Kripto Ekonomide Yeni Başlangıçlar: TRON (TRX) Dünyası!

Kripto Ekonomide Yeni Başlangıçlar: TRON (TRX) Dünyası!

Paylaş
Kripto Ekonomide Yeni Başlangıçlar: TRON (TRX) Dünyası!

Her geçen gün altcoin dünyasına bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Peki son dönemlerde ismini sıklılıkla duymaya başladığımız ve ileri ki dönemlerde de epeyce ses getireceği tahmin edilen TRON nedir? 

TRON Projesi, Hupan Üniversitesi’ne özel olarak davet edilen ilk girişimci Justin Sun tarafından 9 Eylül 2017 tarihinde başladı. Aynı zamanda şirket CEO’su olan Sun’a göre TRON; video, online oyunlar ve eğlence akışının son derece kolay ve eğlenceli olacağı dağınık ekonominin yeni yüzü olacak. TRON(TRX) platformunu çalıştıran ise kripto paralar olacak. 

Uzun süredir şirket, konu üzerinde sessizliğini korurken geçtiğimiz günlerde beklenen haber geldi ve Sun, TRON’un kendi ana ağını çalışır hale getirdiğini duyurdu. Kripto piyasada kendisini Ethereum’a rakip olarak gören TRON(TRX), ilk iki ICO(dijital para arzı) turunun her birini 5 saniyeden daha kısa bir süre içersinde tükendi. TRON’un kendi ana ağını oluşturmasıyla ilgili konuşan Sun “ Bugün bizim için tarihi bir gün. TRON’un kendi ağı Odysse 2.0, güvenli ve başarılı bir şekilde kullanıma hazır. Artık TRON kullanıcıları Odysse 2.0’ı GitHub sayfasından yükleyip ağı çalıştırabilecekler” dedi. 

Yeni blok zinciri henüz onaylanmamış 27 temsilci tarafından güçlendirilecek olan TRON’un en yakın rakibi, saniyede 10.000’e yakın işlem sayısı ile Ethereum’u geride bırakacağı düşünülüyor.

21 Haziran’da tam hazır TRON ağına geçeceklerini söyleyen TRON ekibi, yatırımcılara geçiş süreci boyunca TRON’larını borsalarda tutmalarını tavsiye ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap