LTC Halving nedir? Litecoin Halving ne vakit?

LTC Halving nedir? Litecoin Halving ne vakit?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: LTC Halving nedir? Litecoin Halving ne vakit?

LTC Halving, Litecoin blok ödüllerinin yarı yarıya azaltılması manasına gelir. Halving vakitleri, LTC yatırımcılarının sıkı br biçimde takip ettiği bir etkinliktir.

LTC Halving nedir?

Litecoin Halving aktifliği, en âlâ Litecoin yatırımcıları tarafından izlenen değerli bir etkinliktir. Bu aktiflik sırasında Litecoin’in blok mükafatları yüzde 50 oranında azaltılır. Blok mükafatları, LTC madencilerinin blokzincir ağını çalışır durumda tutmaktan elde ettikleri avantajlardır. Mevcut durumda, her blok madenciye 12,5 LTC ödül verir. Yarılanmadan sonra, madenciler bunun yerine bunun yarısını yahut 6,25 LTC’yi alacaktır.

Halving Nasıl Çalışır?

Halving’e katılmak için rastgele bir şey yapmanıza gerek yoktur. Tüm gelişmeler ağ içerisinde resen olur. Blokzincir, bilgilerin blok ismi verilen paketler halinde gruplandığı birbirine bağlı bir bilgi dizisidir.

Bir bloğun sonu, yeni bir bloğun temelini oluşturur. Bu dizi, blokzincirinin lokal para ünitesinde ödüllendirilen madenciler tarafından yönetilir. 2023 halving aktifliği otomatikleştirilmiştir ve 2.520.000’inci blok oluşturulduğunda gerçekleşecektir. Şu anda, Litecoin blokzincirinde sırf 2.476.218 blok bulunmaktadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: LTC Halving nedir? Litecoin Halving ne vakit? 1

Litecoin Halving Ne Vakit?

Bir sonraki Litecoin Halving 2 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşecektir. Son yarılanma olayı 2019’da meydana gelmiştir ve o vakitten beri LTC fiyatı neredeyse yüzde 300 artmıştır. 2021 boğa koşusu sırasında 410 dolara kadar yükselmiş ve yarılanma öncesi yatırımcılara yüzde 1300’lük bir getiri sağlamıştır.

LTC Halving için geri sayım:

Halving sonrası LTC fiyatı artar mı?

Bazı kripto uzmanlarına nazaran, Litecoin çoklukla bir halving etkinliğinden çabucak evvel fiyatını ikiye katlıyor. Aktiflikten sonra Litecoin’in yüzde 300’e kadar yükseldiğini görebiliriz. Pekala, neden? Madenciler daha az ödül aldıklarında, deverana daha az madeni para salarlar, böylelikle doğal olarak artan kıtlık nedeniyle madeni para fiyatının yükselmesine müsaade verirler.

Yarılanma sonrası Litecoin’in fiyat artışından yararlanmakla ilgileniyorsanız, yarılanmadan çabucak evvel bir ölçü Litecoin satın almalısınız. LTC, geçen haftaya nazaran şimdiden yüzde 14 arttığı için yarılanmadan evvel yükseliş işaretleri gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap