUNC, XRP ve Bu 8 Altcoin’den Sıcak Gelişmeler Var! 4

Wintermute, çalışanlarının %4’ünü Singapur’a taşıyacak

Wintermute’nin bir yöneticisi Bloomberg News ile yaptığı röportajda önümüzdeki birkaç ay içinde şirket çalışanlarının yaklaşık %4’ünün Singapur’a taşınacağını belirtti. Şirketin kurucu ortağı Yoann Turpin’in de Singapur’a taşınacağını onayladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap