Katman-2 Altcoin Projesinin Kilit Açma Periyodu Belirli Oldu!

Katman-2 Altcoin Projesinin Kilit Açma Periyodu Belirli Oldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Katman-2 Altcoin Projesinin Kilit Açma Periyodu Belirli Oldu!

Önde gelen altcoin projesi Arbitrum’un 16 Mart 2024’de 1.11 milyar adet ARB tokenin kilidini açacağı ortaya çıktı. Kripto takipçisi Token Unlocks’un paylaştığı sayının akabinde ARB yatırımcıları kaygılı.

Token Unlocks, X hesabından yaptığı paylaşımda Arbitrum’un ay muhakkak ölçüde tokeni unlock yapmaya devam edeceğini belirtti. Böylece resmi olmayan hesaplara nazaran tüm dağıtım bittiğinde 4,44 milyar ARB jetonunun piyasaya çıkacak.

2024 Mart periyodu için söylem edilen 1.11 milyar adet token, şu anda sirkülasyonda olan arzın %85’inden fazlasını temsil ediyor. Bu nedenle Mart 2024 tarihindeki Arbitrum unlock aktifliğinin bir satış baskısı getirme ihtimali yüksek.

Token Unlock Nedir?

Türkçe söylemi “kilit açma” olan unlock süreci yeni lanse olan altcoin projelerinde sık sık karşımıza çıkmakta. Proje geliştiricileri, ön satış ile yatırımcıların satın aldığı kripto paraları süratle geri satmaması için dağıtımı dönemsel olarak yapmayı tercih ediyor. Dönemsel olarak gerçekleşen token dağıtımlarını ise kripto topluluğu “unlock” olarak anıyor. Ön satışa katılan yatırımcılar, elde edecekleri altcoin ünitelerini vadeli olarak cüzdanına alıyor.

Kilit açma süreçleri çoklukla altcoin fiyatı üzerinde baskıya yol açıyor. Vade sonunda yatırım yaptığı kriptoya kavuşan oyuncular çoklukla uzun vade beklemeden satış yapıyor. Arbitrum yatırımcıları bu nedenle önümüzdeki sene dikkatli olmalı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap