Lisk Vakfı Duyurdu: Bitcoin Satıp Bu Altcoinden Alacak!

Lisk Vakfı Duyurdu: Bitcoin Satıp Bu Altcoinden Alacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Lisk Vakfı Duyurdu: Bitcoin Satıp Bu Altcoinden Alacak!

Kripto para piyasasının tanınan Blokchain uygulama platformu Lisk’in CEO’su Max Kordek, Lisk Vakfı’nın yakın vakitte piyasaya yönelik uygulayacağı stratejiyi açıkladı. Ünlü CEO’nun aktardığı bilgilere nazaran Lisk Vakfı, 10 haftalık bir süreçte 1.000 Bitcoin satışı yaparken, 15 bin’e yakın Ethereum satın alacak! İşte detaylar…

Ünlü CEO açıkladı: Lisk Vakfı 10 haftalık süreçte 1.000 Bitcoin satacak!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası günden güne büyük şirketlerin amacında yer almaya devam ediyor. Birtakım büyük şirketler kripto para piyasasına yönelik yeni planlarıyla öne çıkarken, Lisk Foundation’ın yaptığı son plan dikkatleri üzerine çekti. Lisk kurucu ortağı ve CEO’su Max Kordek, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Lisk Foundation’ın önümüzdeki 10 haftalık süreç içerisinde 1.000 Bitcoin’i (BTC) Ethereum’a (ETH) dönüştüreceğini aktardı ve CEO, bu paranın vakfın uzun vadeli hazinesinin bir strateji amacı olarak tutulacağını duyurdu. Kordek, bununla bir arada Lisk Foundation’ın ETH’sini stake etmek istediğini de belirtirken, bunun çabucak olmayacağını aktardı. Lisk CEO’sunun Twitter üzerinden aktardığı bilgiler ise şu halde:

https://twitter.com/maxkordek/status/1656629386689363970

Proje CEO’su Max Kordek, şirketin uzun vadeli planında Bitcoin satma münasebetinin üçüncü taraf temaslı riskleri azaltmak gayesi tarafında olduğunu aktardı. CEO’nun aktardığı bilgilere gör her hafta satın alınan ETH’ler çoklu imzayla çalışan 3 cüzdandan 2’sine aktarılacak. Bununla bir arada ünlü CEO, her idare konseyi üyesinde yalnızca 1 anahtar olduğunu da ekliyor. CEO tarafından aktarılan bilgilerde, şirketin uzun vadeli bu planı hakkında şu kelamlar yer alıyor:

Ethereum (ETH), dünyanın en büyük blockchain platformu. Şirket olarak, blockchain uygulamalarının inşa edildiği noktaya gitmek istiyoruz. ETH, bize sürdürülebilir uzun vadeli bir getiri sağlayacak. ETH, Hazine açısından kabul edilebilir risklere sahip. Şirkete kar sağlayan, deflasyonist ve günden güne pahasını artıran bir varlık daha mantıklı.

BTC Piyasası: Lisk Vakfı Duyurdu: Bitcoin Satıp Bu Altcoinden Alacak! 1

Uzmanlara nazaran, Bitcoin ve Ethereum’un günümüzdeki fiyatı baz alındığında şirketin yapacağı bu dönüştürme sürecinin sonucunda şirket, yaklaşık 15 bin ETH sahibi olacak.

Şirketin bu stratejisi Bitcoin (BTC) fiyatını nasıl etkileyecek?

Uzmanlara nazaran şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Choke Point 2.0 Operasyonu nedeniyle Bitcoin ve kripto piyasası çok likit olmasa da, 1,000 BTC’nin 10 haftaya bölünmesi nedeniyle Bitcoin fiyatı üzerindeki tesir önemsenmeyecek kadar az olabilir. Uzmanlara nazaran haftalara bölünen 100 BTC, piyasanın basitçe sindirebileceği bir süreç büyüklüğü. Bu yüzden uzmanlar büyük bir değişim beklemiyor.

BTC Piyasası: Lisk Vakfı Duyurdu: Bitcoin Satıp Bu Altcoinden Alacak! 2

Öte yandan anlık olarak Bitcoin fiyatı 26.388 dolar düzeylerinde yer alıyor. Şimdilik BTC, temel takviye 26.227 dolar düzeyinde bulunan 100 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) düzeyinde. Uzmanlara nazaran önümüzdeki birkaç saat içinde, bu takviyenin tutulup tutulamayacağı görülecek. Şayet tutulamazsa, 25.200 dolarlık alan odak noktası haline geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap