Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı!

Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı!

Kritik Bitcoin düzeylerini evvelden bilmesiyle ünlü bir isim Mike McGlone. McGlone’dan yeni bir BTC kestirimi geldi. Btcpiyasasi.com olarak belirttiğimiz üzere McGlone daha evvel de varsayımlar yapmıştı. Bitcoin fiyatında 6.000 dolar, 12.000 dolar, 50.000 doları hakikat bir halde iddia etmişti. Detaylara bakalım.

Haber cephesinde günün gelişmeleri

Haber cephesinde sakin bir gün var. Bu yüzden traderlar piyasada faal olarak süreç yapmak için çok az motivasyona sahipler. Bu nedenle kripto para piyasası Cuma günü konsolide olmaya devam ediyor. SEC’in son spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) müracaatlarına ait kararı için geri sayım resmen başladı. Fakat düzenleyicinin kesin kararını vermek için 240 güne kadar mühleti var.

Tesla ve Netflix’ten gelen zayıf kar raporları var. Bunlar hafta başında başka şirketlerden gelen olumlu raporları gölgede bırakıyor. Ayrıyeten iktisadın hala değerli zorluklarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu nedenle pay senetleri karışık süreç gördü. S&P ve Nasdaq sırasıyla %0,68 ve %2,05 düşüşle günü kırmızıda tamamladı. Ayrıyeten, Dow %0,47 yükselişle kapandı.

Bitcoin verileri

TradingView tarafından sağlanan bilgiler, Bitcoin boğalarının Perşembe günü erken saatlerde daha yüksek bir atak yapmaya çalıştığını gösteriyor. Lakin 30.500 dolar civarında ayılar tarafından reddedildiğine işaret ediyor. Buna nazaran daha sonra fiyatını 30.000 dolarlık takviyesi parçalayarak günlük en düşük 29.665 dolara ulaştığını gösteriyor. BTC o vakitten beri 29.700 doların üzerine tırmandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı! 1

Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff, Ağustos ayı Bitcoin vadeli süreç fiyatlarının ABD’deki erken süreç saatlerinde biraz daha yüksek süreç gördüğünü belirtiyor. Lakin bunun dışında “Bu haftanın sonlarında pek yeni bir şey yok” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı! 2

Wyckoff, “Fiyatlar Salı günü son dört haftanın en düşük düzeyini gördü. Fakat ticaret tekrar yatay ve dalgalı hale geldi. Boğalar hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Lakin yeni bir güç kazanmak için fiyatları son devirdeki dalgalı ve yatay süreç aralığının üzerine taşımaları gerekiyor.” sözünü kullanıyor.

Ekonomik gerçekler son momentumu gölgeliyor

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone’un “Daha büyük bir sorun olabilir” ihtarını unutmayalım. İhtara neden olan husus son ETF müracaatları. Buna karşın Bitcoin’in ivme kaybetmesiyle ilgili telaşlar var. McGlone Perşembe günü attığı tweette, “ETF lansmanı potansiyeli ve durdurulamaz üzere görünen borsanın ortasında yaklaşık 30.000 dolarda duran Bitcoin’in duraklaması daha büyük ekonomik meselelere işaret ediyor olabilir.” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı! 3

McGlone’un tweet’ine eşlik eden tahlilde, BTC fiyatının 2022’nin en düşük düzeyinden %100 artmasının akabinde bir düşüş olabileceği kelam konusu. McGlone, “2023’teki risk varlığı rallisi, kimilerinin yarıştaki en süratli rota olarak gördüğü varlık tarafından son vakitlerde onaylanmadı” diyor. Ayrıyeten “Nasdaq 100 Pay Senedi Endeksi için birinci çeyrekten bu yana %20’ye yakın artış var. Buna nazaran, Bitcoin için de emsal bir durumun olma ihtimali var. Ya da potansiyel bir deflasyonist ekonomik fırtınadan kaynaklanan rüzgarların habercisi olabilir. Bizim beklentimiz ikincisi tarafında.” vurgusu yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kritik Bitcoin Düzeylerini Öngören Analistten Fiyat Uyarısı! 4

Piyasa analisti McGlone’a nazaran mali piyasalarda tasa verici bir eğilim ortaya çıkıyor. McGlone, yükselen pay senedi piyasasının Fed fon oranını etkiliyor üzere göründüğünü belirtiyor. Bunun da iktisat ve enflasyon için bir kaybet-kaybet durumuna yol açabileceğini belirtiyor. Bu tesir zayıflayan emtialara, kripto para ünitelerine ve ABD Hazine tahvil getirilerine yansıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap