Kripto Alanı İçin Adım Çin’den Geldi! Dünya Devinden Yeni Atak

Kripto Alanı İçin Adım Çin’den Geldi! Dünya Devinden Yeni Atak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Alanı İçin Adım Çin’den Geldi! Dünya Devinden Yeni Atak

Çinli internet devi Alibaba’nın fintech iştiraki Ant Group kripto alanında kıymetli görülecek bir adım atıyor. Hem Hong Kong hem de denizaşırı piyasalar için özel olarak tasarlanmış blockchain hizmeti ZAN’ı tanıttı. Alipay’in ana şirketi Ant Group, ZAN’ın bu milletlerarası pazarlarda hem kurumsal hem de kişisel müşterilere hizmet vermeye hazır olduğunu duyurdu.

Kripto alanına kıymetli atak: Eksiksiz blockchain tahlilleri paketi

ZAN CEO’su Zhang Hui, Şanghay’da düzenlenen bir konferansta platformu tanıttı . Buna nazaran ZAN’ın kapsamlı bir blockchain uygulama geliştirme eser ve hizmetleri paketi sunduğunu vurguladı. Bu hizmetler hem kurumsal kuruluşlara hem de kişisel web3 geliştiricilerine hitap ediyor. Kripto alanında olduğu üzere onlara blockchain ile ilgili çok çeşitli araçlar ve tahliller sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Alanı İçin Adım Çin’den Geldi! Dünya Devinden Yeni Atak 1

ZAN’ın yetenekleri, kurumsal müşterilere gerçek dünya varlıklarını mahallî düzenleyici gerekliliklere uygun olarak ihraç etme ve yönetme konusunda yardımcı olmaya kadar uzanıyor. Ayrıyeten platform, elektronik müşterini teşhis (e-KYC), kara para aklamayı tedbire (AML) ve süreçlerini teşhis (KYT) hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi teknik eser sağlıyor. Bu hizmetler, web3 işletmelerinin müşteri kimliği doğrulama, güvenlik muhafazası ve risk idaresi yeteneklerini geliştiriyor. Ayrıyeten kripto alanında onları güçlendirmeyi amaçlıyor.

İlerleme taahhüdü

Zhang, platformun Web3 teknolojisi alanındaki araştırma ve geliştirmeye olan bağlılığının altını çiziyor. Zhang, “Ant Group Digital Technologies olarak uygulama geliştirme sürecindeki eğilimleri gözlemledik. Ayrıyeten verimlilik ve güvenlikle ilgili zorlukları tespit ettik. Bu sıkıntılı noktaları ele almak için ZAN, Web3 teknolojileri ve eserlerinin araştırma ve geliştirmesine yatırım yapmaya devam ediyor. Ayrıyeten topluluğu desteklemek için daha kapsamlı ve sağlam teknik hizmetler sağlıyor. Başka taraftan Web3 gelişmelerini ve yeniliklerini hızlandırmak için ortaklarımızla birlikte çalışmaya kararlıyız.” açıklamasını yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Alanı İçin Adım Çin’den Geldi! Dünya Devinden Yeni Atak 2

Çin’in kripto alanına adımları

Çin’in Eylül 2021’de kripto para süreçlerini yasakladı. Lakin, ülke yerli blockchaini teknolojisi ve dijital ekonomiler konusunda güçlü bir duruş sergiledi. Alibaba ve Tencent de dahil olmak üzere büyük Çin teknoloji devleri adımlar atıyor. Buna nazaran bu alanda yeniliği teşvik etmek için kendi konsorsiyum blockchain’lerini geliştirmeye odaklanıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kripto Alanı İçin Adım Çin’den Geldi! Dünya Devinden Yeni Atak 3

Alibaba’nın Ant Group’u blockchain arenasına yabancı değil. Şirket, Temmuz 2020’de blockchain markası AntChain’i piyasaya sürdü. Ayrıyeten blockchain teknolojisini ilerletme konusundaki kararlılığını ortaya koydu. Ant Group, bu yılın başlarında ZAN’ın teknik hizmetlerinin pilot uygulamasına başladığını bildirdi. Bilhassa, ZAN’ın e-KYC özelliği, Hong Kong merkezli önde gelen bir kripto firması olan HashKey Group tarafından kimlik data toplayıcı hizmeti için zati benimsenmiş durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap