Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir!

Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir!

Kripto tahlil şirketi Kaiko, tepe fiyattan %70 eriyen Worldcoin (WLD) için kestirimlerini paylaştı. Analistler, altcoin fiyatının mevcut düzeylerde aylarca sıkışacağını söylüyor.

Kaiko, altcoin yatırımcılarını Worldcoin konusunda uyardı

OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından 24 Temmuz’da başlatılan Worldcoin, piyasadaki birinci tepesi olan 7.50 dolardan %70 bedel kaybetti. Süratli bir başlangıç yapan altcoin, teknoloji nedeniyle tenkitlere maruz kalıyor. İngiliz yetkililer şu anda proje üzerinde soruşturma yürütüyor.

Teknik açıdan, WLD fiyatı 29 Temmuz’da %6 yükselerek 2,35 dolara ulaştı. Şu anda 2-2,50 dolar bölgesinde ivmesini soğutuyor. Bu da piyasada büyüyen bir önyargı çatışmasına işaret ediyor.

BTC Piyasası: Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir! 1

Konuya el atan Kaiko analistleri, fiyatın bir müddet daha mevcut tabanlarda süreç görebileceğini öne sürüyor. 27 Temmuz tarihli rapora nazaran, Worldcoin’in fiyatı potansiyel kullanıcılar için altcoin’i cazip tutma stratejisi olan 2 dolar düzeyi etrafında sıkıştı. Raporda WLD fiyatının mevcut aralıkta 3 ay vakit geçirebileceği iddiası yer alıyor:

25 WLD tokenin bedeli şu anda 50 doların biraz üzerinde ve muhtemelen önümüzdeki üç ay boyunca bu aralıkta kalacak. Şimdiye kadar, bu, insanları kaydolmaya ve taramaya ikna ediyor üzere görünüyor.

WLD, Ekim ayına kadar 2 dolar civarında kalabilir

Worldcoin’in maksimum deveran arzı 143 milyon. 43 milyonu Worldcoin’in uygulama kullanıcılarına airdrop yoluyla dağıtılmıştır. 25 WLD, göz taramalı bir fizikî küre kullanarak kimliklerini doğrulayan kullanıcılara verilmektedir.

Kalan 100 milyon WLD, Ekim 2023’e kadar ABD dışındaki piyasa yapıcılara ödünç verildi. Bu piyasa yapıcılar, WLD tokenleri iade edebilirler. Bunun dışında 2 dolar + (0,04 dolar * X) karşılığında satma hakkında sahipler. Burada X, satın alınan altcoin sayısının 1 milyona bölünmesinden elde edilir.

BTC Piyasası: Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir! 2

Teknik tahliller altcoin’in geleceği hakkında neler söylüyor

Dune Analytics’e nazaran, WLD tutan Optimism cüzdanlarının sayısı 24 Temmuz’dan bu yana yaklaşık 305.000’e yükseldi.

BTC Piyasası: Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir! 3

Bu ortada, WLD transfer hacmi birebir vakit diliminde düştü. Bu metrikler, birden fazla yatırımcının tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir! 4

Grafiğinin şimdi şekillenmesi nedeniyle, şu anda WLD için uzun vadeli fiyat tahlili yapmak mümkün değil. Bununla birlikte, kısa vadeli görünüm, Worldcoin fiyatının artan bir kanal modeli içinde ilerlediğini gösteriyor.

29 Haziran itibariyle, fiyat kanalın alt trend çizgisinin yakınında süreç görüyor. Bu esnada, üst trend çizgisiyle çakışan 2,35-2,40 dolar aralığına (aşağıdaki grafikte “direnç 1” olarak işaretlenmiştir) gerçek bir toparlanma gözlüyor. Üst trend çizgisinin üzerinde bir kapanış, WLD’nin üçüncü çeyrekte mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %12 artışla 2,50-2,56 dolar aralığına (direnç 2) yanlışsız toparlanma mümkünlüğünü artıracak.

BTC Piyasası: Kaiko Analistleri: Bu Altcoin Aylarca Sabit Kalabilir! 5

Öte yandan, alt trend çizgisinin altına kırılma, WLD fiyatını 2,15–2,20 dolar aralığına yönlendirecek (1 desteği). Alt trend çizgisi aralığının altında bir kapanışta, fiyatın bir sonraki aşağı taraflı gaye olarak mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %10 düşüşle 2–2,10 dolar aralığını test etmesi kelam konusu. Btcpiyasasi.com olarak uzmanların proje hakkında işaret ettiği kırmızı bayraklara bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap