Liste Çıktı: Türk Kripto Meraklıları Bu 9 Altcoin’e Akın Ediyor!

Liste Çıktı: Türk Kripto Meraklıları Bu 9 Altcoin’e Akın Ediyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Liste Çıktı: Türk Kripto Meraklıları Bu 9 Altcoin’e Akın Ediyor!

CoinGecko’nun geçtiğimiz hafta alternatif coinlere (altcoin) olan ilginin arttığını ortaya koyan bilgileri dikkat çekti. Böylelikle kripto paralar Türk yatırımcıların ilgisini yakalamaya devam ediyor. İşte detaylar…

Türk kullanıcıların odağında 9 altcoin var

CoinGecko’nun Btcpiyasasi.com ile paylaştığı bilgilere nazaran 2-8 Aralık tarihleri ortasında Türk kullanıcılar, inovasyon ve yüksek büyüme potansiyeline duydukları iştahın altını çizen çeşitli projelere akın etti. Bunların başında, yatırımı daha erişilebilir ve ödüllendirici hale getirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan KIZUNA geliyor. KIZUNA, kendi açıklamalarına nazaran, Ryoshi’nin merkezi olmayan maksimalizm prensiplerinden esinlenmekte. Ayrıyeten Merkezi Olmayan Yapay Zeka’da inşa edilen birinci tokendır.

BTC Piyasası: Liste Çıktı: Türk Kripto Meraklıları Bu 9 Altcoin’e Akın Ediyor! 1

Eskiden Twitter olan X’in yapay zekası Grok’tan esinlenen bir meme coin olan Baby Grok da popülaritesinde değerli bir artış gördü. Eğlenceli tabiatı ve güçlü topluluk iştiraki, Türk kripto meraklıları ortasında sadık bir takipçi kitlesi çekiyor. Pek bilinmeyen bir proje olan ArkiTech de Türk kullanıcıların ilgisini çekti.  Türkiye’de ilgi gören öbür değerli altcoinler ortasında GROK da yer aldı. Ayrıyeten çökmüş Terra ekosisteminin yine canlanması eforuna işaret eden Terra Luna Classic de araştırılmakta. Bunun dışında listede  Blockchain teknolojisindeki ölçeklenebilirlik zorluklarını ele almayı amaçlayan Celestia yer alıyor.

Kaspa, ETHW üzere coinler de dikkat çekti

Listede Bitcoin ve EthereumPoW üzere esaslı oyuncuların bulunması, kritik. Çünkü Türk kullanıcıların daha geniş kripto para ortamına olan ilgisinin devam ettiğinin altını çiziyor. Altcoin EthereumPoW (ETHW), Ethereum’un proof-of-work (PoW) mutabakat düzeneğinden proof-of-stake (PoS) modeline geçişini işaret eden Ethereum merge’ünün bir sonucu olarak ortaya çıkan Ethereum Blockchain’inin farklı bir versiyonudur.

BTC Piyasası: Liste Çıktı: Türk Kripto Meraklıları Bu 9 Altcoin’e Akın Ediyor! 2

Ayrıca, Solcasino Token ve Kaspa’nın listeye dahil edilmesi de dikkat çekti. Bu, kumar ve saklılık odaklı projelere yönelik artan bir iştahı yansıtıyor. Kaspa (KAS), GHOSTDAG protokolünü uygulayan bir proof-of-work (PoW) kripto para ünitesidir. Klasik Blockchain’lerin bilakis, GHOSTDAG paralel olarak oluşturulan blokları yalnız bırakmaz. Fakat altcoin projesi, bunların bir ortada bulunmasına ve konsensüs içinde sıralanmasına müsaade verir.

Türkiye’de altcoin’ler benimseniyor

Türkiye’de altcoin’in benimsenmesindeki bu son eğilim, piyasayı yönlendiren birkaç temel faktörü vurguluyor. Bilindiği üzere, Türk yatırımcılar yüksek enflasyon ve kur oynaklığı nedeniyle klâsik yatırımlara giderek daha fazla alternatif aramakta.  Kripto dünyası gelişmeye devam ettikçe, Türk kullanıcıların piyasada nasıl hareket ettiğini görmek farklı. Ayrıyeten Türkiye’de hangi projelerin geleceğin önderleri olarak ortaya çıktığını görmek farklı olacaktır. Farklı ilgi alanları ve yeni fırsatları keşfetme istekleriyle Türk altcoin meraklıları, kripto varlık sanayisinin geleceğini şekillendirmede değerli bir rol oynamaya hazırlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap