Litecoin 3. Halvingi Tamamladı! Fiyat Düşüyor!

Litecoin 3. Halvingi Tamamladı! Fiyat Düşüyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Litecoin 3. Halvingi Tamamladı! Fiyat Düşüyor!

Proof of Work odaklı altcoin Litecoin (LTC) için bugün kıymetli bir gelişme oldu. Merakla beklenen üçüncü halving aktifliğini kısa müddet evvel tamamladı. Türkiye saatiyle 18:10 sularında gerçekleşen aktiflik gündem oldu. Buna nazaran, son halving kripto paranın 2011’deki başlangıcından bu yana gerçekleşen üçüncü halvingine işaret ediyor.

Litecoin fiyatı

Litecoin fiyatı, halving aktifliğinin akabinde 90 dolar dayanak düzeyine yanlışsız hafif bir düşüş yaşadı. Buna nazaran bu durum fiyatın hafif düşüşle nispeten sabit kaldığına işaret ediyor. Piyasanın istikameti, artık bu noktadan muhtemel bir sıçramaya ya da çöküşe bağlı olacak. Yatırımcılar, kısa vadeli eğilimi belirlediği için altcoin LTC’nin fiyat hareketini yakından izliyor.

BTC Piyasası: Litecoin 3. Halvingi Tamamladı! Fiyat Düşüyor! 1

Başarılı bir kırılma yaşanması halinde, LTC fiyatı yükselişe geçerek %16’lık bir artışla 105 dolara gelecek. Tersine, fiyat mevcut takviyeden aşağı inerse, ufukta %6’lık bir düşüşle 84 dolara kadar inecek. Üçüncü Altcoin Litecoin halvingi 2.520.000 blok yüksekliğinde gerçekleşti. Bu durum blok mükafatını 50 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürdü. Bu ayarlama, kripto para ünitesinin arzını yönetmek için çok kıymetli bir düzenek. Sonunda 2142’de gerçekleşmesi öngörülen son halving ile 84.000.000 LTC piyasada olacak.

Litecoin hashrate trendleri ve madenci etkinliği

Binance’in Litecoin madencilik gücünde kayda bedel bir düşüş yaşanmasına karşın, son altı aydaki genel eğilim, çevrimiçi olan madenci sayısında bir artış olduğunu gösterdi. Litecoin algoritması, hakikat hash’in bulunmasını sağlamak için zorluk düzeyini ayarlayarak ağın güvenliğini koruyor.

BTC Piyasası: Litecoin 3. Halvingi Tamamladı! Fiyat Düşüyor! 2

Litecoin’in fiyat grafiği, bir yükseliş formasyonu olan alçalan bir kamadan çıktığı için farklı bir model ortaya koyuyor. Bununla birlikte, müteakip düşüş, piyasa hassaslığını etkileyen öbür bir azalan direnç çizgisini doğruladı. LTC fiyatı 90 dolarlık yatay takviye alanına yaklaştı. Öteki taraftan bu düzeyden vereceği reaksiyon potansiyel trend tarafını belirleyecek.

LTC Vakfı’nın onayı ve gelecek yarılanma tarihi

Litecoin Vakfı, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla başarılı halvingi resmen doğruladı. Vakıf ayrıyeten bir sonraki halv,ng aktifliği hakkında da değerli bilgiler verdi. Blok mükafatı ayarlaması Litecoin’in madencilik mükafatlarını 6,25 LTC’ye düşürüyor. Buna nazaran bu durum gelecekte daha fazla kıtlık için taban hazırlıyor.

BTC Piyasası: Litecoin 3. Halvingi Tamamladı! Fiyat Düşüyor! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Litecoin Vakfı’nın duyurusuna nazaran, bir sonraki Litecoin halvinginin 30 Temmuz 2027’de gerçekleşeceği iddialar ortasında. Buna nazaran 840.000 blokta gerçekleşmesi öngörülüyor. İleriye dönük bu tarih, yatırımcıların Litecoin’in uzun vadeli potansiyelini göz önünde bulundururken akıllarında tutmaları için çok değerli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap