Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir!

Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir!

PEPE token kısa müddette %2.000 üzere muazzam bir fiyat artışı kaydetti. Bunun akabinde analistlere nazaran 3 işaret, boğaların tuzağa düşmek üzere olduğunu gösteriyor. Buna nazaran altcoin, Mayıs ayında yüzde 20 paha kaybetme riski taşıyor.

Altcoin keskin bir düzeltme basamağına girdi!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, yeni meme-coin Pepe (PEPE), birkaç hafta evvelki birinci çıkışından bu yana %2.000’den fazla yükseldi. Analistlere nazaran artık keskin bir düzeltme kademesine girdi. PEPE fiyatı 3 Mayıs’ta, iki gün evvel ulaştığı rekor düzey olan 0,00000138 dolardan yaklaşık %35 düşüşle 0,00000089 dolara geriledi. Düzeltmenin bir sonucu olarak, piyasa pahası yaklaşık 80 milyon dolar düştü. Böylelikle en güzel 100 kripto para endeksinin dışına çıktı.

BTC Piyasası: Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir! 1Piyasaya çıkışından bu yana Pepe fiyat performansı / Kaynak CoinGecko

Teknik ve temel göstergelerin bir karışımı, PEPE fiyatı için daha fazla düşüşe işaret ediyor.

PEPE’ye ferdi ilgisi düşüyor

PEPE’nin günlük süreç hacimleri, fiyatlar düştükçe merkezi (CEX) ve merkezi olmayan borsalarda (DEX) azaldı. Birebir durum “Pepe Coin” anahtar sözü için Google trendlerinde de yaşandı. Bu doğrultuda bir gün içinde 100 olan puan 7’ye düştü. Bu da ferdi heyecanının son 48 saat içinde azaldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir! 2Pepe Coin anahtar sözü için ilgi oranı / Kaynak: Google Trends

PEPE balinalarının dağılımı tasa verici

CoinCarp.com’un datalarına nazaran, “balinalar” olarak da bilinen en güçlü 100 PEPE adresi, token’ın sirkülasyondaki arzının %45’ini denetim ediyor.

BTC Piyasası: Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir! 3En yüksek PEPE dağılımı / Kaynak CoinCarp.com

Bu 100 adres 100 farklı bireye ilişkin olabilir. Lakin bir kuruluşun birden fazla adresi denetim ediyor olması olası. Bu da hudutlu sayıda balinaya PEPE’nin gelecekteki fiyat trendlerinin istikameti üzerinde daha fazla kelam hakkı veriyor. Hasebiyle fiyat manipülasyonu riskini artırıyor.

Örneğin Lookonchain, Pepe grubuyla kontaklı olduğu sav edilen beş adresin zayıf bir likit piyasada 1,23 milyon dolar kâr elde ettiğini ortaya çıkardı. Bu bireyler düşük bir fiyattan 8,87 trilyon PEPE token satın aldı ve ellerindeki tokenların %90’ından fazlasını Uniswap’ta daha yüksek bir fiyattan sattı.

BTC Piyasası: Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir! 4PEPE alış ve satış şeması / Kaynak Lookonchain

En büyük PEPE holder’larından kimileri merkezi borsalar. Lakin, analist 008.eth tarafından takip edilen datalara nazaran, borsa dışı PEPE balinaları son vakitlerde konumlarını azalttı. Bu da devam eden fiyat düzeltmesine denk gelen kar alımına işaret ediyor.

Altcoin için %10 düzeltme yolda mı?

Kripto analisti Yashu Gola, PEPE’nin teknik göstergelerini kıymetlendiriyor. PEPE, gerisinde somut temeller olmadan yükseldi. Ayrıyeten, yükselişi denetim eden daha az balina olması nedeniyle, kısa vadede yararların boşa çıkması mümkün. Teknik datalar de birebir fikirde. Örneğin, dört saatlik grafik PEPE’nin daha yüksek tepeler oluşturduğunu, fakat izafi güç endeksinin (RSI) 30 Nisan’dan bu yana daha düşük doruklar oluşturduğunu gösteriyor. Diğer bir deyişle, PEPE’nin üst istikametli momentumunun kısa vadede zayıflayacağını gösteren bir düşüş sapması.

BTC Piyasası: Kritik İkaz: 20x Yapan Altcoin, Büyük Çöküş Görebilir! 5

Buna ek olarak, PEPE mevcut fiyat düzeylerinden %20 düşüşle 0,0000047410 dolar civarındaki 50-4H üstel hareketli ortalamasına (50-4H EMA; kırmızı dalga) giden yolda görünüyor. Kırmızı dalganın altında bir kırılma daha olması, altcoin’in bir sonraki aşağı istikametli gaye olarak 0,00000020-0,00000017 dolar aralığını test etmesine neden olabilir.

Elbette, PEPE token yeni. Bu nedenle gelecekteki fiyat hareketlerini kestirim etmek için kâfi fiyat geçmişi yok. Dahası, meme-coin’ler keskin dalgalanmaları ve büyük fiyat hareketleri ile ünlüdür. Örneğin Dogecoin, milyarder yatırımcı Elon Musk’ın vokal takviyesi sayesinde 2020’den bu yana %7.000 artış gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap