Kripto Balinası, Bu Altcoin ile Milyonlarca Dolar Kaybetti!

Kripto Balinası, Bu Altcoin ile Milyonlarca Dolar Kaybetti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Balinası, Bu Altcoin ile Milyonlarca Dolar Kaybetti!

Kripto para ünitelerinin süratli dünyasında, gizemli bir balina kısa müddet evvel, sonuçta değerli bir kayba yol açan bir dizi bahadır hareketle manşetlere çıktı. Kimliği kapalılığını koruyan bu gizemli kişi, Ethereum (ETH) ve PERP token’ını içeren karmaşık bir dizi süreç düzenleyerek altcoin topluluğunun dikkatini çekmeyi başardı.

Balina, altcoin varlıklarını elden çıkarttı

Bu kripto balinası, son iki gün içinde Bithumb borsasından yaklaşık 7,66 milyon dolara denk gelen 4.700 ETH üzere şaşırtan bir ölçünün çekilmesiyle başlayan bir süreç furyası başlattı. Bunun akabinde yaşananlar inanılmaz olmaktan öbür bir şey değildi. Bu kıymetli ölçüde Ethereum’un üzerine oturmak yerine, balina yüksek riskli bir strateji seçti. Yeni buldukları serveti, merkezi olmayan daima kontratlarla alakalı bir token olan PERP’e yatırmaya karar verdiler. Bu yavuz atılım, token başına 1,08 dolarlık ünite fiyatla yaklaşık 7,06 milyon dolar pahasında etkileyici bir 6,8 milyon PERP tokeninin satın alınmasını içeriyordu.

Tek başına bu satın alma, toplam PERP deveran arzının %10’unu oluşturarak kripto topluluğu içinde entrika ve spekülasyon dalgalarına neden oldu. Balinanın stratejik hareketlerine ait haberler yayıldıkça, kripto topluluğu yanıtlardan çok sorularla baş başa kaldı. Bu kişi neden PERP’i seçmişti? Motivasyonları neydi ve bu yürekli ataktan ne kazanmayı bekliyorlardı? PERP geçtiğimiz haftalarda kayda bedel fiyat dalgalanmaları yaşamış ve balinanın potansiyel çıkarlar peşinde değerli riskler almaya istekli olduğunu açıkça ortaya koymuştu.

Şimdi neler olacak?

Ancak, kripto para dünyasında volatilite karar süren hükümdardır ve bu öykü şimdi bitmemişti. Beklenmedik bir biçimde, 6,8 milyon PERP tokeninin tamamı token başına 0,74 $ üzere kıymetli ölçüde düşük bir fiyattan satılarak toplam 5,02 milyon USDT (Tether) elde edildi. Bu stratejik atılım, elbet şaşırtan olmakla birlikte, sonuçta 2,04 milyon dolarlık şaşırtan bir kayba yol açarak birinci yatırımdan %29’luk keskin bir düşüşü temsil etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Balinası, Bu Altcoin ile Milyonlarca Dolar Kaybetti! 1

Kripto meraklıları ve analistler bu gelişmeleri manalandırmak için çabaladı. Bu kadar büyük ölçüde PERP tokeninin daha düşük bir fiyattan satılması kuşkuları ve spekülasyonları artırdı. Kimileri balinanın bu atılıma neden olan içeriden bilgiye sahip olup olmadığını merak ederken, başkaları bunun yalnızca karşılığını alamayan yüksek bahisli bir kumar olduğunu düşündü. Bu kayıp, kripto para piyasasının tabiatında var olan riskleri ve öngörülemezliği keskin bir halde hatırlatıyor. Bu değişken alanda servetler kazanılabileceği üzere, cesaretli ataklar yapacak kaynaklara sahip olanlar tarafından bile kolaylıkla kaybedilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap