Kurumsal Yatırımcılar Satıyor! Bu Altcoin Fiyatı Düşüyor

Kurumsal Yatırımcılar Satıyor! Bu Altcoin Fiyatı Düşüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Satıyor! Bu Altcoin Fiyatı Düşüyor

Arbitrum şu anda TVL’de ve genel fiyatlarda son birkaç hafta içinde bir düşüş gözlemliyor. Bu gelişmenin ortasında kurumsal yatırımcılar ellerindeki tokenleri satıyor. Altcoin fiyatı ise buna düşüşle karşılık veriyor. Analistler, ARB’nin konsolide bir trend içinde hareket ettiğini ve gelecekte yeni yüksek düzeylere çıkabileceğini söylüyor.

Altcoin fiyatı düşerken kurumsal yatırımcılar çıkıyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası geçen haftayı sert satışlarla kapattı. Piyasa bu haftaya yatay bir seyirle başlasa da kimi kripto paralar satıştan kurtulamıyor. Ethereum Katman-2 projesi Arbitrum (ARB), satış baskısı altında kalmaya devam ediyor. Analitik platformu Spot-On-Chain, kurumsal yatırımcıların da altcoin projesinden çıktığını duyurdu. Bu bağlamda Spot-On-Chain, X hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

ARB fiyatı geçtiğimiz ay yaklaşık %20 düştü. Bu yüzden, kurumsal yatırımcılar ARB satıyor üzere görünüyor.

1. Mandala Capital, son 3 saat içinde OKX’e ortalama 1,017 dolardan (3,67 milyon dolar) 3,6 milyon ARB yatırdı.

2. CAP Finance 18 saat evvel 1 milyon ARB’yi 1,02 milyon USDC karşılığında ortalama 1,02 dolardan sattı.

https://twitter.com/spotonchain/status/1693563753005306176

Arbitrum TVL düştü

Arbitrum, maksatlarına ulaşmak için optimistic rollup’ları kullanan bir katman-2 ölçeklendirme tahlili. Protokol, Ethereum’un güvenlik ve uyumluluğundan faydalanıyor. NewYork merkezli bir geliştirme şirketi olan Offchain Labs, altcoin projesini geliştirdi. Arbitrum’un kurucuları Princeton üniversitesinin araştırmacıları olan ED ve Steven.

Arbitrum, çok düşük süreç fiyatlarıyla toplam 112.998 faal cüzdana sahip. ARB’nin toplam TVL’si 1.75 milyar dolar. Lakin, daha evvelki TVL’si 2.45 milyar dolar düzeyindeydi. Azalan ilgiyle birlikte TVL de düşüşe geçti. Bu ortada, protokolün fiyatlarında son birkaç ayda değerli bir değişiklik olmadı. OP ile karşılaştırıldığında ARB, L2 akıllı kontratlarının kullandığı gazlarda bir artış gördü. Bu ortada, Arbitrum’un süreçlerinde de son birkaç ayda kıymetli bir değişiklik olmadı. Protokol ayrıyeten, Dune Analytics’e nazaran haftada konuşlandırılan mukavelelerde güçlü bir artış gözlemlemiştir

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Satıyor! Bu Altcoin Fiyatı Düşüyor 1

Arbitrum 1,2 milyar dolar piyasa bedeline sahip. Altcoin, kripto dünyasında 37. sırada yer alıyor. Sirkülasyondaki arzı 1.275.000.000 ARB olan toplam 10.000.000.000 ARB arzına sahip. Bu ortada, ARB fiyatının hacim/piyasa bedeli oranı, fiyatta konsolide bir eğilim olduğunu gösteriyor.

Altcoin fiyatı yakında bir kırılma görecek mi?

Arbitrum şu anda günlük grafikte güçlü bir düşüş eğilimi gözlemliyor. ARB, basın vaktinde günlük bazda %3,23’lük bir düşüşle 0,99 dolarda süreç görüyor. Bu ortada analistlere nazaran, ARB’nin boğa eğiliminin 1,5 dolar pahasına yakın bir duraklama görmesi mümkün. Bununla birlikte, altcoin fiyatının ayı eğiliminin 0,85 dolardan bir geri dönüş görmesi mümkün.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Satıyor! Bu Altcoin Fiyatı Düşüyor 2

ARB fiyatı 50 ve 100 Günlük Hareketli Ortalamaların altında süreç görüyor. ARB fiyatı DMA’nın üzerine çıkarsa, gelecekte güçlü bir üst istikametli momentum olası. ARB’nin RSI pahası 32’ye yakın olup çok satım bölgesinde olduğunu gösteriyor. RSI’ın genel hassaslığı ise düşüş eğiliminde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap