Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Satıyor!

Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Satıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Satıyor!

Girişim sermayesi şirketi Paradigm, a16z’nin hareketinin akabinde MakerDAO’nun 3,5 milyon dolarlık MKR tokenlarinin hareket ettirdi. Başka şirket a16z geçtiğimiz hafta altcoin projesindeki 7 milyon dolarlık payını kripto borsası Coinbase’e taşıdı.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoin tokenlerini elden çıkarıyor!

Arkham Intelligence’ın Blockchain datalarına nazaran, Paradigm Capital Çarşamba günü öğlenden sonra 3,5 milyon dolarlık MakerDAO yönetişim tokenı MKR’yi satmaya hazırlanıyor. Buna nazaran, Paradigm’ın kripto cüzdanından bir OTC ticaret cüzdanına 3.000 MKR transfer gerçekleşti. Paradigm Mart ayında da benzeri bir şey yaptı. Tıpkı cüzdana yaklaşık 20 milyon dolarlık MKR gönderdi. Akabinde tokenleri kripto borsası Coinbase’e aktardı.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Satıyor! 1Paradigm’ın MKR transferleri. Kaynak: Arkham Intelligence

Bu ortada, Andressen Horowitz (a16z), bu hafta başında Coinbase’e 7 milyon dolarlık MKR tokenı yatırdı. Bu transferi potansiyel olarak tokenleri satmak üzere gerçekleştirdi. Paradigm’in son atılımı, a16z’nın hareketini takip ediyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, altcoin fiyatı geçen Ağustos ayından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Böylelikle, VC firmalarının süreçleri, tokenleri piyasadan kaldıran yeni bir geri alım planının teşvikiyle gerçekleşti. MKR şu anda 1.190 dolardan el değiştiriyor. Bu fiyat düzeyine nazaran, bir ayda %73 artış kaydetti. Böylelikle, CoinDesk DeFi Endeksi’nin aylık %12,7’lik getirisinden büyük ölçüde daha âlâ performans gösterdi.

Paradigm ve a16z MakerDAO’ya erken yatırım yapanlardan

MakerDAO, en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme platformlarından biri. Ayıca, 4,6 milyar dolarlık DAI stablecoin’in ihraççısı. Protokol, MKR tokenlerine sahip olanların yönetişim tekliflerini oylayabileceği merkezi olmayan özerk bir tertip (DAO) tarafından yönetiliyor.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Satıyor! 2

Bu gelişme, MakerDAO’nun kurucusu Rune Christensen’in Endgame vizyonu kapsamında, platformun yapısını kendi tokenlerini çıkarabilecek ve MKR ve DAI’yi elden geçirebilecek özerk ünitelere ayırmayı içeren büyük bir yenileme sürecinden geçerken ortaya çıktı. Plan, yönetişim oylamasıyla onaylanırken, topluluk üyeleri ve protokoldeki yatırımcılar ortasında kimi reaksiyonlara de yol açtı. Delegeler ve geliştiriciler misyonlarından istifa etti ve a16z değişikliklere açıkça karşı çıktı.

Paradigm ve a16z, MakerDAO’ya erken yatırım yapan şirketlerin önde gelenlerinden. Paradigm, 2019’un sonlarında Dragonfly Capital ile 27,5 milyon dolarlık bir yatırım çeşidinde tüm MKR tokenlerinin %5,5’ini satın aldı. Öbür tarafta a16z, 2018’de MKR arzının %6’sını 15 milyon dolara satın aldı.

Arkham datalarına nazaran, Paradigm tokenlarının indiği OTC cüzdanının MKR alma ve Coinbase’e aktarma geçmişi var. Paradigm’in Mart ayındaki 20 milyon dolarlık transferinin akabinde, a16z de Temmuz ayı başında hesaba toplam 11,7 milyon dolarlık MKR gönderdi. Bunun akabinde tokenleri Coinbase’e boşalttı.

BTC Piyasası: Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoin’den Satıyor! 3a16z’nin MKR’si OTC cüzdanına aktarılıyor. Kaynak: Arkham Intelligence
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap