Kurtarma Planı SEC’e Takıldı: Bu Altcoin Fiyat Sıçradı!

Kurtarma Planı SEC’e Takıldı: Bu Altcoin Fiyat Sıçradı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kurtarma Planı SEC’e Takıldı: Bu Altcoin Fiyat Sıçradı!

Son gelen haberlere nazaran, müflis kripto kredi platformu Celsius kurtarma planı SEC’de pürüze takıldı. Mevzuya aşina bir kişi, SEC’in iflas yoluyla yine yapılanan eski kripto borç verenin varlıkları hakkında daha fazla bilgi istediğini söyledi. Enteresan bir formda bu haberin akabinde altcoin fiyatı sıçrama yaptı.

Celsius SEC’in sürat tümseğine takıldı, altcoin fiyatı sıçradı!

Konuya aşina bir şahsa nazaran, iflas eden kredi kuruluşu Celsius’un küllerinden yeni bir kripto hizmetleri işi oluşturmaya yönelik argümanlı bir plan, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nda bir sürat tümseğiyle karşılaştı. Kaynak, SEC’in Celsius Alacaklılar Komitesi ve bu yılın Mayıs ayında iflas eden borç verenin kalan varlıkları üzerine inşa edilen yeni bir kripto işinde pay ihraç etmek için bir teklif yarışını kazanan bir yatırım aracı olan Fahrenheit ortasında, Celsius’un mülkiyeti olan varlıklara ait daha fazla bilgi istediğini söyledi. Ayrıyeten kelam konusu kişi, şu açıklamayı yaptı:

Anladığım kadarıyla SEC bir karar vermek için daha fazla bilgi istedi. Bunu yorumlama biçimim, SEC’in komiteye işin çeşitli kısımları için ne görmek istediklerini söylediği ve artık komitenin bu bilgilerle ne yapacaklarına karar vermesi gerektiği istikametinde.

Bu gelişmeni akabinde değişik bir halde Celsius’un lokal tokeni CEL, bir sıçrama yaptı. Altcoin, gün içinde 0,23 dolar düzeyinde süreç görürken, birdenbire 0,2542 dolara sıçradı. Bu da yaklaşık %10’luk bir artış manasına geliyor. Token, basın vaktinde da son 24 saat içinde %10’un üzerinde yararla 0,2533 dolardan süreç görüyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kurtarma Planı SEC’e Takıldı: Bu Altcoin Fiyat Sıçradı! 1CEL günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kurtarma planı neler öngörüyor?

Arrington Capital, U.S. Bitcoin Corp. ve Proof Group’u içeren yatırım aracı Fahrenheit, bu ayın başlarında bir iflas mahkemesinden tekrar yapılanma planı için onay aldı. Fahrenheit’ın Celsius için şu anda durmuş olan planı, yaklaşık 2 milyar dolar pahasında Bitcoin (BTC) ve altcoin Ethereum’un (ETH) alacaklılara dağıtılmasının yanı sıra yeni bir şirkette pay senedi dağıtılmasını içeriyordu.

Bir belgeye nazaran, yeni varlık Celsius Bitcoin madenciliği operasyonlarını yürütecek. Ayrıyeten, bu operasyonları daha da geliştirecek. Bu doğrultuda, altcoin Ethereum’u stake edecek ve başka likit olmayan varlıklardan gelir elde edecek. Bunlara ek olarak yeni iş fırsatları geliştirecek. Bu gerçekleşmezse onaylanan yedek plana nazaran Celsius, varlıklarını tasfiye edecek. Ne Fahrenheit ne de Celsius Alacaklılar Komitesi mevzuya ait bir açıklama yapmadı. Ayrıyeten, SEC yetkililer de yorum yapmayı reddetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap