Litecoin Ağındaki Süreçler Rekor Düzeye Ulaştı

Litecoin Ağındaki Süreçler Rekor Düzeye Ulaştı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Litecoin Ağındaki Süreçler Rekor Düzeye Ulaştı

Bitcoin Blockchain’indeki süreç fiyatları, BRC-20 token’larının artan popülaritesi nedeniyle iki yılın en yüksek düzeyine ulaştı.

Bitcoin tabanlı kripto paralarda yaşanan ağ tıkanması sırasında Litecoin‘de ağ süreçlerinin yükselmesi dikkat çekti. Bitcoin’de yaşanan ağ sıkışıklığı Binance’in süreçleri bir gün içerisinde 2 kere askıya almasına da sebep olmuştu.

Litecoin Ağındaki Süreç Artışı Dikkat Çekti

BitInfoCharts’ın Blockchain datalarına nazaran, 8 Mayıs’ta Litecoin günde 525.000’den fazla süreç gerçekleştirerek Bitcoin’in günlük 575.000 sürecine yaklaştı. Bu yılın başlarına kıyasla, Litecoin Blockchain’inin ortalama süreç sayısı beş kat arttı. Bu artış Ocak 2018’deki boğa piyasasının tepesine yakın bir evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin iki katından fazla oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Litecoin Ağındaki Süreçler Rekor Düzeye Ulaştı 1

Bu gelişme, piyasa pahasına nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin Blockchain’indeki çok seviyedeki tıkanıklık nedeniyle meydana geldi. Bitcoin tabanlı BRC-20 token’larındaki çılgınlık, kullanıcıların Bitcoin ağı üzerinde token oluşturmasına ve aktarmasına müsaade veren bir token standardı olan Ordinals Protokolü’nü kullanmalarını sağladı. Fakat BRC-20 token’larının artan popülaritesi, Bitcoin süreç fiyatlarının en yüksek düzeylerine ulaşmasına neden oldu ve dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Pazartesi günü erken saatlerde Bitcoin üzerinden para çekme süreçlerini süreksiz olarak durdurmak zorunda kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap