Kurucusu Tezli Konuştu: Bu Altcoin, BTC ve ETH’yi Geçecek!

Kurucusu Tezli Konuştu: Bu Altcoin, BTC ve ETH’yi Geçecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Kurucusu Tezli Konuştu: Bu Altcoin, BTC ve ETH’yi Geçecek!

Dün Rare Evo konferansında konuşan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kendi kripto para ünitesine olan itimadını bir defa daha lisana getirdi. Hoskinson, cesurca ADA’nın BTC ve ETH’yi geride bırakacağını söylüyor. İşte altcoin projesinin bunu nasıl yapacağı…

Charles Hoskinson, ADA’nın en büyük altcoin olacağını öngörüyor

Rare Evo konferansında konuşan Hoskinson, Cardano’nun merkezsiz idare özelliğiyle kripto devlerinin öne geçeceğini iddia ediyor. Argümanının merkezinde Cardano’nun on-chain idareye olan bağlılığı yatıyor. Bu sistem, topluluğu etkin olarak dahil eden yeni bir karar alma yaklaşımı sağlar.

Hoskinson, Cardano’yu sadece bir kripto para ünitesi olarak nitelendirmekten kaçınıyor. Bunun yerine, şüphecilikle dolu bir dünyada itimat ve bütünlüğün yine tesis edildiği yeni bir dijital toplumun temeli olarak tasavvur ediyor…

BTC Piyasası: Kurucusu Tezli Konuştu: Bu Altcoin, BTC ve ETH’yi Geçecek! 1

Açıklamalarında, “Sanırım burası yeni bir dijital ulusun, yeni bir toplumun omurgası olacak. Sonunda birbirimize tekrar güvenmeye başlayabileceğimiz, ‘kötü olma’dan ‘kötü olamam’a geçebileceğimiz bir yer olacak” sözlerine yer verdi. Hoskinson açılış konuşmasında tutkuyla projesinin gelecekteki yerinden bahsetti.

Cardano kurucusuna nazaran Bitcoin ve Ethereum kâfi değil

Hoskinson, kripto devleri Bitcoin ve Ethereum’un idare modellerini eleştirirken kelamlarını esirgemedi. Bitcoin’in on yıl evvelki başlangıcından bu yana büyük ölçüde değişmeden kalan statik dizaynına dikkat çekti. Kendisine nazaran, bu statik tabiat, uzun vadede potansiyel olarak güvenlik açıklarını ortaya çıkarabilir.

Ethereum’a gelince, Hoskinson, liderliğin on-chain idaresi ulaşılamaz olarak reddetmesine itiraz etti. Kripto ortamının süratle gelişmesi ve platformların milyonlarca kullanıcıyı toplaması nedeniyle, bir tıp merkezi olmayan karar alma sistemini benimsemenin bir sorumluluktan fazla stratejik bir avantaj olabileceğini savundu.

DAO’ların yıkıcı tabiatı hakkındaki tasalara değinen Hoskinson, insan potansiyeline olan sarsılmaz inancını lisana getirdi. Bu yenilikçi yaklaşımın, topluluk iştirakini ve itimadını yine canlandırabileceğine inanıyor. Hoskinson’un toplumun merkezi olmayan idare yoluyla güzelleştirilmesine olan tutkulu inancı açıktı. Konuşmasında, “Ben her vakit insanların en güzeline inandım” diye vurgu yaptı.

Bununla birlikte, dünyanın en büyük altcoin projesi unvanına sahip olmak hiçde küçümsenecek bir muvaffakiyet değil. Cardano’nun bu pozisyona yükselmesi için sırf kullanıcı tabanını değerli genişletmesi kâfi olmayacak. Birebir vakitte düzenleyici ve teknik manilerden oluşan bir labirentte yol alması da gerekecek. Hoskinson’ın vizyonu piyasa hakimiyetinin çok ötesine uzanıyor. Cardano’yu finansal alanın hudutlarını aşan toplumsal değişim için bir katalizör olarak tasavvur ediyor.

Altcoin kurucusu uzaylıları bulmakla da meşgul

Haziran ayında Hoskinson, bir küme bilim insanını özel jetiyle Pasifik Okyanusu’na uçurdu. Avi Loeb keşif seyahatine liderlik eden Cardano kurucusu, Pasifik Okyanusu’nda bilim insanlarıyla birlikte 2014’te dünyaya düşen UFO kalıntılarını aradı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Hoskinson daha öncede değişik bir projeye katkı sağlamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap