Litecoin Halving İçin Sayılı Günler! Neler Olacak?

Litecoin Halving İçin Sayılı Günler! Neler Olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Litecoin Halving İçin Sayılı Günler! Neler Olacak?

LTC fiyatı, yaklaşan Litecoin Halving aktifliğini çevreleyen olumsuz hislere karşın bu hafta 90 dolar dayanak bölgesini korudu. Tarihî fiyat bilgileri, LTC fiyatının bir Halving olayından sonra çoklukla düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, on-chain datalar, önümüzdeki Halving tarihinden evvel işlerin farklı biçimde gerçekleşeceğine işaret ediyor. Pekala, LTC’nin tarihî halving çöküşünü savuşturması mümkün mü?

Tarihsel Litecoin Halving etkinliklerinde LTC fiyat performansı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Litecoin Halving aktifliğine sayılı günler kaldı. Geri sayım başlarken, tarihî datalar, Litecoin Yarılanma tarihi yaklaştıkça LTC’nin muhtemelen geri çekileceğini gösteriyor. Merakla beklenen Litecoin Yarılanması 2 Ağustos 2023’te gerçekleşecek. On-chain tarihî bilgiler, 2015 ve 2019’daki evvelki yarılanmalardan evvelki haftalarda Litecoin’in dikkat alımlı olmayan “fiyat çöküşü” eğilimini ortaya koyuyor.

Litecoin’in 2015’teki birinci yarılanma etkinliğinden evvel, LTC fiyatı 10 Temmuz’da 7,54 dolar ile tepe yaptı. Akabinde 5 Ağustos halving tarihinde %42 düşüşle 4,40 dolara geriledi. Benzeri bir model 2019 döngüsü sırasında da gerçekleşti. LTC fiyatı 23 Haziran 2015’te 142 dolar ile tepe yaptı. Fakat, daha sonra 5 Ağustos yarılanma tarihinde %53 düşüşle 93 dolara geriledi. Halving sonrası düşüş eğilimi, Litecoin Ocak 2020’de diğer bir ralliye girmeden evvel birkaç ay devam etti. Bakalım, tarih bu yıl da tekerrür edecek mi?

Litecoin madencileri Halving öncesinde rezervlerini stokluyor

Merakla beklenen yaklaşan Litecoin Halving aktifliğiyle, Madencilerin blok mükafatları 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye yarı yarıya düşecek. Buna hazırlık kademesinde Madenciler rezervlerini biriktiriyor. IntoTheBlock’ın on-chain bilgileri, LTC madencilerinin 1 Temmuz ile 28 Temmuz ortasında 400.000 eklediğini gösteriyor. Bu, toplam rezervlerini 2,30 milyon LTC’ye çıkarıyor. Ayrıyeten, 90 dolarlık mevcut fiyatla yaklaşık 207 milyon dolara tekabül ediyor.

BTC Piyasası: Litecoin Halving İçin Sayılı Günler! Neler Olacak? 1Litecoin Halving Çöküşü mü geliyor? Madenci Rezervleri. Kaynak: IntoTheBlock

Madenci Rezervleri bilgileri, tanınmış madencilerin ve madencilik havuzlarının cüzdan bakiyelerini izler. Bu data yükseldiğinde, madencilerin blok mükafatlarını satmak yerine daha fazla HODL yaptıkları manasına gelir.

Blok ödüllerinin bir haftadan kısa bir müddet içinde yarı yarıya azaltılarak 6,25 LTC’ye düşürülmesi nedeniyle, madencilerin mevcut 12,5 LTC yararlarının mümkün olduğunca fazlasını biriktirme yarışı içinde oldukları görülüyor. Hasebiyle, borsalara giderek daha az blok mükafatı akıyor. Uzmanlara nazaran, piyasa arzında ortaya çıkan düşüş LTC’nin bu defa bir Halving çöküşünden kaçınmasına yardımcı olabilir.

Ağ Kullanıcı Aktifliği yine yükselişte

Ayrıca, Litecoin bu hafta kullanıcı aktivitesinde değerli bir artışa şahit oldu. Aşağıdaki Santiment grafiği, Litecoin Günlük Etkin Adreslerinin 20 Temmuz ve 26 Temmuz tarihleri ortasında 221.000’den yaklaşık 303.000 etkin kullanıcıya %37 oranında nasıl arttığını ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Litecoin Halving İçin Sayılı Günler! Neler Olacak? 2Litecoin Halving Çöküşü mü geliyor? Günlük Etkin Adresler. Kaynak: Santiment

Günlük Faal Adres, süreç gerçekleştiren kişisel cüzdan adreslerinin sayısını toplar. Böylelikle, ağ kullanımındaki gerçek vakitli değişiklikleri izler. Bu hafta olduğu üzere DAA’daki dengeli artışlar, süreç faaliyetlerinde yaklaşan büyümeye işaret ediyor. Sonuç olarak uzmanlara nazaran, LTC Madencileri rezervlerini stoklamaya devam eder ve kullanıcılar daha yüksek hacimli süreçler gerçekleştirmeye başlarsa, Litecoin fiyatı çok yıllık Halving çöküşünden kaçınmak için kâfi ivmeyi kazanabilir.

LTC fiyat kestirimi: 95 uygun bir amaç mi?

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, LTC’nin teknik fotoğrafını pahalandırıyor. Üstte tanımlanan on-chain yükseliş göstergeleri göz önüne alındığında, Litecoin’in Halving çöküşünden kaçınmak için adil bir talihi var. Bununla birlikte, bundan emin olmak için, LTC boğalarının evvel 90 dolar direncinin üzerine çıkması gerekiyor. Ayrıyeten, bunu dayanağa dönüştürmeye çalışması lazım.

Ancak aşağıda gördüğünüz üzere, ortalama 90 dolar fiyattan 15,03 milyon LTC satın alan 1,42 milyon cüzdanın potansiyel bir yükselişi durdurması mümkün. Bununla birlikte, Madencilerden gelen yükseliş baskısı ağırlaşırsa, LTC’nin bu direnci kırması ve sonunda 95 dolara ulaşması mümkün.

BTC Piyasası: Litecoin Halving İçin Sayılı Günler! Neler Olacak? 3Litecoin Fiyat Kestirimi. GIOM dataları. Kaynak: IntoTheBlock

LTC için potansiyel bir düşüş baskısı var. Buna ilaveten, Litecoin’in 85 doların altına düşmesinin yaklaşan Litecoin Halving ile tetiklenmesi beklenen. Bununla birlikte, ortalama 86,17 dolar fiyatla 9,75 milyon LTC tutan 1,55 milyon adresle, LTC fiyatı bu kilit fiyat aralığını kırabilir. Ayrıyeten, bunun üzerinde kalmayı başarırsa LTC’nin yükseliş ivmesi bulması mümkün. Bununla birlikte, bu dayanak düzeyi tutmazsa LTC fiyatının 80 dolara kadar düşmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap