Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi

Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi

Paylaş
BTC Piyasası: Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi

Kripto para dünyasında altı altcoin için sinyaller var. Son düşüş sonrası bir alım hazırlığının kelam konusu olması beklentiler dahilinde. Ayrıntılara bakalım.

3 altcoin için gerçekleşmemiş zararlar

Kripto istihbarat platformu IntoTheBlock’un bilgilerine nazaran farklı bir durum ortaya çıkmış durumda. Altcoin Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin büyük bir çoğunluğu gerçekleşmemiş ziyanlar üzerinde oturuyor. Bu traderlar, geçtiğimiz hafta yaşanan 1 milyar dolarlık kripto vadeli süreç likidasyonunun akabinde yaşananlarla boğuşuyor.

BTC Piyasası: Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi 1

Diğer taraftan altcoin Cardano, MATIC ve Shiba Inu sahipleri gibisi görülmemiş kayıplar yaşıyor. Bitcoin fiyatı, büyük BTC sahiplerinin piyasaya geri dönmesiyle hareket halinde. Buna nazaran 26.000 dolara gerilemeden evvel kısa bir müddet 26.800 dolar düzeyiyle flört etti. Kripto vadeli süreçlerinin kitlesel tasfiyesi, piyasa çapında bir satış ve altcoin fiyatlarında düşüşe yol açtı. Altcoin sahiplerinin birçok, fiyatların toparlanmasını bekleyerek varlıklarını su altında bıraktı.

Veriler ne diyor?

On-chain istihbarat platformu IntoTheBlock’tan alınan bilgilere nazaran, altcoin Cardano sahiplerinin %0,38’i mevcut fiyat düzeyi olan 0,2613 dolardan kârlı durumda. ADA sahiplerinin %91,06 üzere büyük bir çoğunluğu su altında, yani gerçekleşmemiş ziyanlar üzerinde oturuyor.

BTC Piyasası: Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi 2

Altcoin MATIC için de misal bir durum var. Buna nazaran sahiplerin %93,77’si 0,5392 dolara su altında. Ayrıca%5,52’si gerçekleşmemiş karlar üzerinde oturuyor.

BTC Piyasası: Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi 3

Altcoin SHIB sahiplerinin %88,86’sı 0,000008 dolar ile su altında. Üstteki istatistikler, devam eden bir altcoin kapitülasyonu tezini destekliyor. Zira su altında kalan sahiplerin birçoklarının varlıklarını borsalara göndermesi sö konusu. Bu durumun tokenler üzerindeki satış baskısını artırarak fiyatları daha da düşürmesi beklenen.

BTC Piyasası: Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi 4

Altcoin dünyasında fırsat bölgesinde mavi çipli DeFi tokenleri

Altcoin Uniswap (UNI), Maker (MKR) ve Compound (COMP) üzere mavi çipli DeFi tokenleri, MVRV 30 günlük oranlarına nazaran fırsat bölgesindeler. Buna nazaran UNI %16,32,  Maker %15,44 ve COMp -%24,40 MVRV oranına sahip. MVRV oranı 30 günlük bir vakit diliminde, son 30 gün içinde varlığı satın alan tüm adreslerin talep edilmemiş ortalama yatırım getirisini yahut gerçekleşmemiş kar/zararını gösteren bir gösterge.

BTC Piyasası: Kemerleri Bağlayın! Bu 6 Altcoin Sinyali Verdi 5

Kısa vadede kar elde etme alanlarını ve muhtemel düzeltmeleri belirlemek için kullanılır. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in bilgilerine nazaran UNI, MKR ve COMP’nin 30 günlük MVRV oranı fırsat bölgesinde yer alıyor. Taban düzeylere yakınlar. Bu nedenle düzeltmenin istikrarlı bir yükseliş trendinin konsolidasyon devriyle sona ermesi beklenen. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Santiment’teki analistler, fırsat bölgelerini varlık fiyatlarında V biçiminde bir toparlanmanın izleyebileceğini savunuyor. UNI, MKR ve COMP üzere altcoinlerin kısa vadeli sahipleri şu anda su altında. Lakin, kısa vadede bir toparlanmadan yararlanmaları olası.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap