Lido DAO’nun Güncelleme Duyurusu LDO Fiyatını Sıçrattı!

Lido DAO’nun Güncelleme Duyurusu LDO Fiyatını Sıçrattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Lido DAO’nun Güncelleme Duyurusu LDO Fiyatını Sıçrattı!

Dominant likit stake platformu Lido (LDO), Ethereum Blockchain’inde ikinci iterasyonunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bu gelişme, Ethereum’un stake ekosistemine daha fazla merkeziyetsizlik ve daha düzgün giriş çıkışlar isteyen merkeziyetsiz finans (DeFi) topluluğundaki kullanıcılar için kritik bir an. İşte detaylar…

Lido DAO’da kıymetli gelişme yaşanacak

Lido’nun Twitter hesabı, v2’yi Aralık 2020’deki lansmanından bu yana “bugüne kadarki en kıymetli yükseltme” olarak tanımladı. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum, Lido’nun likit stake tokenları için birinci ve en büyük pazarı. Lido on Ethereum V2 yükseltmesini uygulamak için Aragon oylaması şu anda yayında. Kullanıcılar Lido’nun bugüne kadarki en değerli yükseltmesi için oylarını web sitelerinde kullandı.

Oylama sonucu, Lido V2 15 Mayıs’ta yayına girecek. Lido’nun son tweetine nazaran, Lido V2 için önerilen değişiklikler, Lido protokolü genelinde akıllı kontratlarda yükseltmeler içerecek ve para çekme süreçlerinin yanı sıra Staking Router modüler mimarisini mümkün kılarak inançlı ve müsaadesiz bir operatör setinin önünü açacak. Bu haber, Lido’nun baskın likit stake platformu olması ve ikinci iterasyonunu Ethereum Blockchaininde gerçekleştirme atılımının DeFi topluluğundaki kullanıcıların Ethereum’un stake ekosistemine erişimini kolaylaştıracak olması nedeniyle değerlidir. Dahası, Lido V2 için önerilen değişiklikler, Lido’nun likit stake tokenlarının güvenliğini ve merkeziyetsizliğini artırarak kullanıcılara stake edilmiş varlıkları üzerinde daha fazla denetim sağlayacaktır.

LDo fiyatı yükseldi

Teknik kullanıcılar için Lido, belli parametre değişikliklerini anlamak ve doğrulamak için yükseltme komut belgesinin manuel olarak nasıl denetim edileceğine dair bir mevzu başlığı sağlamıştır. Ek olarak, Lido’nun blog yazısı, Lido kullanılarak para çekme süreçlerinin nasıl çalıştığına ve Lido’nun merkeziyetsizleştirme yol haritasında Staking Router’ın ehemmiyetine ait daha derin bir fikir vermektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Lido DAO’nun Güncelleme Duyurusu LDO Fiyatını Sıçrattı! 1

Sonuç olarak, Ethereum Blockchain’inde önerilen Lido V2 yükseltmesi, Lido’nun likit stake tokenlarının merkeziyetsizliğini ve güvenliğini artıracak kritik bir gelişmedir. Bu atak tıpkı vakitte DeFi topluluğundaki kullanıcıların Ethereum’un stake ekosistemine erişimini kolaylaştıracak ve Lido’nun baskın likit stake platformu olarak pozisyonunu daha da güçlendirecektir.  Bu sırada, kelam konusu gelişme ile paralel olarak LDO fiyatı yüzde 13’e yakın bir sıçrama yaşadı. Kripto para, şu anda 1.91 dolardan el değiştiriyor. Bu düzeye, 24 saatte 1.70 dolarlık fiyat etiketinden yükseldi. Coin’in günlük grafiğini üstteki üzere görebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap