Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’de Yüklü Satış Yaptı!

Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’de Yüklü Satış Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’de Yüklü Satış Yaptı!

Kripto piyasasın farklı taraftan esen rüzgarların tesiriyle taraf bulmakta zorluk yaşıyor. Piyasadaki olumsuz haberler, yükseliş tarafında gelen katalizörleri devre dışı bırakıyor. Bu ortamda bir kripto para balinası önder altcoin için opsiyon piyasasında yüklü satış yaptı. Başka tarafta, Ethereum staking, Shapella yükseltmesi sonrası artan talep gördü. Bu vakit zarfında yaklaşık 700.000 doğrulayıcı ağa katıldı.

Kripto para balinası, Ethereum’da satışa geçti!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bir türlü üst taraflı ivmesini koruyamıyor. Bu negatif hava kripto para ayılarını iştahını kabartıyor. Kripto opsiyon analitik platformu Greeks.Live’in paylaşşımına nazaran, bir kripto balinası yüklü ölçüde ETH satışı gerçekleştirdi. Analitik platformu, “ETH, bugün 100 milyon doların üzerinde nominal bedele sahip 56.000’in üzerinde süreç gören ve günün toplam Hacminin %30’unu oluşturan büyük blok satışları gördü,” dedi. Greeks.Live, süreçlerin en önemli üç kısma ayrıldığını kaydetti:

  1. Çıplak Haftalık OTM Put Opsiyonu Alımı.
  2. Ayı yayılımı, Buy-1800P / Sell-1600P.
  3. Riskin bilakis çevrilmesi, Buy-2100C / Sell-1600P.

Kripto para staking Shapella sonrası Ethereum

Shapella yükseltmesi sonrasında Ethereum, stake etme talebinin arttığına şahit oldu. Bu eğilimin en önemli itici güçlerinden biri, ellerindekileri nakde çevirmek yerine pasif gelir elde etmenin yollarını araştıran ETH balinaları üzere görünüyor. Bekleme müddetlerinin 33 gün 8 saate kadar uzamasına karşın, yaklaşık 700.000 doğrulayıcı ağa katıldı. Ayrıyeten, 80.000’den fazla doğrulayıcı hevesle sıraya girmiş durumda. Bu durum Ethereum’un geleceğine duyulan muazzam itimat ve iyimserliğin bir delili.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’de Yüklü Satış Yaptı! 1Ethereum Etkin Doğrulayıcıları. Kaynak: Glassnode

Ethereum staking’ini başkalarından ayıran birkaç faktör var. Birincisi, Shapella yükseltmesi yeni staking çekme özellikleri getirdi. Bu kıymetli atak yatırımcıların dikkatini çekti ve onları uzun vadeli yararlara yönlendirdi. Hakikaten Glassnode’dan alınan datalar, 22 milyondan fazla ETH’nin stake edildiğini ve sırasıyla 44 milyar dolar ve 8 milyar dolar pahasında yaklaşık 4 milyon ETH stake ödülünün dağıtıldığını gösteriyor. Öte yandan, Shapella güncellemesinden bu yana stake havuzlarından sırf 12 milyon ETH çekildi. Dikkate alınması gereken bir öbür kıymetli faktör de Ethereum’un kıtlığı artıran deflasyonist tabiatı. Dolanımdaki arzın azalması, Ether’in pahasını potansiyel olarak artırır. Bu da rastgele bir yatırımcı için cazip bir tekliftir. Merge’den bu yana 3,5 milyondan fazla ETH yakıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’de Yüklü Satış Yaptı! 2Ethereum Bakiyesi Stake Edildi. Kaynak: Glassnode

ETH staking ve NFT satın alma

Karar büyük ölçüde bireyin risk toleransına bağlı. Ethereum’u stake etmek daha öngörülebilir bir getiri sağlarken, CryptoPunks yahut Pudgy Penguins üzere NFT’lere dalmak, fiyatların epeyce değişken olduğu spekülatif bir oyun içeriyor. Ethereum stake etmenin en az 32 ETH gerektirdiği göz önünde bulundurulduğunda, varsayımsal olarak birebir ölçünün tanınan NFT’lere yatırıldığını düşünelim. Ağustos 2021’de, CryptoPunks ortalama 32 ETH taban fiyata sahipti. Tıpkı devirde BAYC 10 ETH ve Eylül 2021’de Pudgy Penguins yaklaşık 2 ETH düzeyindeydi. Günümüze yanlışsız süratlice ilerlediğimizde, CryptoPunks, BAYC ve Pudgy Penguins şu anda sırasıyla 47 ETH, 29,30 ETH ve 4,35 ETH’den süreç görüyor.

Ayrıştırıldığında, CryptoPunks 17 ETH, BAYC 19,30 ETH ve Pudgy Penguins mütevazı bir 2,35 ETH getiri sundu. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, o periyotta 32 ETH’lik bir yatırımla tek bir CryptoPunks NFT, üç BAYC tokenı yahut 16 Pudgy Penguins alınabilirdi. Bu seçeneklerden elde edilen ilgili getiriler 17 ETH, şaşırtan bir 57,90 ETH ve 37,60 ETH olurdu. Buna kıyasla, Ağustos 2021’de birebir 32 ETH’yi %5,50’lik iddiası doğrusal ödül oranıyla stake etmek yaklaşık 5,62 ETH kazandıracaktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinası, Bu Altcoin’de Yüklü Satış Yaptı! 3

Lider altcoin için fiyat tahminleri

Eski Goldman Sachs çalışanı Raoul Pal üzere önde gelen isimler Ethereum’un potansiyelini savunarak, pahasının öngörülebilir gelecekte %300-400 oranında artabileceğini iddia ediyor. 2025 yılına kadar ETH bedellerinin potansiyel olarak 6.000 dolara ulaşacağını düşünen Bloomberg’den Mike McGlone da bu kanıyı paylaşıyor. Fakat, geriye dönüp bakıldığında, CryptoPunks, BAYC ve Pudgy Penguins’e yapılan NFT yatırımları risk iştahı olanlar için daha yararlı olabilirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap