Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı!

Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı!

Paylaş
BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı!

Toplam kripto piyasa bedeli 1.20 trilyon dolara ulaştı. Bu, kripto piyasasının çoğunluğunun 24 saatlik karlar elde etmesinin akabinde gerçekleşti. Analistlere nazaran altcoin piyasasında görülen bu yükseliş ivmesini önümüzdeki birkaç hafta daha görebiliriz. Bilhassa Solana (SOL), SushiSwap (SUSHI), Polkadot (DOT), Zilliqa (ZIL), Arbitrum (ARB), Cardano (ADA), XRP ve Pepe (PEPE) olmak üzere sekiz altcoin, önümüzdeki birkaç hafta içinde altcoin piyasasında en âlâ performans gösteren altcoinler olabilir. İşte detaylar…

Dikkat edilmesi gereken altcoin listesinde birinci sırada Solana (SOL) var

SOL, yeşil renkte süreç gören en düzgün 10 kripto para ünitesinden biri oldu. Altcoin, geçtiğimiz gün %4’ün üzerinde bir fiyat artışının akabinde yaklaşık 22,68 dolar kıymetindeydi. Ne yazık ki bu, SOL son yedi günde %2,21 düştüğü için haftalık performansını kırmızıdan çıkarmak için kâfi olmadı.  SOL’un fiyatı son iki aydır daha düşük düzeylerde seyrediyor. Bu da Ethereum katilinin fiyatının mevcut konsolidasyon basamağından dramatik bir biçimde çıkacağına dair bir yükseliş işareti.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı! 1

Bu yükseliş tezi haftalık RSI tarafından desteklenmektedir. Yazım sırasında, haftalık RSI, haftalık RSI SMA çizgisinin üzerinde süreç gören haftalık RSI sınırı ile yükselişe geçti. Buna ek olarak, 9 haftalık EMA sınırı 20 haftalık EMA çizgisinin üzerine çıkmak istiyordu. Bu yükselişin gerçekleşmesi halinde SOL’un fiyatı önümüzdeki haftalarda 36 dolar civarındaki bir sonraki kilit direnç düzeyini hedefleyecek.

SushiSwap (SUSHI) de altcoin listesinde

SUSHI, yaklaşık %0,90’lık küçük bir fiyat artışının akabinde yeşil renkte süreç gören bir öbür kripto oldu. Bu 24 saatlik artışa karşın, kripto basın saatine kadar geçen son bir saat içinde %0,31’lik bir kayıp yaşadı. SUSHI’nin küçük karları da iki piyasa başkanına karşı güçlenmesi için kâfi olmadı. Basın saatine nazaran SUSHI, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla %0,19 ve %2,73 kıymet kaybetti.  SUSHI’nin fiyatı son 2 aydır 0,986 ile 1,76 dolar ortasındaki konsolidasyon aralığında süreç görüyor. Şu anda, altcoin’in fiyatı 9 haftalık EMA çizgisi ve konsolidasyon aralığının alt hududu tarafından sıkıştırılıyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı! 2

Kripto piyasasının çoğunluğu bu ayı piyasası için taban noktaların oluştuğuna inandığından, bu sıkışma önümüzdeki birkaç hafta içinde SUSHI’nin fiyatında değerli bir artışa neden olabilir. Bu yükseliş tezinin doğrulanması halinde, SUSHI’nin fiyatı daha evvel bahsedilen konsolidasyon aralığının üst sonu olan 1.760 dolara yanlışsız bir hareket yapacaktır.

Polkadot (DOT) için sırada neler var?

Kripto geçtiğimiz gün boyunca %1’in biraz altında küçük bir fiyat artışı kaydettiği için son 24 saat DOT için de epeyce cansız geçti. DOT’un son yedi günde %2,88 düşüş göstermesi nedeniyle bu durum altcoin’in haftalık performansını düzeltmedi. DOT’un 6.839.019.041 dolarlık piyasa bedeli, onu en büyük 11. kripto olarak sıraladı. DOT ayrıyeten son birkaç aydır 4,273 dolar ile 7,74 dolar ortasında bir konsolidasyon kanalında süreç görüyor. Teknik olarak, 9 haftalık EMA’nın 20 haftalık EMA’dan düşüş eğilimi gösterdiği gerçeği göz önüne alındığında, kripto paranın haftalık grafiği düşüş eğilimi gösteriyor. Buna ek olarak, haftalık RSI çizgisi, haftalık RSI SMA çizgisinden düşüş eğilimi gösteriyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı! 3

Traderlar ve yatırımcılar, DOT’un fiyatının 20 haftalık EMA çizgisinin üzerinde kapanmasını yahut mevcut konsolidasyon kanalının alt sonuna yakın süreç görmesini beklemek isteyeceklerdir. Her iki durum da DOT için uzun vadeli bir alım fırsatı sunacaktır.

Zilliqa (ZIL) için umut var

ZIL, son 24 saatte %0,20’lik bir fiyat düşüşünün akabinde 0,02712 dolardan süreç görüyordu. Sonuç olarak ZIL, 24 saatin en düşük düzeyi olan 0,02671 dolar ile 24 saatin en yüksek düzeyi olan 0,02748 dolar ortasında süreç gördü. Bu durum, altcoin son yedi günde %6’dan fazla düştüğü için ZIL’in haftalık performansını daha da kırmızıya itti. ZIL’in fiyat düşüşü tıpkı vakitte BTC ve ETH karşısında sırasıyla yaklaşık %1,35 ve %3,63 oranında zayıfladığı manasına geliyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı! 4

ZIL’in fiyatı son 3 haftada 9 haftalık ve 20 haftalık EMA çizgilerinin altına düştü. Sonuç olarak, 9 haftalık EMA çizgisi 20 haftalık EMA çizgisinin altından geçmek üzereyken kayda paha bir düşüş bayrağı tetiklenmenin eşiğinde. Bu kesişme gerçekleşirse, ZIL’in fiyatı toparlanıp bir ralliye girmeden evvel önümüzdeki birkaç hafta içinde 0,02281 dolara kadar düşebilir.

Arbitrum (ARB) için neler bekleniyor?

ARB, geçtiğimiz gün yaşanan %0,71’lik fiyat düşüşünün akabinde kırmızıda süreç gören bir başka kripto oldu. Bu durum ARB’nin haftalık performansının %5,04 ile daha da kırmızıya düşmesine yol açtı. ARB’nin fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden (ATH) 1,820 dolara geriledi. Altcoin’in fiyatındaki bu geri çekilme, 1,4293 dolar dayanağının altına düşmesine neden oldu ve seviyeyi de dirence çevirdi. Bu projenin şimdi emekleme evresinde olduğu göz önüne alındığında, ARB’nin fiyatı, erken yatırımcılar kâr elde etmek isteyeceğinden bir ralliye girmek için toparlanmadan evvel 1,1197 dolar civarına düşebilir.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı! 5

Bununla birlikte, ARB’nin fiyatı 1,820 dolar direncinin üzerine çıkabilirse, önümüzdeki haftalarda kripto paranın yeni bir ATH oluşturmasına yol açacaktır. Bu, elbette, evvel evvelki ATH’sini geçebilirse mümkün olacaktır.

Gündemden düşmeyen Pepe (PEPE) de listede

CoinMarketCap, PEPE’nin geçtiğimiz gün yüzde 40’tan fazla bir fiyat artışı görmesinin akabinde trend listesinde en üst sırada yer aldığını belirtti. Kripto yalnızca son yedi günde %700’den fazla artış gösterdiği için PEPE tüm hafta boyunca dikkatleri üzerine çekti. Daha da etkileyici olan, PEPE’nin geçen ay %4846,29 oranında yükselmiş olmasıydı. PEPE’nin 24 saatlik süreç hacminde de %200’ün üzerinde bir artış görüldü ve 2.918.450.144 dolar oldu.

PEPE çok erken evredeki bir projedir. Bu hafta aslında bir kar alma dalgası yaşandığı göz önüne alındığında riskli bir yatırım olabilir. Fakat, ferdi yatırımcılar bu haftaki eksiksiz performansın akabinde Kaybetme Korkusu (FOMO) nedeniyle meme coin’i satın alabilirler.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı! 6

Listedeki son iki altcoin: XRP ve ADA

Son olarak XRP’nin fiyatı, Ripple ve SEC ortasındaki yasal savaşın ortasında tanınan bir mevzu haline geldi. XRP, 5 Mayıs’ta gün içi mum çubuğu formasyonu ve akabinde Doji mum çubuğu formasyonu sergileyerek hem boğaların hem de ayıların büyük bahisler oynamadan piyasaya temkinli yaklaştığını gösterdi. Bugün XRP’nin fiyatındaki mütevazı artışa karşın, günlük grafikteki teknik duruşu değişmedi.  Hareketli ortalamalar düşüş eğilimi gösteriyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların küçük bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyatı 0,43 dolarlık sağlam takviye düzeyine gerçek itmeye çalışacaklar. Bu ortada XRP, 0,44 dolarlık takviye ile 0,48 dolarlık direnç ortasında dar bir aralıkta süreç görmeye devam ediyor.

Cardano ise bugün 50 günlük SMA’nın altına inerek 0,38 dolara geriledi, fakat mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,37 dolar civarındaki takviyesi şiddetle savunduğunu gösteriyor. ADA fiyatı %3,5’lik bir düşüşle 0,37 dolardan süreç görüyor.  Alıcılar şu anda fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine 0,39 dolara yükseltmeye çalışıyor, fakat ayılar kararlı olmaya devam ediyor. Aşağı hakikat eğimli 20 günlük EMA ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, ayılar için hafif bir avantaj manasına geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap