Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı!

Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı!

12 Nisan’da uygulanan, Aralık 2020 periyodunda kilitlenen ETH’leri özgür bırakan Shapella yükseltmesi, beklentilerin bilakis staking faaliyetlerinde artışa yol açtı. On-chain bilgiler, başkan altcoin’in bilhassa kurumsal yatırımcılardan talep gördüğünü gösteriyor.

Lider altcoin Shapella akabinde staking faaliyetlerinde rekor kırdı!

Dune Analytics’in haftalık Ethereum staking raporuna nazaran, Ethereum ağı 17 Nisan haftasında 571.950 ETH girişi kaydetti. Spesifik olarak, grafiğe nazaran, staking aktifliği son haftalarda gözle görülür bir biçimde artırıyor. 24 Nisan’da en yüksek günlük sayıyı kaydetti. Yalnızca bu tarihte havuzlara 126.080 ETH girişi gerçekleşti.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı! 1

Ethereum ağı yalnızca staking faaliyetinde rekor kırmıyor. Birebir vakitte, fiyat açısından ruhsal bir direnç düzeyi olan 2.000 doları kısa müddetliğine aştı. Raporlar, önder altcoin’i çevreleyen boğanın ardında kurumsal satın alımların olduğunu gösteriyor.

Kurumsal yatırımcılar tekrar Ethereum’a ilgi gösteriyor

21Shares araştırma analisti Tom Wan’in, 24 Nisan’da yayınladığı bir tweet’te açıkladığı üzere, bu artış büyük ölçüde kurumsal staking hizmeti sağlayıcılarına bağlıydı. Fiyat ivmesi, geri çekilmenin akabinde mükafatlarını yine yatırmak isteyen büyük yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı! 2

Ayrıca, uzun bir düşük aktivite periyodundan sonra Ethereum, nihayet değerli bir yatırım akışı yaşadı. CoinShares’in datalarına nazaran, Ethereum’un yatırım eserleri 21 Nisan’da sona eren haftada 17 milyon dolarlık giriş gördü. Btcpiyasasi.com olarak raporun detaylarına bu yazıda yer verdik.

Altcoin analistleri haklı çıktı

Bu ortada, kimi analistler, Shapella yükseltmesinin staking faaliyetlerinde arışa yol açacağını evvelce varsayım etmişti. Bilhassa, stake ETH’ler hür kaldıktan sonra birkaç hafta için ağır ilgi bekleniyordu. Son bilgiler, uzmanların bu öngörülerinin kısmen gerçekleştiğini gösteriyor.

Ethereum fiyatı, artan ilginin yanı sıra, fiyat açısından da üst tarafta ivme kazanıyor. 26 Nisan, piyasa genelinde olduğu üzere, ETH içinde kritik bir direnci geri almasına yardımcı oldu.

Ethereum fiyatı ne durumda?

ETH fiyatı, gün içinde %7 civarında bedel kazanmayı başardı. Fiyat rallisi piyasa geneline hakimdi ve birebir süreçte BTC’de %8,6 civarında yükseliyor.

Her şey göz önüne alındığında, olumlu staking momentumunun devam edip etmeyeceği kurumlardan ve karlarını artırmanın yeni yollarını arayan öteki büyük yatırımcılardan gelen ilginin devam etmesine bağlı olacak.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı! 3

Satış baskısı hala masada mı?

Bunlarla birlikte, mümkün bir satış baskısı etrafındaki kaygılar azalıyor. Bu durum, yatırımcıların dikkatini altcoin’e çevirme kararını etkilemiş olabilir. Nansen’e nazaran, Beacon mevduat kontratına gönderilen ETH, para çekme süreçlerinden daha ağır basmıştı. 24 Nisan prestijiyle mevduat 63.009, anapara çekimleri ise 61.312 oldu.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’e Akın Ediyor! Rekor Kırdı! 4

Geçen hafta geri çekilmeler besbelli olsa da, yükseltmeden bu yana genel his, satış niyetinden çok daha düzgün olan mevduatları cezbetti. Yazım sırasında, ETH fiyatı bu ilgiyi 2.000 doların üzerine taşımakla muşguldü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap