Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’den Yüklüce Topladı!

Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’den Yüklüce Topladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’den Yüklüce Topladı!

Arbitrum milyonerleri, hibe dağıtımları başlarken daha fazla yönetişim tokeni satın alıyor. Bu gelişmelerin ortasında kripto para milyonerleri, ABR biriktirmeye devam ediyor. Bu da ARB’nin fiyatını destekliyor.

Kripto para balinaları ARB topluyor!

Arbitrum, uygun merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO) yönetişim tokenları dağıtmaya başladı. Bunun akabinde, çoklukla balina olarak isimlendirilen kimi büyük token sahipleri yığınlarına ekleme yapıyor. Bugün erken saatlerde, yaklaşık 2,7 milyon dolar pahasında 1,95 milyon Arbitrum yönetişim tokenına sahip bir adres Binance’ten yaklaşık 200.000 dolar ARB aldı. On-chain tahlil platformu Lookonchain’e nazaran, o sırada bir tokenin fiyatı 1,38 dolar idi.

Kısa bir müddet evvel, 2,5 milyon dolar pahasında 1,78 milyon ABB’a sahip ikinci bir adres, token başına 1,34 dolardan yaklaşık 146.000 dolar pahasında token satın almak için 80 ETH harcadı. Lookonchain, ikinci adresin başarılı süreçlerden 7,3 milyon dolardan fazla para kazandığını da belirtti.

BTC Piyasası: Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’den Yüklüce Topladı! 1ARB fiyatı bugün güçlü artış kaydetti / Kaynak TradingView

Arbitrum DAO’lara yönetişim tokenleri dağıtıyor

Ethereum’un önde gelen Katman-2 ağı Arbitrum, bu hafta başında DAO’lara yönetişim token’ları dağıtmaya başladı. Çekirdek grubu daha evvel, Arbitrum ekosistemindeki nitelikli projeler ortasında dağıtılmak üzere toplam 10 milyar yönetişim token arzının %1,13’ünü (mevcut pahası 145 milyon doları aşan 113 milyon ARB’ye eşdeğer) belirlemişti.

Yönetişim tokenlerinin DAO’lara dağıtılması, Arbitrum ağındaki faaliyetlerin önyüklenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Tokenlar, ilgili DAO’lar tarafından belirlendiği üzere, projelerin hazinelerine tahsis edilebilir yahut öteki hedefler için kullanılabilir. Yönetişim tokenı alan projeler ortasında Uniswap, Sushi, Aave, GMX, Hop Protocol, Radiant Capital, Balancer, Synapse, MakerDAO, Curve, Layer Zero ve 1inch yer alıyor.

BTC Piyasası: Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’den Yüklüce Topladı! 2

Kusurlu bir başlangıç

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Arbitrum’un idaresi, projenin vakfının Arbitrum Uygunlaştırma Teklifi 1’in geçmesini beklemeden 50 milyon tokenı önleyici olarak harcamasının akabinde sarsıntılı bir başlangıç yaptı. Haberin ortaya çıkmasının akabinde, iştirakçiler AIP-1’i reddetti. Bununla birlikte, bir sonraki teklif olan AIP 1.1, topluluğun planlandığı üzere vakfın 750 milyon ARB tokenini almasına genel olarak istek göstermesiyle kabul gördü.

Kripto para fiyatı %11 yükseldi, işte bunun nedeni!

Arbitrum (ARB) bugün yüksek performans gösteren kripto para ünitelerinden birisi oldu. Protokol bilhassa son 24 saat içinde %11,63 artışla 1,48 dolara ulaşan Layer-2 momentumuna öncülük ediyor. Arbitrum’daki tekrar canlanma yalnızca dramatik değil. Birebir vakitte geçen yıldan bu yana kaybedilen kıymetlerinin bir kısmının geri kazanılmasına da yardımcı oluyor.

BTC Piyasası: Kripto Para Milyonerleri, Bu Altcoin’den Yüklüce Topladı! 3Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut Arbitrum büyümesi, daha geniş yükseliş piyasası hassaslığı ile birlikte besleniyor. Bununla birlikte ARB, balina yatırımcıları tarafından birikimini mühendislik yapan bir dizi doğal ekosistem eğilimine sahip. Arbitrum’un kimi çekirdek iştirakçilerine yönetişim token mükafatları dağıtma atağı, idare heyeti genelinde daha yüksek birikime neden oldu. Bu balinalardan kimileri ikramiyeler alıyor ve bu durum kimilerinin satışını körüklüyor. Lakin, çok sayıda kişi de çantalarına ekleme yapıyor.

Arbitrum ekosistemi, şu anda Ethereum Layer 1 ekosisteminde tartışmasız en karlı olanı. Ayrıyeten hassaslık, kripto para ünitesinin izlenmemiş kişisel birikimine de katkıda sağlıyor. Token dağıtımı yoluyla elde edilen anlık yararların yanı sıra Arbitrum, tescilli teknolojisinin genel yararını genişletmeye yardımcı olmak için etkileyici merkezi olmayan uygulamaların ortaya çıktığını da görüyor.

Arbitrum ve yeni ATH’ye yanlışsız yarış

Rakip Katman 2 protokollerinin birçok üzere Arbitrum da nispeten yeni bir ağ. Bu nedenle token fiyatı hala istikrar arıyor. Kripto para tam bir ay evvel 11,80 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek fiyatına ulaştı. Fakat kısa müddette %87’den fazla kıymet kaybederek mevcut düzeyine geriledi. L2Beat datalarına nazaran, Arbitrum hem süreç sayısı hem de gaz fiyatları açısından bir L2 olarak üst sıralarda yer alıyor. Öte yandan, yeni bir boğa piyasası onaylanana kadar ATH’sini yine test etmesi mümkün olmayabilir. Mevcut fiyatıyla kripto para, en düşük fiyat noktasının %30 üzerinde duruyor. Bu da onu birinci destekçileri için bir win-win haline getiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap