Kurucusu Bile Satmaya Başladı: Bu Altcoin Özgür Düşüşte!

Kurucusu Bile Satmaya Başladı: Bu Altcoin Özgür Düşüşte!

Paylaş
BTC Piyasası: Kurucusu Bile Satmaya Başladı: Bu Altcoin Özgür Düşüşte!

Bir noktada en büyük birinci 20 ortasına ulaşan Pepe Coin (PEPE), sıkıntı vakitler geçiriyor. Fiyatı doruktan %80’den gerilerken, kurucusu Matt Furie’de rezervlerini boşaltmaya başladı. Altcoin şu anda tüm vakit dilimlerinde hür düşüşte.

PEPE kurucusu rezervlerinin tamamını piyasa boşalttı

Etherscan datalarına nazaran kurucu Matt Furie, geçtiğimiz saatlerde PEPE rezervlerinin tamamını nakde çevirdi. 564.000 dolar kar elde eden Furie’nin cüzdanında tek bir altcoin bile kalmadı. Nisan ayında çıkış yapan Pepe, Dogecoin’den sonra en büyük meme token boğalarından birini kaydetti. Kısa müddette %4.200’in üzerinde getiri sağladı, lakin son vakitlerde işler aksine dönüyor.

BTC Piyasası: Kurucusu Bile Satmaya Başladı: Bu Altcoin Özgür Düşüşte! 1

On-chain datalara nazaran Furie, bugün elinde tuttuğu 726.351.477.419 PEPE’yi satarak 342.535 ETH (564.000 dolar) kar elde etti. Matt_Furie’nin elindeki PEPE’nin temel olarak bir NFT pazarı olan Not Larva Labs’ın kurucusu Pauly’nin bağışlarından geldiği anlaşılıyor. Satışlar bir yana, tanınan altcoin şu anda balinalarında satış baskısıyla karşı karşıya.

PEPE, altcoin balinalarının ilgisini kaybediyor

PEPE’yi çevreleyen değerli bir olay, muhtemelen tıpkı bireye ilişkin olan üç cüzdanın Binance’e 1,5 trilyon PEPE (1,2 milyon dolara eşdeğer) yatırarak 242.000 dolar ziyana uğramasıyla meydana geldi. Bu cüzdanlar, Pepe ekibinin 24 Ağustos’taki kıymetli satışını takiben başlangıçta OKX’ten 1,5 trilyon altcoin (o sırada pahası 1,45 milyon dolar) çekmişti. Bu atılımlar, birtakım balinaların tokenin geleceğine olan itimadıyla ilgili soruları gündeme getiriyor.

Bu tıp balina faaliyetlerinin meme-coin piyasası üzerindeki tesiri epeyce büyüktür. Ayrıyeten öteki yatırımcıların kararlarını etkileyebilirler. Büyük hissedarların ziyanına satmayı tercih etmesi, altcoin için toparlanma ihtimalinin düşük olduğuna işaret ediyor. PEPE şuanda fiyat açısından yeni tabanlara gerçek ilerliyor.

BTC Piyasası: Kurucusu Bile Satmaya Başladı: Bu Altcoin Özgür Düşüşte! 2

14 Ağustos’tan bu yana altcoin fiyatı %44,5 oranında değerli bir paha kaybı yaşadı. Bu devirde PEPE birden fazla düşük ve düşük yüksek düzeyler sergiledi. Bu eğilim, yatırımcılar ortasında artan karamsarlık hissini yansıtıyordu. Ayrıyeten, RSI’de şu anda 47,80 düzeyinde. Bu da fiyattaki ivmenin satıcıların lehine olduğunu gösteriyor.

Ağ faaliyetleri de düşüş eğiliminde

Dahası, PEPE’nin ağ büyümesi geçen hafta kıymetli ölçüde azaldı. Bu da yeni adreslerin memecoin’e ilgi göstermediğini gösteriyor. Ayrıyeten PEPE’nin süreç görme suratı da değerli ölçüde düştü. Faaliyetlerdeki bu yavaşlama, PEPE’nin pazardaki gelecekteki performansı üzerinde kalıcı bir tesire sahip olabilir. Bu da PEPE’nin uzun vadeli sürdürülebilirliğine ait tasaları artırıyor.

BTC Piyasası: Kurucusu Bile Satmaya Başladı: Bu Altcoin Özgür Düşüşte! 3

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere PEPE, son haftaların en çok kıymet kaybeden altcoin projelerinden biriydi. Yeni metrikler, ilgisizlikle birlikte düşüşün devam edeceğini öneriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap