LINK Fiyatını Düşüren Olay, Artık Bu Altcoin’in Gündeminde!

LINK Fiyatını Düşüren Olay, Artık Bu Altcoin’in Gündeminde!

Paylaş
BTC Piyasası: LINK Fiyatını Düşüren Olay, Artık Bu Altcoin’in Gündeminde!

Chainlink (LINK), son vakitlerde token unlock olayı ile karşı karşıya kaldı. Bu da fiyat üzerinde baskıya neden oluyor. Ama artık benzeri bir durum Arbitrum (ARB) için de kelam konusu.

LINK, devasa token unlock akabinde satışlarla karşı karşıya

Bu hafta LINK’te yaklaşık 18.75 milyon token sirkülasyona girdi. Bu da sirkülasyonda %2.82’lik bir artış manasına geliyor. Lakin, token unlock şimdi LINK fiyatında büyük bir tesir yapmadı. Öte yandan, balina yatırımcıları LINK stokları büyütüyor. Bu da potansiyel bir satış baskısına işaret ediyor. Ayrıyeten, Chainlink’in ağ büyümesi haftalık düşük düzeyde.

Token unlock çoklukla temel altcoin için daha yüksek bir deveran arzına yol açar. Şu anda LINK için olumsuz gelişmelerden biri budur. Artık LINK’in kıymetli ölçüde satış baskısı yaşaması ihtimali güçleniyor. Lakin bu, LINK için token kilidinin açıldığı birinci olay değil. Daha evvelki bu tıp olaylar değerli bir fiyat değişikliğine yol açmıştı.

Balinalar LINK fiyatını destekliyor

Elbette, son birkaç günde gözlemlenen yükseliş momentumunun, gelen satış baskısını iptal etmesi ihtimali de var. Enteresan bir formda, LINK’in fiyat hareketi halihazırda %1,5’in üzerinde bir düşüşle 6.22 dolardan süreç görüyor.

Diğer faktörlerin fiyat üzerinde daha besbelli bir tesiri kelam konusu. Örneğin, Chainlink’in balinalar tarafından tutulan arzı yakın vakitte yeni bir haftanın en yüksek düzeyine ulaştı. Bu da büyük bir balina alımının gerçekleştiğine işaret ediyor.

BTC Piyasası: LINK Fiyatını Düşüren Olay, Artık Bu Altcoin’in Gündeminde! 1

Chainlink’in DCCT ile işbirliği potansiyel büyümenin altını çiziyor

Organik büyümeyle ilgili mevzularda Chainlink’in Depository Trust & Clearing Corporation’ın (DCCT) radarında olduğunu belirtelim. DCCT, dünyadaki en büyük menkul değer mutabakat sistemidir.

Chainlink’in DCCT’ye iştiraki, tokenize varlıklar segmentine girmeyi amaçlayan uğraşların altını çizen protokolü içeren son gelişmeydi. İkincisi, WEB3‘teki en büyük büyüme segmentleri ortasında olması beklenen bir segmenttir.

Şimdi gözler Arbitrum’da

LINK akabinde Arbitrum (ARB)’da bir teşvik programını oylamaya sunuyor. 18 Eylül 2023’te sonuçlanacak topluluk oylamasıyla, 50 milyon ARB token dağıtılması planlanıyor. Oylama, iki etapta gerçekleşecek. Birinci tıpta bütçe ve kriterler belirlenirken, ikinci çeşitte hibe alacak protokoller seçilecek.

Şu anda, teşvik programı %64 olumlu oy almış durumda. Programın maksadı, ağın büyümesini desteklemek ve yeni geliştirme modellerini teşvik etmek. Oylama, 18 Eylül’de sona erecek. Onaylanırsa, 50 milyon ARB token, Ocak 2024’e kadar dağıtılacak.

BTC Piyasası: LINK Fiyatını Düşüren Olay, Artık Bu Altcoin’in Gündeminde! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, ARB fiyatı bu hafta balina satışlarıyla yeni tabanlara ulaştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap