Kaiko Açıkladı: En Likit Altcoinler Hangileri?

Kaiko Açıkladı: En Likit Altcoinler Hangileri?

Paylaş
BTC Piyasası: Kaiko Açıkladı: En Likit Altcoinler Hangileri?

Piyasa istihbarat firması Kaiko’nun son bulgularına ait bir rapor hazırladı. Buna nazaran Solana (SOL), önde gelen kripto borsası Coinbase’deki en likit altcoinler ortasına girmeyi başardı. SOL, tanınan meme coin’i olan Dogecoin’i (DOGE) gölgede bıraktı. Dahası, XRP ve MATIC üzere önde gelen altcoinlerin de önüne geçti.

SOL, Coinbase’deki en likit altcoinler ortasına girmeyi başardı

Kaiko’nun raporuna nazaran Solana 3 milyon doların üzerinde likiditeye sahip. Bu ortada, piyasa genelindeki karamsarlığın ortasında SOL fiyatı düşüş gördü. Bununla birlikte büyük altcoinler ortasında nispeten daha sağlam duruyor. Bunun yanında uzmanlara nazaran SOL’un sağlam temelleri ileride umut verici vakitler olacağının sinyallerini veriyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Solana ağında Bitcoin’in tokenlaştırılmış bir versiyonunun tanıtıldı. Bu da Solana için umut verici bir gelişme olarak temellerine katkı sağlıyor.

Solana, altcoinler ortasında likiditede rakiplerini geçti

Likidite, bir varlığın piyasa fiyatını etkilemeden hazır nakde dönüştürülebilme kolaylığını söz eder. Bir varlık ne kadar likitse, o kadar verimli bir formda nakde dönüştürme imkanı vardır. SOL’un Coinbase’deki yüksek likiditesi, kıymetli fiyat dalgalanmalarına neden olmadan kolay kolay alınıp satılabildiği manasına geliyor. Bu da onu cazip bir yatırım seçeneği haline getiriyor. Solana’nın likiditesi 3 milyon doları aşıyor. Tanınan meme coin’i Dogecoin’in likiditesi ise 2 milyon doların biraz üzerinde. Öteki tarafta, XRP ve MATIC ‘ten her biri 1 milyon doların biraz üzerinde likiditeye sahip. Böylelikle SOL, rakipleri DOGE, XRP ve MATIC’i ardında bırakarak emin adımlarla ilerliyor.

BTC Piyasası: Kaiko Açıkladı: En Likit Altcoinler Hangileri? 1Coinbase’de altcoin likidite grafiği. Kaynak: Kaiko

Likidite avantajına karşın Solana, daha geniş piyasanın son periyottaki gerilemesine karşı bağışıklık kazanamadı. Kripto piyasası, SEC’in Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararlarını 2024 yılına kadar erteleyeceği tarafındaki spekülasyonlarla sarsıldı. Bu gelişmenin sonucunda SOL fiyatı haftalık bazda %5,62 kayıpla 23,09 dolara geriledi. Bu ortada SOL geçtiğimiz ay yaklaşık %13 paha kaybetti. Bununla birlikte uzmanlar nazaran, kısa vadeli gerilemeye karşın Solana temelde güçlü olmaya devam ediyor.

Solana için iyimserliğe bir bakış

Uzmanlara nazaran, Solana’nın geleceğine ait optimist olmak için nedenler var. Bunlardan en kıymetlisi, Solana’nın ağında tBTC olarak bilinen tokenlaştırılmış bir Bitcoin versiyonunun yakın vakitte piyasaya sürülmesi. Başkan altcoin Ethereum’daki Wrapped Bitcoin (WBTC) üzere, tBTC de BTC sahiplerinin Bitcoin kıymetlerini çeşitli DeFi platformları ve uygulamalarında kullanmalarına imkan tanıyarak Solana kullanımını artıracak.

BTC Piyasası: Kaiko Açıkladı: En Likit Altcoinler Hangileri? 2

Hatırlayacağınız üzere Solana, 2022 yılında bir çok ağ kesintisi yaşadı. Dahası, bu ağ kesintileri geçtiğimiz yıla damga vurdu. Bununla birlikte, Solana bu yıl yıl istikrarlı bir görünüme sahip. Yani, ağ kesintilerini geride bırakmış üzere görünüyor. Ağ artık dengeli bir formda %100 çalışma müddetine sahip. Uzmanlar, tBTC üzere yeni lansmanların ve kullanım durumlarının piyasaya sürülmesinin Solana’nın yıl boyunca istikrarlı bir biçimde toparlanmasını daha da desteklemesi bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap