Kenya, Bu Altcoin Projesini Ülkede Yasakladı!

Kenya, Bu Altcoin Projesini Ülkede Yasakladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Kenya, Bu Altcoin Projesini Ülkede Yasakladı!

Son günlerin revaçta olan altcoin projesi Worldcoin (WLD), Afrika ülkesi Kenya’da yetkililer tarafından askıya alındı. Kenya İçişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada Worldcoin faaliyetlerinin kamu güvenliğini tehdit ettiğini belirterek projenin ülke içi faaliyetlerine kısıtlama getirdi.

ChatGPT’nin ana iştiraki OpenAI CEO’su Sam Altman imzalı kripto projesi yakın tarihte faaliyete geçti. Kullanıcıların sisteme dahil olması için yüz bilgilerini kullanan Worldcoin, kesim genelinde büyük tartışmalara yol açtı. Ses getiren blockchain teşebbüsünün altcoin birimi WLD, birinci günlerde Binance ve KuCoin üzere dev borsalarda listeleme aldı.

Kenya İçişleri Bakanı Kithure Kindiki, projenin ülke genelindeki güvenlik ve data kanunlarını karşılayıp karşılamadığı konusunda inceleme yaptıklarını belirtti. Hükümet, Worldcoin projesinin topladığı dataları hangi alanlarda kullandığı konusunda araştırma yapıyor.

Worldcoin’e Büyük İlgi!

Ön kayıt esnasında 2 milyondan fazla kullanıcının kaydolduğu kripto teşebbüsü büyük ilgi görmeye devam ediyor. Kesin olmayan bilgilere nazaran Afrika ülkesinde yaklaşık 350.000 vatandaş, Worldcoin’e kayıt olmak için yüz tanıma bilgilerini paylaştı.

Dünya genelinde altcoin projesine olan büyük ilginin altında ise teşvikler yatıyor. Yetkililer, platforma kayıt olan her şahsa şu anda 50 dolar bedelinde WLD token dağıtıyor. Kripto topluluğunun büyük kısmı, projenin bu teşvik sayesinde yapay bir büyüme gösterdiğini argüman ediyor.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğmiz günlerde proje ile ilgili gördüğü problemleri bir blog yazısında paylaştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap