Kurucusu ve Balinalar Bu Altcoin’i Borsalara Yığıyor: Tabanlara Dalıyor!

Kurucusu ve Balinalar Bu Altcoin’i Borsalara Yığıyor: Tabanlara Dalıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kurucusu ve Balinalar Bu Altcoin’i Borsalara Yığıyor: Tabanlara Dalıyor!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Ethereum balinaları borsalara 60 milyon dolarlık ETH gönderdi. Bu gelişmelerin ortasında başkan altcoin, başkan kripto Bitcoin karşısında 14 ayın en düşük düzeyine geriledi. ETH/BTC oranındaki son düşüş, bir yıldan daha uzun bir müddet evvel başlayan bir eğilimi sürdürüyor.

Balinalar ve kurucusu borsalara altcoin taşırken, ETH/BTC diplerde

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in de ortalarında bulunduğu büyük token sahiplerinin, muhtemelen satış için bir başlangıç olarak coinleri kripto borsalarına taşıyor. Bu durumun da tesiriyle ETH/BTC oranı 14 ayın en düşük düzeyine geriledi. TradingView datalarına nazaran ETH-BTC Salı günü, Temmuz ayından bu yana en düşük pahası olan 0,0602 düzeyine geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurucusu ve Balinalar Bu Altcoin’i Borsalara Yığıyor: Tabanlara Dalıyor! 1

Son fiyat hareketi, Eylül 2022’de başlayan bir trendi genişletti. Ayrıyeten, piyasa kıymetine nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi için analistlerin birtakım düşüş varsayımlarını doğruladı. Matrixport strateji ve araştırma lideri Marcus Thielen, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Ethereum’un protokol gelirlerinin son üç aydır azaldığını ve BTC’nin ETH de dahil olmak üzere daha geniş kripto pazarından daha düzgün performans göstermeye devam etmesini beklediğini söyledi. IntoTheCryptoverse’in kurucusu tanınan kripto analisti Benjamin Cowen de görüşlerini paylaştı. Cowen, ETH’nin BTC’ye karşı kıymetinde potansiyel bir bozulmanın kartlarda olabileceğini belirtti.

Büyük ETH yatırımcıları harekete geçti

Fiyattaki son düşüş, balinalar olarak da bilinen kimi önde gelen yatırımcıların yakın vakitte kripto borsalarına toplam 60 milyon ETH yatırması ve altcoin fiyatın daha da düşmesi konusunda alarm vermesiyle meydana geldi. Piyasa iştirakçileri balinaların on-chain hareketlerini yakından takip ediyor. Çünkü balinalar âlâ bilgilendirilmiş olarak kabul ediliyor. Ayrıyeten, piyasa üzerinde büyük bir tesire sahip oldukları istikametinde bir kanaat var. Varlıkların bir borsaya transferi çoklukla satış niyetine işaret eder. Aksine, para çekme süreçleri birikime işaret eder.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurucusu ve Balinalar Bu Altcoin’i Borsalara Yığıyor: Tabanlara Dalıyor! 2

Güvenlik firması PeckShield’in kaydettiği Blockchain datalarına nazaran, son olarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Salı günü Kraken’e yaklaşık 493.000 dolar pahasında 300 ETH transfer etti. Para yatırma süreci epeyce küçük. Bununla birlikte, Buterin’in Ethereum’a verdiği ehemmiyet göz önüne alındığında altcoin gözlemcileri ortasında spekülasyonlara yol açtı.

Blockchain dedektifi Lookonchain, bir öteki balinanın son dört gün içinde kripto borsalarına yığınak yağtığını paylaştı. Balinanın, Binance, OKX ve KuCoin’e yaklaşık 50 milyon dolar kıymetinde toplam 30.000 ETH yatırdığını belirtti. Lookonchain ayrıyeten, Ethereum’un birinci kripto para arzından (ICO) token alan bir balinanın hareketlerine dikkat çekti. Zira bu cüzdan, Pazartesi günü Kraken’e 10 milyon dolar kıymetinde 6.000 ETH yatırdı. Analitik paltformu ayrıyeten, bu kuruluşun ICO sırasında yaklaşık 255.000 ETH aldığını belirtti. Bu meblağ, mevcut fiyattan 423 milyon dolara tekabül ediyor. Btcpiyasasi.com’dan bildiğiniz üzere, ICO’da token’ın birinci fiyatı 31 sent civarında gerçekleşti. Bu durumda balina artık 1.650 dolardan satarsa bu %527.000’lik bir kârı temsil edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap