Kurumsallar MATIC ve ETH’yi Borsalara Yatırıyor: Pekala Neden?

Kurumsallar MATIC ve ETH’yi Borsalara Yatırıyor: Pekala Neden?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kurumsallar MATIC ve ETH’yi Borsalara Yatırıyor: Pekala Neden?

Kripto para piyasasında kayda kıymet bir gelişme olarak, LayerX Capital ve öbür üç balina, son 12.53 saat içinde tanınan borsalar Binance ve Coinbase’e toplu olarak kıymetli ölçüde Polygon (MATIC) token yatırdı. Bu süreçler gerçekleştikçe, atılımların MATIC fiyatları üzerinde kayda paha bir tesiri olması bekleniyor. İşte detaylar…

LayerX Capital Binance 3 milyon MATIC aktardı

LayerX Capital kısa müddet evvel Binance’e 0,91 dolardan 3,62 milyon MATIC token (3,31 milyon dolara eşdeğer) yatırdı. Bu, 7 ve 8 Aralık 2021 ve 21 Haziran 2023 tarihlerinde Wintermute Trading ve Binance’ten ortalama 2,10 dolarlık bir satın alma fiyatıyla 14,2 milyon MATIC biriktirmelerini takip ediyor. Bilhassa, şirket bu tokenları stake etmiş ve ortalama 7,47 dolar fiyattan 8,50 milyon dolar karşılığında 0,878 milyon MATIC satmıştı. Şu anda, LayerX Capital’in Polygon ağında hala 7,18 milyon MATIC tokenı bulunmaktadır.

LayerX Capital’in MATIC’ten toplam varsayımı kaybı 17,5 milyon token olup %58,1’lik kıymetli bir düşüşü yansıtmaktadır. Bunun 10,4 milyon dolarlık gerçekleşmiş bir ziyanı kaydedildi ve bu da değişken kripto piyasasında gezinirken karşılaşılan zorlukların altını çiziyor. Muhtemelen tıpkı kuruluşla (0x2e9 ve 0xdb6) alakalı iki balina, Binance’e ortalama 0,910 dolar fiyatla 5,27 milyon MATIC tokenı (4,80 milyon dolar değerinde) ortaklaşa yatırdı. Ortak bir para yatırma adresinin kullanılması, ikisi ortasında bir temas olduğunu göstermektedir. Satın alınan ve yatırılan fiyatlar incelendiğinde, balinaların 36.115 dolar üzere küçük bir kâr elde ettiği görülüyor.

Balina da Coinbase’e coin aktarıyor

0x5d7 olarak tanımlanan bir öteki balina, Coinbase’e 0,886 dolar oranında 3,64 milyon MATIC token (3,22 milyon dolara eşdeğer) yatırdı. Dikkat alımlı bir biçimde, bu tokenler 22 Kasım 2023 tarihinde Coinbase’de ortalama 0,743 dolar fiyatla biriktirilmiştir. Mevcut fiyatlardan satılırsa, balina 521 bin dolarlık kıymetli bir kâr elde edecek ve bu da iki haftadan biraz daha uzun bir müddette %19,1’lik kayda paha bir yararı temsil ediyor.

Galaxy, OKX’e ETH yolluyor

The Veri Nerd tarafından yapılan izlemeye nazaran, Galaxy kısa mühlet evvel OKX’e 3.000 ETH (7 milyon dolar tutarında) yatırdı ve son yedi gün içinde ticaret platformuna toplam 20.237 ETH (46,88 milyon dolar) yatırdı. Devam eden bu faaliyet, Galaxy’nin OKX ekosistemine değerli iştirakinin altını çiziyor. LayerX Capital ve çeşitli balinaların bu stratejik atılımları, Hermez Network ve Galaxy’nin dinamik aksiyonlarıyla birleştiğinde, kripto para piyasasının mevcut durumuna karmaşıklık katmanları ekliyor. Kripto dünyası gelişmeye devam ederken, piyasa iştirakçileri daha fazla gelişmeyi ve bunların fiyatlar ve piyasa eğilimleri üzerindeki potansiyel tesirlerini yakından izliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap