Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor!

Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor!

Kripto para balinaları dört altcoin için harekete geçtiler. Buna nazaran Ağustos ayında kendilerine bir rota çiziyorlar. Pekala balinalar hangi altcoinler’e yöneliyorlar?

Kripto para balinaları dört altcoin alıyor

Altcoin piyasası Ağustos 2023’e olumlu bir başlangıç yapmanın birinci işaretlerini gösterdi. On-chain datalar, kripto para balinalarının harekete geçtiğine işaret ediyor. Buna nazaran birinci 50 kripto sıralamasında yer alan dört büyük tokene milyonlarca yatırım yaptığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor! 1

İlk sırada kripto para ünitesi Arbitrum yer alıyor. Arbitrum (ARB) son iki haftada %14 düşüş gösterdi. Lakin perde ardında, yükselişteki balina yatırımcıları düşüşü satın alıyorlar. On-chain bilgiler, 100.000 ila 10 milyon ARB bakiyesine sahip kripto para balinalarının ataklarına dikkat çekiyor. Ayrıyeten 15 Temmuz ile 2 Ağustos ortasında cüzdan bakiyelerine 98 milyon token eklediğini gösteriyor. Alınan kripto para Arbitrum’un piyasada bedeli yaklaşık olarak 112 milyon dolar.

Kripto para UNI’ye hücum

Uniswap fiyatı Nisan ayından beri birinci sefer 1 Ağustos 2023 tarihinde 6,50 doların üzerine çıktı. Ayılar anında 6,12 dolara gerçek hafif bir düzeltme başlattılar. Lakin, balinalar ortasındaki yükseliş ticareti faaliyeti UNI fiyat rallisinin şimdi bitmemiş olabileceğini gösteriyor. Dikkat alımlı bir biçimde, UNI’yi içeren balina süreçleri 22 Temmuz ile 31 Temmuz ortasında yaklaşık %600 oranında arttı. Bu durum, artan balina alım satım faaliyetlerindeki yükselişin, devam eden UNI fiyat artışının ardındaki en değerli faktörlerden biri olduğunu göstermekte.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor! 2

Balina Süreçleri, balina yatırımcılarının alım satım faaliyetlerini 100.000 doları aşan onaylanmış süreçlerin günlük sayısını toplayarak takip eder. Dikkat cazip bir formda, 31 Temmuz’da kaydedilen 139 Balina Süreci sayısı, Uniswap’in 16 Şubat’tan bu yana en yüksek balina faaliyeti düzeyi. Balinalar bu yörüngede devam ederse, Ağustos 2023’te UNI için bir sonraki amaç 8 dolar olabilir.

Cardano (ADA) büyük yatırımcıları akıntıya karşı yüzüyor

ADA fiyatı ve ağ aktivitesi sert bir düşüş yaşıyo. Buna karşın, dirençli Cardano balina yatırımcıları bir fiyat çöküşünü önlemek için akıntıya karşı yüzüyor. Geçen haftaki %2’lik fiyat düşüşüne karşın, 1 milyon ila 10 milyon ADA bakiyesine sahip kripto para balinaları satın almaya devam etti. Aşağıdaki Santiment grafiğine bu gerçeğe işaret ediyor. Ayrıyeten 14 Temmuz ve 2 Ağustos tarihleri ortasında cüzdan bakiyelerine 150 milyon ADA eklediklerini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor! 3

Kripto para ADA fiyatı şu anda 0,30 dolar civarında seyrediyor. Son iki haftada elde edilen 150 milyon coin 45 milyon dolar pahasında. Kısa bir müddet içinde bu kadar büyük ölçüde giriş kıymetli. Cardano balinalarının bir fiyat toparlanması için konumlandığı manasına geliyor. Cardano balinaları bu yükseliş tavrını sürdürürse, stratejik yatırımcılar da bu atılıma katılabilir ve istemeden de olsa gelgiti kendi lehlerine çevirebilir.

SHIB ilgi çekiyor

Kripto para ünitelerinin tipik değişken dünyasında, olağandışı süreçler ekseriyetle ilgi ve spekülasyon yaratır. Kısa bir mühlet evvel Shiba Inu (SHIB) topluluğu, 4,2 trilyon üzere muazzam ölçüde SHIB tokeninin üç farklı adrese aktarılmasıyla bu türlü bir merakı deneyim etti. Bu transferlerin ardındaki kaynak ve niyet gizemini koruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor! 4

Altı gün evvel, 0xd598Fe5e551DeAFbF52F77413b06049ad7394AE9 olarak etiketlenen birinci adres 4,163 trilyon SHIB aldı. Farklı bir formda, bu adres SHIB topluluğunu diken üstünde tutan bir hareketle devasa sahipliğini korudu. Tokenlerin nereden geldiği ve neden taşınmadıkları ise gizemi daha da arttırıyor.

Diğer adreslerin hareketi

İkinci adres olan 0x4216FD0f6Fc6E67fd949e31e62F52039dEa1801E de emsal ölçüde SHIB aldı. Lakin bu transfer, tanınan kripto para borsası Coinbase’e bağlı bir adresten kaynaklanıyor. Tokenler bu cüzdanda sabit kalmadı. Çeşitli yerlere gönderildiler ve gözlemcileri bu süreçlerin maksadı hakkında merakta bıraktılar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor! 5

Son olarak, dört trilyondan fazla SHIB’nin en eski sahibi olarak bilinen üçüncü adres 0xf3b021632992127b796E598861ADed094110EE67, tokenlerini başlangıçta Coinbase’e bağlı bir adresten aldı. İkinci adrese emsal formda, bu cüzdan da tokenlerini elinde tutmadı. Kripto para ünitesi SHIB’i öbür gayelere aktardı.

Kripto para adreslerindeki ortak nokta

Bu üç adres ortasındaki ortak nokta, direkt ya da dolaylı olarak Coinbase ile olan irtibatları. Bu durum çok sayıda soruyu gündeme getiriyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu süreçler, borsa için yapılan kimi dahili testlerin bir kesimi ya da borsa platformunda SHIB için gelecekteki hareketlerin bir göstergesi olabilir mi? Tahminen de bu, bir cins likidite sağlama yahut kıymetli bir piyasa olayına hazırlık ile mi ilgilidir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Para Balinaları, Ağustos İçin Bu 4 Altcoini Alıyor! 6

Bu noktada, bunlar yalnızca spekülasyon olarak kalıyor. Başka taraftan bu noktada kesin bir şey söylemenin de sıkıntı olduğunu belirtelim. Bu ortada, kripto para Shiba Inu‘nun piyasa performansı istikrarlı olmaya devam ediyor. Öteki taraftan yükselen üçgen formasyonunun başarılı bir formda kırılmasının akabinde SHIB umut verici işaretler gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap