Kripto Para Balinaları Bu Hafta Ne Biriktiriyor?

Kripto Para Balinaları Bu Hafta Ne Biriktiriyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Bu Hafta Ne Biriktiriyor?

XRP’nin SEC’e karşı kazandığı zafer, altcoin piyasalarının geçtiğimiz hafta %5 yükselmesiyle manşetlere oturdu. Ortalık sakinleşirken, kripto para balinaları bu hafta öteki hangi altcoin’leri satın alıyor?

Kripto para balinaları Optimism (OP) biritiriyor

BTC Dominance (BTC.D) %50 hududuna yaklaşırken altcoin piyasaları bu hafta yükselişe geçti. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP’yi çevreleyen medya vızıltısı yatışmaya başladı. Öteki tarafta, kripto balinaları bu hafta Optimism (OP) satın almaya devam ediyor. OP, akıllı mukavele Blockchain ağı Optimism’in mahallî tokeni. On-chain bilgiler, balina yatırımcılarının bu hafta OP tokenlerini stokladığını gösteriyor. Bilhassa aşağıdaki grafik, 100.000 milyon ila 1 milyon OP tutan balinaların varlıklarını artırdığını ortaya koyuyor. Balinalar, 14 Temmuz ve 5 Temmuz tarihleri ortasında 13,9 milyon OP token satın aldılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Bu Hafta Ne Biriktiriyor? 1Kripto Balinaları Bu Hafta Optimism (OP) Satın Alıyor. Balina Cüzdan Bakiyeleri, Temmuz 2023 / Kaynak: Santiment

Altcoin’in şu anki piyasa fiyatı 1.53 dolar. Bu fiyattan balinaların yaptığı yeni yatırım yaklaşık 21 milyon dolar pahasında. Kısa bir mühlet içinde bu kadar büyük bir fon girişi, yatırımcı itimadının arttığına işaret ediyor. Balinalar satın almaya devam ederse, OP fiyatı önümüzdeki haftalarda muhtemelen daha fazla çıkar sağlayacak.

Arbitrum (ARB) balina yatırımcılarını yine çekiyor

Bu ortada, Arbitrum ağı, ekosistemi sarsan son DeFi hücumlarından etkilenmemiş görünüyor. Santiment’ten alınan on-chain bilgiler, kripto para balinalarının yine ARB satın almaya başladığını gösteriyor. Aşağıda gördüğünüz üzere, 13 Temmuz ile 19 Temmuz ortasında, 1 milyon ila 10 milyon coin tutan balinalar 31 milyon ARB tokeni ekledi. Şu anki fiyat olan 1,25 dolardan, yeni yatırım yaklaşık 38,8 milyon dolar pahasında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Bu Hafta Ne Biriktiriyor? 2Kripto Balinaları Bu Hafta Arbitrum (ARB) Satın Alıyor. Balina Cüzdan Bakiyeleri, Temmuz 2023 / Kaynak: Santiment

Büyük ölçüde bu balina biriktirme çılgınlığı nedeniyle ARB fiyatı bu hafta şimdiden %11 paha kazandı. Rodeo Finance hack’i, kısa müddet evvel Arbitrum DeFi ekosistemini sarstı. Balinaların atılımı, bu olaydan kaynaklanan olumsuz hislerin bir kısmına son veriyor. Balinalar satın almaya devam ederse, ARB’nin 1,50 dolar kilometre taşına bir teşebbüs daha yapması mümkün.

Synthentix (SNX) birikim çılgınlığında çift haneli yükseldi!

Temmuz ayına yavaş bir başlangıç yaptıktan sonra Synthentix (SNX) bu hafta çift haneli bir kar serisine girdi. On-chain bilgiler, SNX satın alan kripto para balinalarının devam eden ralliyi yönlendirmede çok kıymetli bir rol oynadığını gösteriyor. SNX 100k-1m Fiyat 2,76 dolar = 1,8 milyon 15 Temmuz. Buna nazaran, 15 Temmuz ve 19 Temmuz tarihleri ortasında, 100.000 ila 1 milyon SXN tutan kripto balinaları kümesi 1,8 milyon token daha satın aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları Bu Hafta Ne Biriktiriyor? 3Kripto Balinaları Bu Hafta Synthentix (SNX) Satın Alıyor. Balina Cüzdan Bakiyeleri, Temmuz 2023 / Kaynak: Santiment

Dikkat cazibeli bir biçimde, SNX fiyatı şu anda 2,76 dolara yükseldi. Böylelikle, balinaların yeni yatırımını 5 milyon dolar pahasında hale getirdi. Şayet balinalar defter kârını ertelerse, SNX boğaları önümüzdeki günlerde 3 dolarlık dönüm noktasını geri almak için cesaretli bir teşebbüste bulunabilir.

Özetle, Optimism (OP), Arbitrum (ARB) ve Synthentix (SNX), kripto balinalarının bu hafta satın aldığı üç kıymetli token’dan kimileri. Uzmanlara nazaran, giğer stratejik kişisel yatırımcıları da balinaların son süreçlerini yansıtırsa, bu tokenlar önümüzdeki haftalarda muhtemelen yeni doruklara ulaşacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap