Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı

Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı

Binance son vakitlerde, bilhassa Batı’da olmak üzere çeşitli yargı bölgelerinde ağır düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kaldı. Artık ise yeni bir sav ile karşı karşıya. Ayrıntılara bakalım.

Binance kara listedeki Rus kuruluşlarla ilişkide mı?

Wall Street Journal’ın 22 Ağustos tarihli bir haberi çarpıcı bir durum ortaya koyuyor. Buna nazaran, Binance hakkında bir sav var. Batılı güçlerce kara listeye alınan beş Rus kredi kuruluşu için süreç yapmaya devam ediyor. Habere nazaran, Rus müşteriler, ödemeleri gerçekleştirmek için Tinkoff Bank ve Rosbank da dahil olmak üzere beş Rus kredi kuruluşundan rastgele birini kullanarak Binance’de eşler ortası ticaret yapabiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı 1

WSJ ayrıyeten, tanınan olarak Binance Angels olarak isimlendirilen Binance gönüllülerinin atılımlarına de yer veriyor. Buna nazaran Telegram’daki insanlara borsanın Rus müşteriler üzerinde ticaret kısıtlamaları olmadığını söylediğini bildirdi.  

Sınırlı durum

Haberin ayrıyeten değişik bir tarafı daha var. Buna nazaran, kripto para borsası Binance’in daha evvel Rus hesaplarına uygulanan 10.000 € hududunu kaldırdığına dair haberler gündeme gelmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı 2

Haber bu tarafıyla de dikkat çekiyor. Haber, Binance’in ağır yaptırım uygulanan ülkedeki faaliyetleriyle ilgili kamuoyuna yaptığı açıklamayla çelişiyor. Geçtiğimiz yıl borsa, AB’nin yaptırımlarına atıfta bulunmuştu. Buna nazaran, platformunda 10.000 €’yu aşan varlıkları olan Ruslara katı yaptırımlar uygulamıştı.

Binance için yasal savaş

Bu haber, Binance’in yıpranmış olan düzenleyicilerle olan bağlantısını daha da karmaşık hale getirecektir. Borsa birçok Avrupa ülkesinde faaliyet göstermekte zorlanıyor. Başka taraftan bu durum borsanın Hollanda, Almanya ve Kıbrıs üzere ülkelerden çekilmesine neden olmuştu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı 3

Kuzey Amerika’da da yasal zorluklarla karşılaşan borsa için son durumlar tasalara yola açıyor. Ayrıyeten borsanın Kanada’dan çekilmesine ve ABD Emtia ve Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) ile Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yasal süreçlerine yol açtı. ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance ve CEO’su Changpeng Zhao hakkında ABD kara para aklamayı tedbire maddelerini ihlal ettiği gerekçesiyle cezai süreç başlatmaya hazırlandığına dair haberler var.

Binance için süreç BNB’yi de olumsuz etkiliyor

Borsanın karşı karşıya kaldığı düzenleyici baskı dalgasıyla birlikte kilit yöneticilerinden birkaçı borsadan ayrıldı. Binance ve bu yöneticilerden kimileri öteki nedenlerle ayrıldıklarını argüman ediyor. Fakat, birçok kişi yasal meseleler nedeniyle ayrıldıkları fikrinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Karşılık Bekleniyor! Binance İçin Bu Argüman Bomba Tesiri Yarattı 4

Binance için yasal zorluklar, mahallî tokenı BNB’nin de pahasında büyük bir düşüş görmesine neden oldu. BNB şu anda 206 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran bir yıldan uzun bir müddettir en düşük fiyatında. Öteki taraftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda 200 doların altına düşme riski altında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap