Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor

Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor

Paylaş
BTC Piyasası: Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor

Kripto analisti David’e nazaran, Maker’ın yakın gelecekte yükselmeye devam etmesi mümkün. Analist Valdrin Tahiri, MATIC’in yükseliş işaretleri göstermeye başladığını söylüyor. Ayrıyeten analist BCH ve bir altcoin için daha yükseliş bekliyor.

MKR fiyat kestirimi: Altcoin keskin bir artış görecek!

Maker’ın (MKR) fiyatı, Ağustos başında 1.380 dolar ile yılın en yüksek düzeyine ulaştı. Lakin, altcoin o vakitten beri düşüte. Bu müddet zarfında fiyat evvelki uzun vadeli direnç düzeyi olan 980 dolara kadar düştü. Lakin token, bunun akabinde toparlandı.

Haftalık olarak 980 dolar düzeyine reaksiyon veren üç mumun da (yeşil oklar) altında uzun fitiller var. Bu, fiyat bu bölgeye düştükçe boğaların agresif bir formda satın aldığının bir işareti. Haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) 50’nin üzerinde. Ayrıyeten, boğa trendinin devamını destekleyen üst taraflı bir yapı gösteriyor. Üst istikametli ivme devam ederse, altcoin fiyatının bir sonraki direnç düzeyi olan 1.660 dolara yükselmesi mümkün.

BTC Piyasası: Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor 1

Teknik göstergeler altcoin fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın gaye 1.380 dolar. Lakin MKR’nin 1.660 dolara ulaşma potansiyeli var. MKR fiyatının 980 dolar dayanak düzeyinin altına düşmesi halinde bu görünüm geçersiz olacaktır.

MATIC fiyat iddiası: Tabanı gördükten sonra yükseliş var!

Günlük vakit dilimi tahlilindeki Elliott Wave sayımına daha yakından bakıldığında MATIC için aşağı taraflı bir görünüm ortaya çıkıyor. Lakin birebir vakitte yakında bir tabana ulaşacağını da gösteriyor. En muhtemel senaryo, MATIC’in şu anda Şubat ayında başlayan düşüş trendinin beşinci ve son evresinde olduğunu gösteriyor. Dördüncü dalganın formu bu yorumu güçlü bir formda destekliyor.

Dördüncü dalga, düzeltici hareketlerde sık rastlanan bir özellik olan yükselen paralel bir kanal içinde hapsoldu. Dahası, dördüncü dalganın doruğu, daha sonra bir direnç düzeyine dönüşen 0,80 dolarlık yatay seviyeyi (kırmızı daire) kısa bir mühlet aştı. Düşüş trendi devam ederse, MATIC’in fiyatının beşinci ve son dalgasını, dördüncü dalganın 1,27 dış Fibonacci geri çekilme düzeyine karşılık gelen 0,41 dolar civarında tamamlaması bekleniyor. Bu maksat, 0,34 dolarlık ana yatay dayanak alanının üzerinde.

BTC Piyasası: Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor 2MATIC Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, MATIC’in fiyatı için en mümkün varsayım 0,40 dolara düşüş. Fakat, bunun akabinde kıymetli bir yükseliş gelmesi mümkün. Bununla birlikte, altcoin 0,60 dolar düzeyini geri kazanmayı başarırsa, tabana ulaştığını gösterecektir. Bu durumda potansiyel olarak 0,84 dolarlık bir sonraki dirence yanlışsız % 63’lük bir ralli mümkün.

BCH fiyat iddiası: dalga sayımı tabanda olduğunu gösteriyor

Günlük vakit diliminin daha yakından tahlili çoğunlukla yükseliş görünümü sağlar. Bunun nedeni hem fiyat hareketleri hem de Elliott Wave Sayımıdır. Dalga sayımı, BCH’nin üst taraflı hareketinin beşinci ve son dalgasına (beyaz) başladığını gösteriyor. Beşinci dalga, BCH’nin 17 Ağustos’ta 180 dolardaki 0,618 Fib geri çekilme dayanak düzeyinden sıçramasının akabinde başladı (yeşil simge).

Sayım doğruysa, altcoin fiyatı 375 – 425 dolar ortasında yüksek bir düzeye ulaşacak. Bu alan yatay bir dayanak alanı. Ayrıyeten, bu alanı dördüncü dalganın 1,61 Fib uzantısı oluşturdu (siyah). Dördüncü dalga hareketlerini içeren azalan bir paralel kanaldan kopuş destekliyor, bu sayımı Bu nedenle, gelecekteki en mümkün hareket 375-425 dolar bölgesine bir gidiş olacaktır. Bu da mevcut fiyattan ortalama % 100’lük bir artış manasına geliyor.

BTC Piyasası: Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor 3BCH Günlük Grafik. Kaynak TradingView

BCH için yükseliş fiyat varsayımına karşın, artışın sürdürülememesi 150 dolarlık yatay takviye alanında %25’lik bir düşüşe yol açabilir. Bu durumda boğa iddiası geçersiz olur.

ADA fiyat varsayımı: Altcoin yatay dayanak düzeyini geri alacak mı?

Günlük vakit dilimine emsal halde, altı saatlik grafik karışık bilgiler sağlıyor. Birinci olarak, fiyat hareketi hem yükseliş hem de düşüş işaretleri gösteriyor. ADA kısa vadeli azalan direnç çizgisinden çıkarken, hala küçük 0,25 dolar yatay alanın altında süreç görüyor. Bir yükseliş eğilimi düşünmek için onu geri kazanması gerekiyor. RSI da karışık işaretler veriyor. Gösterge artıyor ve yükseliş sapması yarattı. Lakin, eğilimi yükseliş olarak teyit etmek için gerekli olan 50’nin üzerine şimdi çıkmadı.

BTC Piyasası: Keskin Artış Olabilir! Bu 4 Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor 4ADA Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu nedenle, gelecekteki ADA fiyat kestirimi, fiyatın kanaldan ve 0.26 dolar alanından çıkıp çıkmadığını yahut reddedilip reddedilmediğini belirleyecektir. Bir kırılma durumunda % 30’luk bir artış meydana gelebilir. Lakin, altcoin fiyatı reddedilirse % 20’lik bir düşüş mümkün.

Makaledeki görüşler ve kestirimler analistlere ilişkin olup, katiyetle yatırım tavsiyesi değildir. Btcpiyasasi.com olarak yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap