LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor

LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor

Paylaş
BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor

Litecoin (LTC), BCH ve Lido fiyatları, yeni haftanın rallisi akabinde kritik teknik düzeylere temas etti. Altcoin boğalarının ivmeyi korumak için hafta sonuna kadar müddetleri olacak.

Litecoin (LTC) fiyatı kritik 100 dolar bölgesinden uzaklaşıyor

Geçen hafta, Litecoin (LTC) 2023’teki 56 dolarlık taban noktasına geriledi. Bu da halving sonrası arka arda üçüncü çöküşle bon buldu. Grayscale’in çığır açan zaferi Litecoin fiyatını yükseltmeye yetecek mi? Bunu vakit belirleyecek.

2 Ağustos Halving aktifliği yaklaşırken LTC fiyatı Temmuz ortasında 100 doların altına düştü. O vakitten beri kripto yatırımcıları Litecoin ağında daha fazla süreç gerçekleştiriyor. Aşağıdaki Santiment grafiği, günlük LTC Süreç Hacimlerinin geçtiğimiz ay boyunca nasıl kademeli olarak arttığını canlı bir halde gösteriyor. 25 Temmuz’dan bu yana %41 artışla 10,34 milyon LTC’den 29 Ağustos’ta süreç gören 14,6 milyon LTC’ye yükseldi.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 1

İşlem Hacmi, muhakkak bir günde LTC’yi içeren süreçlerin toplam hacmini özetler. Tipik olarak bu, ağ tarafından sunulan yahut ağda barındırılan daha fazla hizmet kullanıldıkça LTC’ye olan talebin arttığı manasına gelir.

İşlem faaliyetlerindeki bu sağlıklı büyümeyle LTC’nin halving sonrası kayıplarının bir kısmını geri alması şaşırtan değil. Lakin öteki bir temel gösterge, Litecoin fiyatının hâlâ büyük bir fiyat kırılmasından uzak olduğunu gösteriyor.

İndikatörler, LTC için daha fazla aşağı tarafta sinyal veriyor

Grayscale’in dönüm noktası niteliğindeki zaferinin yarattığı dalgalanma tesiri Litecoin ayılarını pek etkilemedi. Borsanın on-chain piyasa derinliği grafiğine nazaran ayılar, mevcut fiyatlar civarında 277.340 LTC’yi satmak için etkin buyruklar verdi. Bu, toplam 264.760 LTC fiyatındaki mevcut satın alma siparişlerinin hacminden daha ağır basıyor.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 2

Borsa On-chain Piyasa Derinliği grafiği, tanınan kripto para ünitesi borsalarında Litecoin için verilen faal siparişlerin hacmini gösterir. Üstte gösterildiği üzere, LTC’ye yönelik piyasa arzı şu anda talebi 12.500’den fazla coin kadar geride bıraktı. Bu, süreç faaliyetlerindeki büyümeye karşın devam eden kripto pazarındaki yükselişin Litecoin fiyatı üzerinde orantısız olarak daha küçük bir tesire sahip olabileceğini gösteriyor.

LTC fiyat tahmini

LTC yatırımcılarının düşüş eğilimini göz önünde bulundurarak, Litecoin fiyatının yakın haftalarda 80 doların altında kalma mümkünlüğü yüksek. Mevcut Litecoin sahiplerinin alım fiyatlarına dair dağılımı gösteren Global Para Giriş/Çıkış Fiyatı (GIOM) bilgileri, bu varsayımın doğruluğunu destekliyor.

Ek olarak, ortalama 88 dolar fiyatla ek 1,66 milyon adreste 14,81 milyon LTC var. Litecoin bu fiyat düzeylerine gerçek hareket edebilirse, büyük bir direnç bölgesiyle müsabakası mümkün. Düşük bir mümkünlük da olsa, şayet boğalar bu direnci aşabilirse, Litecoin’in fiyatı son Halving etkinliğinden bu yana birinci defa 90 dolara yönelecek.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 3

Tersine, şayet piyasanın düşüş eğilimi artarsa, ayılar 60 doların altına hakikat baskı yapacak. Fakat 401.000 cüzdan adresi ortalama 65 dolar fiyatla 5,14 milyon LTC coin satın aldı. Şayet HODL yaparlarsa Litecoin fiyatı bir toparlanmaya girecek. Fakat bu takviye düzeyi bozulursa, LTC fiyatı sonunda 2023’te yeni bir taban olan 50 dolara ulaşacak. Bu da azamî 50 dolar fiyatla 11,34 milyon LTC’nin satın alındığı değerli bir düzeydir.

LTC sıkıntı durumda: Pekala, BCH yatırımcılarına yarar sağlayacak mı?

Salı günkü fiyat artışına karşın BCH fiyat artışı hala tepe momentumundan çok uzakta. Ağ Değeri/İşlem Hacmi (NVT) oranındaki yükseliş eğilimi de bu tezi doğruluyor. Aşağıda gösterildiği üzere, Bitcoin Cash NVT oranı, BCH fiyatının 30 Haziran’da 2023 tepesi olan 329 dolardan düşmesinden bu yana yükseliş eğilimini sürdürdü. 17 Ağustos’taki ani çöküşün akabinde NVT oranı yükseldi. 30 Ağustos’ta öbür bir lokal yüksek düzey olan 366’ya ulaştı.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 4

Basit bir tabirle NVT oranı, mevcut piyasa kapitalizasyonunu temeldeki süreç faaliyetine nazaran tartar. Artış, piyasa fiyatları düşerken BCH ağının hâlâ sağlıklı bir ekonomik faaliyet hacmi yaşadığı manasına geliyor. Tipik olarak bu olumlu bir sinyaldir. Tükseliş piyasası ivmesi artarsa ​​mevcut süreç faaliyetinin hala daha fazla fiyat artışına yol açabileceğini düşündürmektedir.

BCH madencileri ek baskıya neden oluyor

Yeşil sinyale karşın, BCH madencilerinin devam eden düşüş istikametli faaliyetleri değerli telaşlara yol açıyor. Bilgiler, 2023 yükselişi 20 Haziran civarında başladığında BCH madencilerinin rezervlerinde 8,38 milyon token tuttuğunu gösteriyor. Lakin 30 Ağustos prestijiyle kümülatif bakiyeler artık yalnızca 5,97 milyon BCH’ye düştü. Bu, şu anda yaklaşık 525 milyon dolar pahasında yaklaşık 2,41 milyon jetonu sattıkları manasına geliyor

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 5

Madenci Rezervleri, madencilerin ve madencilik havuzlarının kümülatif cüzdan bakiyelerindeki gerçek vakitli değişiklikleri izler. Madenciler rezervlerini uzun bir mühlet boyunca tükettiğinde satış baskısı artar. Açıkça, Madencilerin satış baskısı son vakitlerde BCH fiyatı üzerinde büyük bir aşağı taraflı baskı oluşturmuştu. Özetle, madenciler satış yapmaya devam ederse BCH’nin devam eden toparlanmasını değerli ölçüde yavaşlatacaklar.

BCH fiyat tahmini

BCH fiyatının önümüzdeki haftalarda muhtemelen 220 dolar aralığının üzerinde konsolide olması kelam konusu. Büyüyen ağ faaliyeti ise fiyatı 250 dolara yanlışsız yöneltecek.

Ancak, datalar BCH fiyatının 235 dolar bölgesine ulaştığında değerli bir dirençle karşılaşacağının altını çiziyor. Aşağıda gösterildiği üzere 127.000 adres ortalama 236 dolar fiyattan 1,17 milyon BCH satın almıştı. Madenciler daha fazla satış baskısına maruz kalırsa BCH bir geri çekilme yaşar. Lakin madenciler BCH madeni paralarının satışını yavaşlatırsa bu direnç düzeyi kırılır. Böylelikle, BCH fiyatı bu direnci kırarak 250 doları geri kazanabilir.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 6

Tersine, BCH ayıları ve madencilerin satışları 200 doların altına geri çekilmeyi zorlayacak. Fakat üstte da görüldüğü üzere 122.000 adres ortalama 200 dolar fiyattan 181.000 BCH satın almıştı. Şayet HODL yaparlarsa, Bitcoin Cash uzun müddetli bir düşüş eğiliminin bilakis dönmesini önleyecek. Lakin ayılar satın alma duvarını aşarsa BCH sonunda 190 doların altına düşüş gösterecek.

Lido (LDO) fiyatı ivme kazanıyor

Lido DAO (LDO), son yedi gün boyunca Kilitli Toplam Kıymette (TVL) %7,41’lik etkileyici artış sergiledi. TVL’deki bu güçlü artış, DeFi ekosisteminde ön plana çıkmasına yardımcı oldu. DeFiLlama’dan gelen son datalara nazaran, Lido Finance’in TVL’si kayda kıymet bir artışa şahit oldu. Birinci beş DeFi protokolü ortasında en kıymetli büyüme olarak yerini sağlamlaştırdı.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 7

Lido’nun geçen haftaki dikkat cazip TVL artışının gerisindeki ana etken, platforma kıymetli ölçüde ETH mevduatı akışıydı. Kıymetli piyasa fiyat değişimleri karşısında bile Ethereum sahipleri, Lido’nun likit staking protokolüne övgüye bedel bir itimat sergiledi.

BTC Piyasası: LTC ve Bu 2 Altcoin Kritik Dönemeçte! Boğalar Baskı Yapıyor 8

LDO fiyat tahminleri

Lido Finance’in son zamanlardaki muvaffakiyetleri, DeFi alanında artan değerinin altını çiziyor. LDO şu anda son 24 saate nazaran %5’in üzerinde artışla süreç görüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Grayscale zaferi, fiyat rallisine bir ölçü dayanak sağladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap