Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin’i Övdü!

Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin’i Övdü!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin’i Övdü!

Ripple’ın SEC karşısındaki zaferi, kripto para piyasası iştirakçilerinde geniş çaplı bir heyecan dalgası yarattı. Buna kripto para hükümdarı Mike Novogratz da dahil oldu. Novogratz, zaferin akabinde Pipple’a övgüler gönderirken, SEC Lideri Gary Gensler’i de unutmadı.

Kripto para milyarderi Ripple’ı övüyor, Gensler’i yeriyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, son günlerde piyasanın gündemini Ripple’ın SEC zaferi belirledi. Mahkeme, Ripple’ı mutlak galip ilan etmese de kısmı zafer de piyasaya yetti. Galaxy Digital’in CEO’su ve kripto para hükümdarı Mike Novogratz, CNBC’nin Squawk Box programında Ripple’ın güçlü bir savunmasını yaptı. Ayrıyeten Novogratz, SEC Lideri Gary Gensler’i eleştirdi. Milyarder iş adamı, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı son yasal zaferi övdü. Novogratz’a nazaran bu zafer, hem şirket hem de daha geniş kripto topluluğu için değerli. Bu bağlamda Novogratz, şu açıklamayı yaptı:

Ripple için büyük, büyük bir kazanım ve kripto topluluğu için büyük, büyük bir kazanım oldu! Gary Gensler’in bir domuza ruj sürmesine müsaade vermeyelim! Kaybettiler ve bunu biliyorlar.

Mike Novogratz’ın yorumları, SEC’in kripto para ünitelerine yaklaşımının piyasanın gerçek gereksinimleri ve gerçekleriyle uyumlu olmadığına olan inancının altını çizdi. Novogratz ayrıyeten düzenleyici kurumun net olmayan yönergelerini de eleştirdi. Bu bahiste, “Kurallar muhakkak net değil. Yargıç temelde SEC’e yanlışlı olduğunuzu söyledi,” dedi. Ayrıyeten Novogratz, daha fazla düzenleyici netliğe duyulan acil gereksinimi vurguladı. Novogratz’ın hisleri, kısa bir mühlet evvel düzenleyicilere kripto para üniteleri konusundaki tavırlarını netleştirmeleri davetinde bulunan Kongre Üyesi Richie Torres’in hislerini yansıtıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Milyarderi, Bu Altcoin’i Övdü! 1

Bitcoin, altın, gümüş, hepsini tıpkı kovaya koyuyorum!”

Röportajda Galaxy Digital CEO’su daha geniş ekonomik bağlamı da ele aldı. Bitcoin, altın ve gümüşü hedge olarak sunarak %5’lik bütçe açıklarının normalleşmesinin tesirlerini tartıştı. Novogratz, “Hükümetler para harcamayı sever. Uzun vadede, birilerinin bunun bedelini ödemesi gerekiyor. Bu yüzden Bitcoin, altın, gümüş, hepsini birebir kovaya koyuyorum,” diye açıkladı.

Sözlerini yükselişle bitiren Novogratz, Bitcoin ile ilgili rahatlığının arttığını tabir etti. Daima büyümesini, perakende ilgisinin devam etmesine ve Bitcoin ETF’lerinin beklenen lansmanına bağladı. “Bitcoin’in kendi öyküsü var. Bitcoin’i sürükleyen şey perakende ve satın almaya devam ediyorlar, almaya devam ediyorlar. Artık yolda bir ETF var. Altı ay öncesine kıyasla Bitcoin’de daha rahatım,” diyerek kelamlarını tamamladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap