KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak!

KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin’in KCS tokenı, son dönemin en çok ilgi çeken altcoin’lerinden biri oldu. KCS, 1 Aralık 2021’de 28.77 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. Ayrıca, KuCoin, kullanıcılarına platformun yerel tokenı olan KuCoin Token (KCS)’daki çeşitli yenilikleri duyurdu. KCS Yönetim Vakfı ve KuCoin, KCC ile paralel bir şekilde oluşturulan KCS whitepaper’ını yayıladı ve yüklü miktarda coin’in yakılacağı planı açıklandı. Bu yazımızda öncelikle KuCoin Token’ı ele alıp, ardından yeni çıkan whitepaper’dan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

KuCoin ve KuCoin Token (KCS) nedir?

KuCoin, şu anda dünya çapında 207 ülke ve bölgede 8 milyon kullanıcısına spot ticaret, marj ticareti, P2P fiat ticareti, vadeli işlem ticareti, staking ve borç verme hizmetleri sağlıyor. ​”Halkın Borsası” olarak bilinen KuCoin, kullanıcılara 7/24 müşteri hizmetleri sunuyor. 2018 yılında IDG Capital ve Matrix Partners’tan 20 milyon dolar toplayan KuCoin, CoinMarketCap’te en iyi beş kripto para borsasının arasında yer alıyor. Forbes’un KuCoin’i en iyi borsalardan biri olarak gösterdiğini belirtmekte de fayda var.

KuCoin’in belki de en çok tanındığı yönü, bünyesinde bulundurduğu geniş altcoin yelpazesidir. Kripto “gem”lerinin evi olarak KuCoin, 1.000’den fazla işlem çiftiyle 600’den fazla projeyi destekliyor 2017 yılında piyasaya sürülen ve ardından en büyük kripto para borsalarından biri haline gelen KuCoin’in yerel tokenı ise KCS’dir. Borsanın yerel tokenı olarak KCS’in değeri, KuCoin’le ciddi bir korelasyon içerisindedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak! 1

KuCoin, MXC, Poloniex, AscendEX (eski adıyla Bitmax) ve Probit gibi borsalarda listelenen KCS’nin tokenomikleri deflasyonisttir. KCS’nin toplam arzı 200 milyon iken, bu miktarın yarısı, yani 100 milyon KCS kalana kadar planlı bir şekilde yakım ve geri alım gerçekleştiriliyor.

KCS neler sunuyor?

Elinde KCS tutan kullanıcılar için çeşitli fırsatlar bulunuyor. Bunlara örnek vermek gerekirse, en az 6 KCS’i olan kullanıcıların günlük KCS bonusu aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca KCS sahipleri KuCoin’deki alım satım işlemlerinde yüzde 20’lik indirim alabiliyor, Spotlight (IEO) ve Burningdrop’a (yeni launchpool ürünü) katılabiliyor, Travala’da rezervasyon yapabiliyor. Bildirilenlere göre KuCoin büyüdükçe, günlük KCS bonusu da artacak. KCS ile neler yapılabileceğine dair tüm maddeleri aşağıda detaylı bir şekilde görebilirsiniz:

  • KCS bonusu: KuCoin için bir teşvik mekanizması ve pasif gelir elde etmenin yolu olarak kabul edilir. En az 6 KCS’i olan kullanıcılar, KuCoin’in günlük işlem ücreti gelirinin yüzde 50’sinden gelen günlük bonus alabilirler. Bu miktar, borsanın işlem hacmine ve kullanıcının elindeki KCS miktarına göre değişiyor.
  • Spotlight projelerine yatırım: KCS sahipleri, erken aşama kripto projelerine ve ilk token dağıtımına hizmet eden bir platform olan KuCoin Spotlight’ta token satışına katılabilir. Böylece kullanıcılar bazı projelere erken yatırım yaparak daha sonrası için yatırımlarını katlayabilir. Borsa, şimdiye kadar 17 Spotlight projesi başlattı. Bunların arasında LUKSO 187, PDEX 114 ve CHMB 143 kat artış yaşadı. Geçtiğimiz günlerde satışa 0.00295 dolardan sunulan VR’ın fiyatı ise şu anda 0.46 dolar.
Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak! 2
  • Burningdrop ile token dağıtımına katılmak: KCS sahipleri, “adil bir token dağıtım platformu” olarak nitelendirilen BurningDrop’a katılabilir. Burningdrop şimdiye kadar HORD, TCP, LOCG, LNCHX, XCAD, vb. dahil olmak üzere bazı projelerin token dağıtımını desteklemiştir. Bu projelerde ortalama yatırım getirisi yüzde 3.000’in üzerinde. Getirilere yönelik istatistikleri sunan grafiği aşağıda görebilirsiniz:
Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak! 3
  • KCC ağındaki kullanım durumu: KCC, KCS topluluğu tarafından oluşturulmuş, halka açık bir Blockchain’dir. Ağ; yüksek verim, düşük gecikme süresi, düşük işlem maliyeti ve tatmin edici güvenlik ve istikrar gibi özelliklere sahiptir. Proof of Stakeed Authority (PoSA) konsensüs mekanizması ile blok onay süresini 3 saniyeye indirir. KCS, KCC’nin işlem ve yerel tokenı olarak kullanılıyor – gas ücretleri de bu şekilde ödeniyor. Kuswap ve Mojitoswap gibi projelerle birlikte KCC’deki toplam kilitli değer 50 milyon dolara yaklaştı.
  • Ödeme yöntemi olarak KCS kullanımı: KCS ile ödemeler yapabileceğiniz, çeşitli hizmetleri satın alabileceğiniz birçok şirket bulunuyor. Bunların arasında SwirlPay, PlayGame, Travala, Print-ted, Pundi X, Splinterlands, Constant, CoinPayments ve BetProtocol gibi şirketler yer alıyor.

KCS whitepaper’ı yayınlandı: 20 milyon KCS yakılıyor

Yukarıda anlattığımız KuCoin; KCS Yönetim Vakfı ve KuCoin toplulukları ve KuCoin’in yerel tokeni KCS sahipleri tarafından oluşturulan merkezi olmayan Blockchain KCC ile koordineli olarak KCS whitepaper’ını yayınladı. KCS whitepaper’ında, yani teknik raporunda, KCS ekosistemine dair tasarlananlar yer alıyor. KCS’nin değer artışını hızlandırmak için tasarlanan mekanizmalar gösterildi ve 20 milyon KCS’nin kalıcı olarak yakılacağı kilitli 90 milyon KCS’nin dağıtım planı netleştirildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak! 4

Ayrıca KCS ekosisteminin web 3.0 stratejisini güçlendireceği, bunun için bir ödeme sistemi kuracağı vurgulanıyor. Vurgulanan noktalar arasında DID’ler, NFT sahiplik hakları, yönetim,işlem ve metaverse ağ platformunun inşası yer alıyor. KCS Yönetim Vakfı’nın KCS’in gelişimi, yatırımı, uygulamaları gibi maddelerden sorumlu olacağı da özetleniyor. Vakfın çabaları, nihayetinde, merkezi olmayan teknolojileri ilerletmeyi amaçlayacaktır.

90 milyon KCS kilitleniyor

Whitepaper ayrıca 90 milyonluk ilk KCS kilitlenmesinin arkasındaki konsepti de özetlemekte. İlk yatırımcılar tarafından tutulan 25 milyon KCS’in 18 milyonu yatırımcılarda kalacak ve 5 yıl boyunca piyasaya girecek, ekosistemi daha da zenginleştirmek için KCS Yönetim Vakfı’na bağış olarak 7 milyon daha yapılacak. Kurucu ekibin elinde bulunan 65 milyon KCS’nin 20 milyonu, KCS’nin deflasyonist sürecini hızlandırmak için ilk kez kalıcı olarak yakılacak. 20 milyonu KCS teşvikler olarak kullanılacak ve 25 milyonu vakfa bağışlanacak. Bağışlanan miktar 5 yıl içinde kademeli olarak piyasaya sürülecek. Kilitli KCS’lerin nasıl dağıtılacağını, aşağıdaki şemadan daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz:

Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak! 5

KCS fiyatı, yüzde 2.000 yaptı!

KCS’nin fiyatı, 2021’in başından bu yana yüzde 2.000’lik bir artış gördü. Diğer merkezi borsa tokenlarıyla karşılaştırıldığında, KCS, 2021’in başından bu yana 33 kattan fazla fiyat artışıyla en üst sırada yer alıyor. Coin, KuCoin ve KCC toplulukları ile işbirliği ile daha da güçlendi. KCS, tüm KuCoin ekosistemindeki topluluk üyelerinin hizmetlere erişebileceği, teşvik edilebileceği bir ortam sunmayı amaç edinmiş durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: KuCoin, KCS Whitepaper’ını Yayınladı: 20 Milyon KCS Yakılacak! 6

KuCoin ekosistemi genişlemeye devam ediyor

KuCoin CEO’su Johhy Lyu, KCS’in “KuCoin ve KCC topluluğunu birbirine bağlayarak merkezi ve merkezi olmayan dünya arasında bir köprü kuracağını” söylüyor. KCS ayrıca, KCS Yönetim Vakfı’nı birlikte kurmak için KuCoin çekirdek ekibi, KCC GoDAO Vakfı, yatırım kurumları, melek yatırımcılar ve KCS topluluk temsilcileriyle de işbirliği yaptı. KCC GoDAO; şu anda, uygulamaların ve Blockchain ekonomisinin çeşitli sektörlerinin araştırılması ve geliştirilmesi üzerine faaliyet gösteriyor. Gelecekte KCC GoDAO, KCS ekosisteminin gelişimini güçlendirmek ve kolaylaştırmak için KCS Yönetim Vakfı’nın yerini alacak.

Ethereum’un ağ gecikmesini ve yüksek gas ücretini çözmeyi amaçlayan ve 2021’de piyasaya sürülen KCC; teknolojik, ticari ve model inovasyonunun doğduğu yer haline geliyor ve teknoloji, ürün ve kullanıcı ekosistemi yaratıyor. Ağdaki toplam kilitli toplam değer istikrarlı bir şekilde büyüyor ve 2022’nin ilk çeyreğinde 50 milyona ulaştı. KCC, Ethereum tabanlıdır. Topluluk kullanıcılarına ve geliştiricilere daha hızlı, daha uygun ve daha düşük maliyetli bir Blockchain deneyimi sağlamak için EVM ve akıllı sözleşmelerle uyumludur.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap