Kripto sanayisinde yapay zeka ne durumda?

Kripto sanayisinde yapay zeka ne durumda?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto sanayisinde yapay zeka ne durumda?

Büyük şirketlerin yapay zeka bölümü hakkında açıklamaları ve ilgili token’lardaki hacim artışı ilgi topladı.

Yakın vakitte gerisi arkasına gelen yapay zeka alanına yatırımlar, ilgili coin’lere bir hareketlilik kattı. Bu durumun fiyatlara yansıması tam olarak görülmese de yapay zekayla ilgili coin’ler, hacim bakımından artış kaydetmekte. Ayrıyeten, yapay zeka teknolojisi hakkında yetkili isimlerin de açıklaması gündeme geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto sanayisinde yapay zeka ne durumda? 1

Goldman Sachs, yapay zeka teknolojisine inanıyor!

Goldman Sachs’ın Global Pay Senedi Baş Stratejisti Peter Oppenheimer, katılmış olduğu bir yayında “Hala yeni bir teknoloji döngüsünün birinci etaplarında olduğumuza ve bu döngünün daha da güçlü bir performans sergilemeye hazır olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Goldman Sachs, 2025 yılına kadar 200 milyar dolara ulaşma potansiyeli olan yapay zeka alanındaki global yatırımlarda değerli bir artış öngörüyor. Bu artış, büyük lisan modelleri kullanarak içerik üretmeye odaklanan bir yapay zeka alt kümesi olan üretken yapay zekanın sunduğu değerli ekonomik fırsatlarla temaslıdır. Evvelki raporlar, üretken yapay zekanın global iktisada 4,4 trilyon dolara kadar katkıda bulunabileceğini öne sürüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap