Kripto para borsası JPEX, makul operasyonlarını durdurdu!

Kripto para borsası JPEX, makul operasyonlarını durdurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para borsası JPEX, makul operasyonlarını durdurdu!

JPEX, platformdaki likidite krizinin akabinde belli operasyonları dondurarak, para çekme fiyatlarını artırdı.

Kriz, Hong Kong’un düzenleyicilerinin, borsanın ticari ve düzenleyici bağlarıyla ilgili ihtarlarının akabinde geldi. JPEX, devam eden likidite krizinin akabinde para çekme fiyatlarını arttırarak, platformundaki Earn programının faaliyetlerini duraklattığını duyurdu. Bunlara ek olarak borsa, piyasa yapıcıların şirketin fonlarını “kötü niyetle dondurduğunu” argüman etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para borsası JPEX, makul operasyonlarını durdurdu! 1

Hong Kong düzenleyicileri uyarmıştı!

Yaşanılan sorunlar, Hong Kong Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komisyonu’nun (SFC) JPEX hakkında belirttiği enideşelerin çabucak akabinde geldi. SFC, borsanın lisans alma konusunda aldatıcı açıklamalar yaptığını, gerçekleşemeyen iş iştiraklerini teşvik ettiğini ve faiz getiren eserleri için kuşkulu derecede yüksek getiriler sunduğunu belirten bir ikaz metni yayınlamıştı.

South China Morning Post’a nazaran Hong Kong polisi de JPEX ile ilgili şikayetleri topluyor ve ilgili kullanıcılardan en az 83 şikayet aldı. Hong Kong Ticari Cürüm Ofisi da, web sitesinde genel merkezinin Dubai’de olduğunu tez eden şirketi araştırdı.

JPEX, Hong Kong’da ünlü aktör Julian Cheung Chi-lam’in reklam yüzüyle tanınıyor. Ancak basında çıkan haberlere göre, Hong Konglu SFC’nin JPEX’i ikaz listesine eklemesi ve Cheung’u tanıtım hedefli kullanmaya devam etmeden evvel platformun Hong Kong’da lisanslanmasını talep etmesiyle münasebet sona erdi . JPEX, Hong Kong düzenleyicilerinin aksiyonlarını “haksız muamele” olarak sınıflandırarak, “Platformun çökmeyeceğine ve istikrarlı bir halde çalışmaya devam edeceğine inanıyoruz”  dedi.

Borsa token’ında sert düşüş!

JPEX’in mahallî token’ı olan Jpex (JPC), son 1 günde yüzde 21,76 oranında kıymet kaybetti. 0,02 dolara kadar gevşeyen borsa token’ı yalnızca kullanıclarda değil, piyasa genelinde bir panik havası yarattı. Daha birkaç gün evvel 0,028 dolardan süreç gören JPC, borsanın yaşamış olduğu kaos ortamıyla birlikte çöküşe geçti. Ayrıyeten JPC, son 24 saatte yüzde 3,80’lik hacim artışı yaşasa da, bu hissenin neredeyse tamamını satış taraflı süreçler oluşturdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto para borsası JPEX, makul operasyonlarını durdurdu! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap