Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir!

Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir!

Ağustos ayı, SEC’in Ekim ayına ertelediği spot Bitcoin ETF kararları akabinde kırmızıda kapandı. Altcoin piyasası düşüş eğilimini sürdürürken, kimi altcoinler yükseliş görünümünde formasyonlara sahip. Hatta bu coin’lerden kimileri yeni tepeleri belirlemeye hazırlanıyor.

Eylül ayında ATH yapabilecek 4 altcoin ve konum fırsatları

Teknik analist Valdrin Tahiri, Ağustos’un kayıplarına karşın ayakta kalmayı başaran birkaç coin’e dikkat çekiyor. Bu altcoin projeleri son haftalarda trenddi ve teknik açıdan yeşil sinyaller vermeye devam ediyor. Detaylar şu şekilde…

OKB (OKB)

İlk sıradaki OKB, Haziran 2021’den bu yana değerli ölçüde yükseldi. Artış, beş dalgalı bir üst taraflı harekete (beyaz) benziyor. Şayet öyleyse, OKC şu anda bu Elliott Wave sayımının dördüncü dalgasında. Elliott Wave teorisi, yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin istikametini belirlemek kullanılmaktadır.

OKB için dördüncü dalga, dördüncü dalgadaki en yaygın hal olan simetrik üçgen halini aldı. Bu da en mümkün dalga sayısını ve fiyat hareketini destekliyor. Üçgenden en son bir kırılmanın beklendiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir! 1

Altcoin fiyatı kırılırsa bir sonraki direnç 72,10 dolar olacak. Bu da ATH fiyatına yakın düzeylere denk geliyor. Amaç dördüncü dalganın 1,61 Fib uzantısıyla eşleşiyor. Tıpkı vakitte üçgenin uzunluğunun kırılma noktasına (beyaz) izdüşümüyle de hizalanıyor.

Ocean Protocol (OCEAN) 

OCEAN fiyatı, Nisan 2021’de ATH düzeyi olan 1,94 dolara ulaştıktan sonra alçalan direnç çizgisinin altında düşüş yaşadı. Bu düşüş eğilimi 829 gün boyunca devam etti. Bu müddet zarfında altcoin, bu trend çizgisinden (kırmızı simgeler) çıkmak için altı başarısız teşebbüste bulundu.

Ayrıca OCEAN, Şubat başından itibaren fiyat alçalan paralel bir kanalda (beyaz) süreç görüyor. Bu model tipik olarak düzeltici hareketlerle bağlıdır. Sonuç olarak, gelecekteki en muhtemel fiyat senaryosu bu kanaldan bir çıkış olacak. Bu beklenti, uzun vadede oluşan direnci zayıflatan tekrarlanan kırılma teşebbüsleri ile örtüşüyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir! 2

Bununla birlikte, ATH düzeyi ile mevcut fiyat ortasındaki %500’ün üzerindeki kıymetli fark göz önüne alındığında, bu evvelki doruğa ulaşmak güç olacak. Başarılı bir uzun vadeli kırılmanın akabinde daha gerçekçi bir gaye, 1 dolarlık direnç bölgesi. Bu da mevcut fiyattan %215’lik yükselişi temsil ediyor.

Bitcoin Cash (BCH)

BCH fiyatı Kasım 2022’de yükselişe geçti. Haziran 2023’te daha yüksek bir taban noktası oluşturduktan sonra fiyat artış suratını hızlandırdı. Bu da 329 dolarlık yeni bir yıllık en yüksek düzeye yol açtı.

Yukarı istikametli hareketin tamamı beş dalgalı bir artışa benziyor. Beşinci dalga gerçekleşirse altcoin fiyatı alçalan kanaldan ayrılacak ve yaklaşık 400 dolara ulaşacak. Bu da ATH düzeyi olmasa da mevcut fiyata nazaran %90’lık bir artış manasına geliyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir! 3

Ancak, kanalın direnç çizgisinin altında bir kapanış, kırılmanın geçersiz olduğu manasına gelecek. Bu durumda fiyat %35 düşerek en yakın dayanak olan 140 dolara düşebilir. Altcoin şu anda kritik 196.22 dolar bölgesinde süreç görüyor.

Toncoin (TON)

TON fiyatı Aralık 2022’den bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Nisan 2023’teki ret (kırmızı simge), 11 Haziran’da 0,96 dolara kadar tabanlara yol açan keskin bir düşüşü tetikledi. Lakin altcoin o günden bu yana fiyat artıyor. Birinci sapmanın akabinde TON, 1,35 dolarlık yatay alanı geri alarak bunu takviye olarak doğruladı.

İlk 10 ortasına yaklaşan altcoin, şu anda alçalan direnç çizgisinden kurtulmaya çalışıyor. Başarılı olursa fiyat muhtemelen bir sonraki yatay direnç olan 2,60 dolara hareket edecek. Bu da mevcut fiyata nazaran %50’lik bir artış manasına geliyor.

BTC Piyasası: Listeyi Not Alın: Bu 4 Altcoin Eylül’de ATH Görebilir! 4

Ancak fiyatın kırılmaması durumunda yükselişe yönelik TON fiyat iddiası geçersiz olacak. Bu durumda en beklenen sonuç 1,35 dolarlık takviyeye %22’lik bir düşüş. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere TON, hafta boyunca elde ettiği karlarla yatırımcıların radarına girdi. Altcoin şu anda piyasa kıymetine nazaran 11.sırada süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap