Litecoin Halving İçin Geri Sayım: Milyonerler Artıyor!

Litecoin Halving İçin Geri Sayım: Milyonerler Artıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Litecoin Halving İçin Geri Sayım: Milyonerler Artıyor!

Litecoin (LTC) milyoner adresleri, halvig aktifliği öncesinde arttı. Santiment balina birikimi ile potansiyel bir ralliye işaret ediyor.

Litecoin halving için geri sayım başladı

Litecoin halving aktifliğine süratle yaklaşıyor. Blok ödülünün 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye “yarıya inmesine” yalnızca 27 gün kaldı. OKLink’e nazaran, üçüncü Litecoin halving aktifliği 2 Ağustos 2023 tarihinde yahut civarında gerçekleşecek. OKLink bu olay için geri sayımın 27 gün olduğunu ve Litecoin’in halving’ine şu anda 15.679 blok kaldığını belirtiyor. 3 Temmuz’da Litecoin, “Litecoin Yarılanmasına yalnızca 30 gün kaldı” diyerek merakla beklenen aktiflik için bir geri sayım paylaştı. O vakitten bu vakte kadar yapılan geri sayım 27 günlük bir geri sayım veriyor.

Halving aktifliği yaklaştıkça, on-chain tahlil firması Santiment, Litecoin’in milyoner adreslerinde istikrarlı bir büyüme gözlemliyor. Santiment’in yayınladığı bir grafiğe nazaran, son beş ayda 10.000 LTC ya da daha fazla tutan 32 milyoner adresi ortaya çıktı. Bu da %6’lık bir artışı temsil ediyor.

Ayrıca Santiment, balina birikiminin yer kazanmaya devam etmesi halinde öbür bir ralli mümkünlüğünün altını çiziyor. Bu ortada, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Litecoin, büyük Wall Street oyuncuları Charles Schwab, Citadel Securities ve Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen bir kripto borsası olan EDX Markets için seçilen şanslı dört şahıstan biri oldu. Bu gelişmeden sonra LTC, Haziran ayı sonlarında etkileyici bir artış gördü.

Litecoin sahiplerinin %64’ü kârda

IntoTheBlock’un Break Even Price göstergesi, şu anda bir kripto varlığı tutan adresler için on-chain datalara dayalı olarak gerçekleşen kar ve kayıplara bakar. Bu gösterge, LTC için holder’ların gerçekleşen kar ve kayıplarının bir toplamını sağlar.

Mevcut LTC fiyatı olan 100 dolarda, 5,65 milyon adres ya da %64,24’ü kârda. Toplam 2,74 milyon LTC adresi ya da %31,14’ü ise ziyanda. Bu ortada, 405.970 adres yahut %4,62’si başa baş durumdadır. Bu da ne ziyanda ne de kârda oldukları manasına geliyor. Toplam Litecoin adreslerinin %51’i, LTC varlıklarını bir yıldan uzun müddettir elinde tutan uzun vadeli sahipler. Yüzde 42’si 1 ila 12 aydır, %7’si ise bir aydan daha kısa bir müddettir elinde tutuyor.

LTC bir günde %26 paha kazandı

Santiment, Litecoin’in 3 Ağustos’ta planlanan yarılanmasının yaklaştığını vurgulayarak daha fazla fikir veriyor. Tweet, LTC fiyatlarında 24 saatlik bir müddet içinde %26’nın üzerinde bir artışla dikkat cazip bir yükselişe denk geldi.

Bununla birlikte Santiment, ana akım kaçırma endişesinin (FOMO) çok piyasa coşkusunu tetikleyebileceği ve heyecan yatışana kadar potansiyel olarak yerelleştirilmiş fiyat doruklarına yol açabileceği konusunda uyarıyor.

LTC halving etkinliği

Bitcoin (BTC) üzere Litecoin halving olayı da yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşiyor. Bu olay, madencilerin aldığı blok mükafatını yarıya indiriyor. Böylelikle, piyasaya giren yeni LTC arzının oranını düşürdüğü için kripto için kritik kıymet taşıyor. Spesifik olarak, 2023 Litecoin yarılanması blok mükafatını 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek. Bu kıtlık odaklı sistem çoklukla yatırımcıların ilgisini artırır ve değerli fiyat hareketlerini tetikler.

Piyasa istihbarat firmasının, kripto para ünitesinin yarılanma olayı yaklaştıkça son haftalarda sayıları artan milyoner LTC yatırımcılarına ait son güncellemesi de bunu gösteriyor. Santiment, Hazirand’da 24 saat içinde Litecoin’in piyasa pahasında %6,5’lik bir artış olduğunu açıkladı. Bu artışı, iki yılın en yüksek düzeyine ulaşan on-chain süreç hacmindeki kıymetli bir dalgaya bağladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap