‘Kritik Hamleler’ Balinalar Bu 3 Altcoin Üzerinde Çalışıyor!

‘Kritik Hamleler’ Balinalar Bu 3 Altcoin Üzerinde Çalışıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Kritik Hamleler’ Balinalar Bu 3 Altcoin Üzerinde Çalışıyor!

Kripto para piyasası sular altında kaldı. Bununla birlikte kripto balinaları fırsatları değerlendirmeye devam ediyor. On-chain bilgiler büyük cüzdan sahiplerinin 3 altcoin üzerinde çalıştığını gösteriyor.

XRP balinası, 29 milyon tokeni Bitstamp’a taşıdı

XRP, Yargıç Analisa Torres’in ABD Menkul Değerler Borsası Komitesi ve Ripple Labs davasında XRP’nin bir menkul değer olmadığı istikametindeki özet kararının akabinde üst istikametli ivmesini müdafaaya çalışıyor. Lakin, bu ortamda yatırımcılar ellerindeki tokenleri satıyor üzere görünüyor. Bu doğrultuda, değerli bir balina, 15 milyon doların üzerinde bir bedele sahip 29 milyon XRP’yi bir kripto borsasına taşıdı.

Whale Alert, bir balinanın 15,13 milyon dolar kıymetinde 29,3 milyon XRP’yi Bitstamp borsasına aktardığını bildirdi. Bu ortada birebir balina, bundan yalnızca birkaç saat evvel 14 milyon XRP’yi Bitso’ya taşıdı. Bu yüzden, bu balinanın altcoin varlıklarını satıyor olabileceği ihtimalini ortaya koyuyor.

Altcoin fiyat performansı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Yargıç Torres, ABD SEC’in süreksiz bir temyiz müracaatında bulunmasına müsaade verdi. Bu karar altcoin için kıymetli bir tesir yarattı. Zira, piyasada kayda paha bir düşüşü tetikledi. Bu durum XRP’nin fiyatında keskin bir düşüşe yol açarak, 0,6 dolar kıymetli dayanak düzeyini aştı. Şu anda XRP, kıymetli takviye düzeyi olan 0,5 dolardan üzerinde süreç görüyor. Fakat traderlar ve balinalar varlıklarını tasfiye etmeyi tercih ederse değerli bir düşüş riski var.

Bu ortada, Ripple ve SEC ortasındaki duruşmanın Nisan sonu yahut Mayıs ortası üzere gerçekleşmesi bekleniyor. Bu zamanlama, hem SEC hem de Ripple Labs’ın yanı sıra CEO Brad Garlinghouse ve icra heyeti lideri Chris Larsen’in 2024’ün ikinci çeyreğinde kullanılamayacaklarını belirten mahkeme bildirimi ile uyumlu. Buna karşılık XRP’nin fiyatı bir toparlanma yaşadı. Lakin altcoin yükseliş ivmesi sürdüremedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Kritik Hamleler’ Balinalar Bu 3 Altcoin Üzerinde Çalışıyor! 1

PEPE balinası taban fırsatı yakaladı

Kurbağa temalı meme-coin Pepe’nin kıymeti, multisig cüzdanındaki son değişiklikler ve potansiyel geliştirici manipülasyonuna ait telaşlar nedeniyle yaklaşık %15 oranında düştü. Bundan sonra, değerli bir PEPE balinası 640 milyar PEPE tokenı aldı. Balina bu alım için 529.000 dolar pahasında 320 Ethereum harcadı.

On-chain tahlil platformu Lookonchain’in paylaşımı, balinanın PEPE’yi ortalama 0,000001163 dolardan satın aldığını ortaya koyuyor. Balina, altcoin üzerinde evvelki süreçlerine misal formda devam ediyor. Bu doğrultuda, 25 Ağustos’ta daha evvelki süreçlerinin akabinde bir atak daha yaptı. Balina, 5 Haziran 2023’te 500 milyar PEPE tokeni için 280 Ethereum (507.000 dolar) harcadı. Ayrıyeten, bu yılın 6 Mayıs’ında balina, 164 milyar PEPE için 253 Ethereum (481.000 dolar) yatırdı.

Balina altcoin fiyatındaki sert düşüşten mi yararlanıyor?

PEPE’nin fiyatı değerli bir satıştan sonra sert düşmeye başladı. Büyük ihtimalle balina düşen fiyatının sunduğu fırsatı kıymetlendiriyor. Meme coin, satış faaliyetlerinde bir artış yaşadı. Bu da muhtemelen balinanın harekete geçmesine neden oldu. Düzensizlik, geliştiriciler tarafından yönetilen bir multisig cüzdanında yapılan ayarlamalar etrafında ağırlaştı. Başlangıçta 10 milyon dolarlık PEPE bedeli içeren bu cüzdanda yapılan değişiklikler, mecburî süreç imzalarının azaltılmasıyla sonuçlandı. Sekiz imzadan beşinin gerekliliğini yalnızca ikiye indiren bu değişiklik çabucak kuşku uyandırdı.

Bir projenin kritik mali yapısında yapılan değişiklikler, doğal olarak, geliştiricilerin yatırımcıların fonlarıyla birlikte ortadan kaybolduğu potansiyel bir “halı çekme” tasasına yol açıyor. Bu gelişmelerin akabinde, altcoin pahası sadece son 24 saat içinde %20’den fazla düştü. Basın vaktinde PEPE fiyatı 0,0000008738 dolara geriledi. Böylelikle, 24 saatlik mühlet zarfındaki en düşük noktası olan 0,0000008046 doların biraz üzerine çıktı. Tıpkı periyotta, PEPE’nin süreç hacmi bir evvelki güne kıyasla %276,51’lik değerli bir artış yaşadı. Böylelikle, toplamda 283,05 milyon doalara ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Kritik Hamleler’ Balinalar Bu 3 Altcoin Üzerinde Çalışıyor! 2

SHIB balinası 6 milyon dolarlık tokeni WalletSimple adresine aktardı

Etherscan’a nazaran, 0x941b isimli bir balina 23 Ağustos’ta Gemini cüzdanından 708 milyardan fazla SHIB aldı. Üstteki fonları çektikten sonra, anonim balina iki süreç daha yaptı. Balina 708 milyar SHIB ve 1,2 milyon daha 0x10A9 adresli öbür bir bilinmeyen kripto cüzdanına gönderdi. Ayrıyeten 0xa21A adresli cüzdana da 2,8 milyar SHIB aktardı.

Bu süreçten sonra, “WalletSimple” olarak etiketlenen 0x10A9 alıcı cüzdanı şu anda 772,4 milyar SHIB tutuyor. Bu ortada BitGo üzere kuruluşların WalletSimple mukavelesini kullandığını belirtmek gerekiyor. Ayrıyeten bu adresin, yaklaşık 230 gün sonra altcoin ile etkileşime girdiğini not düşelim. Süreçlerin asıl hedefi şimdi aşikâr değil. Hasebiyle yatırımcıların yatırım kararlarını yalnızca bu bilgilere dayanarak vermemesi gerekiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Kritik Hamleler’ Balinalar Bu 3 Altcoin Üzerinde Çalışıyor! 3WalletSimple mukavelesi Shiba Inu bakiyesi. Kaynak: Etherscan
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap