Korkutan İddia: Upbit Hackinden ETH Dışında Bu Altcoin’lerde Etkilenmiş Olabilir!

Korkutan İddia: Upbit Hackinden ETH Dışında Bu Altcoin’lerde Etkilenmiş Olabilir!

Paylaş
Korkutan İddia: Upbit Hackinden ETH Dışında Bu Altcoin’lerde Etkilenmiş Olabilir!

Kriptokoin.com – Güney Koreli Bitcoin ve kripto para borsası Upbit’in kısa süre önce hacklendiğini bildirdik. Borsada para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı ve ilk bilgilere göre 342.000 Ethereum borsadan çalındı. Ancak ortaya atılan iddialara göre borsadan çalınan kripto paralar ETH ile sınırlı olmayabilir ve birçok altcoin’in hack saldırısında zarar gördüğü öne sürülüyor.

İddia: Upbit hackinde ETH dışında birçok altcoin zarar görmüş olabilir!

Sabah saatlerinde Güney Koreli kripto para borsası Upbit’in hacklendiğine yönelik şüpheler piyasada ciddi tartışmalara neden oldu. Ancak daha sonra çıkan haberlerde borsanın gerçekten de hacklendiği ortaya çıktı. Borsa konuya yönelik resmi açıklamasında saldırıyı doğrulasa da “hack” kelimesini kullanmadı ve yaklaşık 50 milyon dolar değerindeki 342.000 ETH’nin borsadan bilinmeyen bir cüzdana taşındığını doğruladı. Upbit açıklamasında kullanıcıların tüm zararlarının karşılanacağını da belirtti.

Ancak The Block’unda dikkat çektiği iddialara göre, Upbit’ten çalınan kripto paralar ETH ile sınırlı olmayabilir. Bugün sabah saatlerinde büyük kripto para işlemlerinin takipçisi Whale Alert, 342.000 ETH’nin (49.848.273 USD) Upbit’ten bilinmeyen cüzdanlara transfer edildiğini bildirdi. Ayrıca Whale Alert, borsadan bilinmeyen cüzdanlara transfer edilen birçok altcoin işlemine de dikkat çekti. Transferler arasında büyük montanlı TRON ve BitTorrent işlemleri ise öne çıkıyor. Whale Alert’e göre, 11 ayrı işlemde 1,1 milyar TRON (TRX) Upbit borsasından bilinmeyen cüzdanlara gönderildi.

Whale Alert’e göre, Upbit’ten bilinmeyen cüzdanlara milyarlarca TRON ve BTT taşındı

Ayrıca 12 milyar dolardan fazla BitTorrent (BTT)’de borsadan bilinmeyen cüzdanlara transfer edildi. Bunlar dışında borsadan Bittirex, diğer kripto para borsalarına ve bilinmeyen cüzdanlara transfer edilen EOS, NPXS, SNT, OMG ve XLM işlemleri de dikkat çekiyor. Whale Alert’in dikkat çektiği UPbit borsasından bilinmeyen cüzdanlara yapılan transferlere rağmen Güney Koreli kripto para borsası sadece hack saldırısında ETH çalındığını belirtti. İlerleyen saatlerde hack saldırısından ETH dışında etkilenen kripto para olup olmadığı netleştiğinde sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Upbit olayı, kripto para piyasasında bu yılki sekizinci hack olarak kayıtlara geçti. Upbit’in hack söylentileri ve borsanın saldırıyı doğrulamasıyla birlikte Bitcoin’in fiyatı dakikalar içinde 200 dolardan fazla bir tutarı sildi. Bitcoin, haberin etkisiyle yaklaşık 6.840 dolara kadar geriledi. Bitcoin yazım sırasında ise yüzde 2’lik düşüşle 7 bin dolardan ticaret yapıyor. Upbit’in hack olayı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Son Dakika: Ünlü Bitcoin Borsası Hacklendi! Onmilyonlarca Dolarlık Ethereum Kayıp” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap