Kritik Gelişme: Yeni Ripple (XRP) Tabanlı Havale Hizmeti Başlatılıyor!

Kritik Gelişme: Yeni Ripple (XRP) Tabanlı Havale Hizmeti Başlatılıyor!

Paylaş
Kritik Gelişme: Yeni Ripple (XRP) Tabanlı Havale Hizmeti Başlatılıyor!

Kriptokoin.com – Japon finans devi SBI Holdings’in bir iştiraki olan sınır ötesi fon transferi platformu SBI Ripple Asia ve SBI Remit,  Japonya ve Vietnam arasında yeni bir ödeme hizmeti başlatıyor.

Ripple destekli yeni bir para transferi koridoru açılıyor

Yeni transfer platformu RippleNet’te, Vietnamlı bir finans kurumu olan Tien Phong Commercial Joint Stock Bank ile çalışacak. Bir açıklamaya göre, SBI Holdings CEO’su ve Ripple yönetim kurulu üyesi Yoshitaka Kitao, gelecekte kripto varlıklarını kullanan yeni havale hizmetlerinin piyasaya sürüleceğini söyledi. Ancak, Japonya ile Vietnam arasındaki yeni havale koridorunun, dijital varlık XRP’nin kullanımını içerip içermeyeceğini belirtilmedi. Yoshitaka Kitao konuya yönelik şunları söyledi:

Patlayan Vietnam ekonomisi, dünyadaki en cazip pazarlardan biri. SBI Grubu’nun 2009 yılında yatırım yaptığı ve %19,9’luk bir paya sahip olduğu TPBank, en ileri teknolojilerden aktif olarak yararlanarak istikrarlı kredi birikimi ve uzlaştırma hizmetleri gibi faiz dışı gelir elde etti. RippleNet’in kullanılması, şirketi rakiplerinden daha da farklılaştıracak. Ayrıca gelecekte kripto varlıklarını içeren havale hizmetleri de geliştireceğiz.

Peki yeni havale hizmetinde XRP kullanılacak mı?

The Japan Times gazetesine göre, Japonya’daki Vietnam vatandaşlarının sayısı son beş yılda dört katına çıktı. Tien Phong Bank CEO’su Nguyen Hung, konuya yönelik şunları söyledi:

Sınır ötesi para transferlerinde Blockchain teknolojisinin uygulanması konusunda SBI Ripple Asia ile olan işbirliğimiz, müşteri deneyimimizi arttırmada önemli bir dönüm noktasıdır ve TPBank aracılığıyla uluslararası para transferlerini hiç olmadığı kadar hızlı, daha rahat ve daha güvenli hale getirir.

Şimdi Ripple fanları arasındaki en sıcak konu, Japonya ile Vietnam arasındaki yeni havale koridorunda XRP’nin kullanılıp kullanılmayacağıdır. Daha önce de belirtildiği üzere, bu yeni havale hizmetinde dijital varlık XRP’nin kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil. Konuya yönelik yeni gelişme ve detaylar ortaya çıktığında sizleri bilgilendireceğiz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap