Kripto Para Piyasası ve XRP’yi Güçlendirecek Dış Faktörler Neler?

Kripto Para Piyasası ve XRP’yi Güçlendirecek Dış Faktörler Neler?

Paylaş
Kripto Para Piyasası ve XRP’yi Güçlendirecek Dış Faktörler Neler?

Kriptokoin – Kripto para piyasası yanlamasına çizgisini sürdürüyor. Aynı zamanda bir canlanma var. Önde gelen kripto para birimleri arasında, alıcıların aktivitesinde bir artış var. Ticaret faaliyetlerinin faktörlerinden biri, ABD ve İran arasındaki artan gerilim. ABD İran’ın önemli bir komutanına hava saldırısı düzenledi.

Kripto Para Piyasası

İşlem haftasında yer yer yükselişlerin gerçekleşmesiyle kripto para piyasasının toplam değeri 196 milyar dolar seviyelerine geldi. Bu da iyi bir gösterge olarak hizmet ediyor çünkü geçen hafta sonu kripto para piyasasının toplam değeri 195 milyar dolar seviyesindeydi.

Dış Etkenler

Güney Kore Merkez Bankası, çeşitli Merkez Bankalarınındijital para birimlerini incelemek için bir çalışma grubu oluşturma planlarınıaçıkladı.

Bahamalar Merkez Bankası kendi dijital para birimininpiyasaya sürüldüğünü duyurdu ve test etmeye başladı.

Büyüyen jeopolitik gerilimler. ABD, Irak’ta militan grubunhedeflerine yönelik bir hava saldırısı gerçekleştirdi. Bu durum güvenli limanvarlıklarına doğru sermaye kaçışına neden olabilir.

XRP / USD Kuru 4 Saatlik Grafik

XRP / USD genel piyasa trendini takip ediyor, ancak trendi değiştirmek için kripto para biriminin 0.208 doların üstünde bir taban kazanması gerekiyor. Piyasadaki genel olumlu durum korunursa böyle bir senaryo oldukça muhtemel görünmekte.

XRP / USD 1 Saatlik Grafik

Teknik resim güven verici görünüyor. Ancak yıl başından buyana fiyat üzerinde baskı yaratan temel faktörlerin ortadan kalkmadığınıhatırlatmakta fayda var.

Şu duruma da dikkat çekmek gerekiyor:

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki ticaret savaşı azalmasına rağmen, ticaret varlıklarının talebi ticaret anlaşmasının ilk aşaması imzalanana kadar yüksek kalacaktır. Donald Trump, anlaşmanın imzalanmasının 15 Ocak’ta gerçekleşebileceğini söyledi. Piyasa katılımcıları imzaların atılacağı tarihe kadar temkinli davranmaya devam ediyorlar.

Ripple’da dair farklı bir bakış açısı için Ünlü Analist “Patlayıcı Ralli” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı! isimli makalemize ve ayrıca Son Dakika Ripple Haberleri: XRP’nin Yeni Rakibi, Yükselişi Ateşleyecek Katalizör ve Daha Fazlası… isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap