Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor!

Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor!

Kripto piyasası hafta sonu boyunca nispeten istikrarlı seyrederken, bu 3 altcoin değerli ölçüde artış gösterdi. Kripto analisti Valdrin Tahiri, bu atılımlarında 3 altcoin fiyatının da değerli direnç düzeylerini aştığını belirtiyor. Analist, bu coinlerin bundan sonra izleyeceği rotayı belirliyor.

Bu altcoin kazandıranlara öncülük ediyor: Featch.AI (FET)

FET fiyatı 10 Haziran’dan bu yana yükselen bir dayanak çizgisi boyunca arttı. Bu çizgi, son olarak 17 ve 22 Ağustos’ta (yeşil simgeler) olmak üzere birçok defa doğrulandı. Sonuncusu daha yüksek bir taban oluşturdu ve artış oranını hızlandırdı. 2 Eylül’de FET fiyatı 0,25 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıktı ve kapandı. Artık beklentiler bu alanın dayanak sağlaması tarafında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor! 1FET Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu ortada, RSI kırılmayı destekliyor. Bir momentum göstergesi olarak RSI ile yatırımcılar bir piyasanın çok alım mı yoksa çok satım mı olduğunu belirler. Böylelikle, bir varlığı biriktirmenin mi yoksa satmanın mı uygun olduğuna karar verir. RSI bedeli 50’nin üzerindeyse ve trend üst doğruysa boğalar avantajlıdır. Fakat kıymet 50’nin altındaysa bunun karşıtı geçerlidir. Gösterge 50’nin üzerinde ve artıyor (yeşil daire). Yani, her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

FET artmaya devam ederse, 0,34 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Bu da altcoin fiyatının %30’luk bir üst taraflı hareket yapması manasına geliyor. Öte yandan, 0,25 doların altında bir kapanışta bu kestirim geçersiz olur. Bu gerçekleşirse, 0,20 dolardaki yükselen takviye sınırına % 25’lik bir düşüş olası. Bu da gelecekteki fiyat senaryosu olacaktır.

XLM fiyatı sıçramadan sonra kırıldı

Altcoin fiyatı, azalan bir direnç çizgisini takip ederek 13 Temmuz’dan bu yana düşüş gösterdi. Bu düşüş 17 Ağustos’ta 0,105 dolara kadar geriledi. Fiyat daha sonra sıçrayarak 0,110 dolar yatay dayanak alanını doğruladı. Böylelikle alım baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturdu. XLM, 2 Eylül’de daha yüksek bir düşük düzey oluşturduktan iki gün sonra direnç çizgisinden çıktı. Çizgi 52 gündür yerinde durduğundan, çizginin kırılmasının kıymetli bir artış başlatması bekleniyordu. Lakin, kırılmaya karşın, fiyat hala 0,130 dolarlık ana direncin altında süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor! 2XLM Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Altcoin fiyatı 0,130 dolar bölgesini geri alırsa, %30 artması mümkün. Böylelikle, 0,160 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Öte yandan, bölgeden gelen bir ret, 0,110 dolar yatay dayanak alanına denk gelen direnç çizgisine bir düşüşü katalize edebilir. Bu da yaklaşık %15’lik bir düşüş manasına gelecektir.

Bu altcoin direnci aşmayı hedefliyor: Bluzelle (BLZ)

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere BLZ fiyatı, 7 Ağustos’ta daha yüksek bir taban oluşturduğundan beri arttı. Başlangıçta, fiyat 0,125 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıkamadı. Bilakis, ret gördü. Böylelikle, uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu ve alanın altına düştü. Lakin, hafta sonu boyunca yaşanan bir itme, altcoin fiyatını 0,125 dolar alanının üzerine çıkardı. Fiyatın üzerinde kapanması halinde alanın dayanak sağlaması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor! 3BLZ 3 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Yukarı istikametli hareket devam ederse, BLZ‘nin %50 daha artması ihtimal dahilinde. Böylelikle, 0,22 dolardaki direnç alanına ulaşması mümkün. Öte yandan, ivme kaybı halinde %15’lik bir düşüşle 0,125 dolar bölgesine inmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap